در حالی که واحد بهداشت ورود کارگران خارجی موقت را متوقف می کند، کشاورزان گریه می کنندتصمیم یک واحد بهداشت محلی مبنی بر ممنوعیت مزارع از آوردن کارگران موقت خارجی به ویندزور-اسکس به مدت سه هفته باعث گریه کشاورزان منطقه شده است. در پاسخ به تعداد “قابل توجه” شیوع کووید-19 در مزارع شهرستان، واحد بهداشت روز چهارشنبه دستورالعمل جدیدی را منتشر کرد که در آن به کارفرمایان کارگران موقت خارجی دستور داد فوراً “لغو، تعلیق یا به تعویق انداختن هر گونه ترتیبی برای تسهیل ورود یا ورود”. کارگران مهاجر حداقل تا 2 فوریه.

دکتر شانکر نساتورای، مسئول پزشکی موقت، گفت: «ما در وضعیت اضطراری بهداشت عمومی در ویندزور-اسکس هستیم. بار کووید-19 در میان جامعه کشاورزان مهاجر در زمان کنونی بیش از منابع جامعه برای مدیریت پاسخ مناسب و دلسوزانه است.

اما همه مزارع پشت تصمیم واحد بهداشت نیستند.
جو اسبروکی، مدیر کل سبزی‌کاران گلخانه‌ای انتاریو، گفت: «این اتفاقی که در حال رخ دادن است، بی‌وجدان است. ما هنوز در تلاشیم تا بفهمیم موضعمان چیست – خیلی دیر (سه شنبه) مثل یک بمب روی ما ریخته شد.» در حالی که نساتورای نشان داد که توقف کارگران خارجی موقت در صورت لزوم ممکن است فراتر از 2 فوریه ادامه یابد، اسبروچی به استار گفت که امیدوار است این مشکل “خیلی قبل از” پایان ژانویه حل شود. تخمین زده می شود که 2000 کارگر در هفته های آینده وارد شوند، بدون اینکه که سیستم تامین مواد غذایی “محکم اما غیرقابل نفوذ” آسیب خواهد دید.

ما در دو سال گذشته چیزهای زیادی یاد گرفتیم. چرا مقداری از آن را به کار نمی گیریم؟» اسبروکی گفت. پرورش دهندگان ممکن است با تماشای «سرطان آب در توالت» به وضعیت معیشتی خود بپردازند، در حالی که کارگرانی که سال ها برای حمایت از خانواده های خود در خارج از کشور به کانادا بازگشته اند، «در سلول انفرادی گیر کرده اند. من احساس می‌کنم همه افراد اشتباه را هدف قرار می‌دهیم، افرادی که همه کارها را درست انجام داده‌اند.»

مقاله کامل را در www.healthing.ca.