کشاورزان گل انتظار دارند پس از ممنوعیت عادلانه بیش از یک میلیون دلار هنگ کنگ ضرر کنندانتظار می رود یک کشاورز گل در پی ممنوعیت دولت در نمایشگاه های سنتی سال نو قمری بیش از یک میلیون دلار هنگ کنگ متحمل ضرر شود، زیرا او از شهروندان می خواهد که مستقیماً از مزارع گل بخرند. اقدامات سختگیرانه فاصله گذاری اجتماعی به مدت دو هفته تا سوم فوریه، سومین روز از سال نو قمری تمدید شده است، در حالی که فعالیت های جشن در مقیاس بزرگ لغو شده است.

یونگ سیو لونگ، کشاورز محلی گل، روز دوشنبه در یک برنامه رادیویی گفت که در ابتدا هشت غرفه را برای نمایشگاه LNY در پارک ویکتوریا اجاره کرده بود که برای آن 16000 گل تهیه کرد. او گفت: “لغو باعث شد من 1.6 میلیون دلار هنگ کنگ را از دست بدهم.” “اما همه گیری خطرناک است. من فقط می توانم آن را بپذیرم.”

دولت تمام هزینه غرفه ها را بازپرداخت می کند و نیمی از قیمت های پیشنهادی خود را به عنوان غرامت اضافی به دوندگان غرفه می پردازد. یونگ گفت، اما این مقدار کمک چندانی نکرد، زیرا کشاورزان مجبورند در طول سال هزینه‌هایی را متحمل شوند. وی همچنین با بیان اینکه بسیاری از کشاورزان با فروش اینترنتی آشنایی ندارند، از شهروندان خواست تا با مراجعه به مزارع گل محلی و خرید مستقیم گل، از آنها حمایت کنند.

لی وینگ-کئونگ یکی دیگر از گل فروشان گفت: «من حتی جرات پیش بینی ضررهای اقتصادی ناشی از ممنوعیت منصفانه برای گل فروشی را ندارم. او 14 غرفه را برای نمایشگاه های سال جدید در پارک ویکتوریا و زمین ورزشی کوای چانگ نگه داشت. لی گفت که ده‌ها هزار گل برای سال نو قمری هر سال می‌کارد که 60 تا 70 درصد آن در بازار عمده‌فروشی و 10 درصد دیگر در فروشگاه‌های خرده‌فروشی فروخته می‌شود. 30 درصد سهام در بازار سال نو قمری فروخته می شود.

مقاله کامل را در www.thestandard.com.hk.