Flower Power خرید سهام خصوصی 500 میلیون دلاری را آغاز کردشرکت سرمایه گذاری استرالیایی Alceon Group در حال نزدیک شدن به معامله ای برای خرید فروشگاه های زنجیره ای فلاور پاور در مرکز باغ در سیدنی است که می تواند ارزش خرده فروش و دارایی های آن را نزدیک به 500 میلیون دلار کند.

مشخص است که Alceon که بیشتر به نمایندگی از خانواده های ثروتمند استرالیایی سرمایه گذاری می کند، پس از حراجی که توسط تیم مالی شرکت Ord Minnett برگزار شد، به عنوان پیشنهاد دهنده ترجیح داده شده است و در حال بحث و گفتگوی انحصاری است. این کشور به دنبال نهایی شدن یک معامله در اوایل این ماه است.

اگر معامله ای انجام شود، این اولین بار در بیش از 50 سال است که این تجارت دیگر توسط خانواده موسس آن، ساموت ها کنترل نمی شود.

نیک ساموت فقید Flower Power را در سال 1968 راه اندازی کرد و از آن زمان آن را به سه پسرش از جمله جان ساموت که در 30 سال گذشته این تجارت را اداره می کرد، انتقال داد. Flower Power دارای 10 فروشگاه مرکز باغ در نیوساوت ولز است که گیاهان، خاک، لوازم خانگی و موارد دیگر را می فروشند – و در برخی از جوامع خود پیروانی شبیه به فرقه ایجاد کرده است.

مقاله کامل را در www.afr.com.