از کشاورزان اسکاتلندی خواسته شد تا بررسی کار فصلی را تکمیل کنندباغبانان اسکاتلندی و پرورش دهندگان سیب زمینی که از طرح آزمایشی کارگران فصلی (SWP) استفاده می کنند، تشویق می شوند تا یک نظرسنجی آنلاین را تکمیل کنند. اتحادیه کشاورزی NFU اسکاتلند (NFUS) می‌گوید از شواهد جمع‌آوری‌شده از این نظرسنجی برای حمایت از تلاش‌های لابی‌گری آن برای تمدید طرح SWP و افزایش تعداد ویزاهای پیشنهادی استفاده خواهد شد.

در شب کریسمس سال گذشته، دولت بریتانیا تایید کرد که این طرح که به کارگران خارجی اجازه می‌دهد تا حداکثر شش ماه برای چیدن محصولات خوراکی و زینتی به بریتانیا بیایند – تا پایان سال 2024 اجرا می‌شود و به بخش محصولات زینتی نیز تمدید می‌شود. .

به گفته این سازمان، تعداد ویزاهای موجود تحت این طرح – که به عنوان طرح کارگران فصلی کشاورزی (SAWS) نیز شناخته می‌شود – تا سال 2022 به 30000 ویزا باقی می‌ماند و امکان افزایش آن به 40000 وجود دارد و از سال 2023 این طرح شروع به پایان می‌کند. .

NFUS و همتایان آن در جنوب مرز قبلاً درخواست کرده بودند که تعداد ویزاهای موجود برای بریتانیا به 55700 افزایش یابد. دیوید میچی، مدیر سیاست NFUS برای محصولات کشاورزی، گفت: «اعلان دولت بریتانیا در مورد کاهش طرح آزمایشی کارگران فصلی، خبر بدی برای صنعت است و بحران کار را بدتر خواهد کرد. او گفت اگرچه بخش باغبانی اسکاتلند تنها 1 درصد از مساحت این کشور را به خود اختصاص داده است، اما 16 درصد از تولیدات کشاورزی اسکاتلند را بر عهده دارد و موفقیت آن به تأمین نیروی کار ضروری بستگی دارد.

نظرسنجی را می توان به صورت آنلاین پیدا کرد اینجا.

مقاله کامل را در www.pressandjournal.co.uk.