آیا خطوط هوایی قادر به تامین پروازهای مورد نیاز هستند؟


کریستین بولدکریستین بولد، معاون انجمن واردکنندگان گل فلوریدا (AFIF)، هنگامی که از او در مورد تدارکات در آستانه روز ولنتاین (14 فوریه) سؤال شد، می‌گوید: «ما به شرکای خطوط هوایی خود متکی هستیم». هفته آینده، مزارع اکوادور و کلمبیا سفارشات روز ولنتاین خود را به ایالات متحده ارسال می کنند و تقاضا زیاد است، احتمالاً بیشتر از زمان های قبل از COVID. با این حال، رسیدن آنها به میامی، جایی که اکثر گل ها وارد کشور می شوند، به یک چالش تبدیل می شود زیرا رقابت زیادی برای فضای بار وجود دارد.

او توضیح می دهد: «این یک اثر دومینویی است». وقتی کووید شیوع پیدا کرد، البته همه پروازهای مسافربری متوقف شد. و زمانی که پرواز مسافربری وجود نداشته باشد، هیچ محموله ای را نمی توان در شکم حمل کرد، به این معنی که باید با خطوط هوایی باربری رفت. با این حال، فضای بار افزایش نیافته است و به صنعت گل فشار وارد می‌کند زیرا خطوط هوایی در حال انتخاب کالاهایی هستند که بالاترین قیمت‌ها را دریافت می‌کنند و اغلب گل نیستند.»

در آستانه روز ولنتاین، محموله ها 7 تا 10 برابر بیشتر از چیزی است که معمولاً ارسال می شود. بنابراین، پروازهای بیشتری مورد نیاز است، اما اگر خطوط هوایی بتوانند پروازهای مورد نیاز را تامین کنند، این یک علامت سوال بزرگ است. به طور شفاهی، خطوط هوایی به ما اطمینان دادند که پروازهای بیشتری را انجام خواهند داد، اما ما فقط باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا تعداد پروازها همه حجم را برای ارسال در نظر می گیرند یا خیر.

در مورد حمل و نقل دریایی چطور؟ طی سال‌های گذشته، تعداد کانتینرهای دریایی به طور قابل توجهی افزایش یافته است، اما برای حمل گل رز – گل شماره یک روز ولنتاین – این نوع محموله خطرات زیادی را به دنبال دارد. در صورت وجود آفت در ظرف، کل ظرف باید بخور داده شود و پس از آن هزینه‌ها بالا می‌رود.» با این حال، محموله های دریایی یک محیط امن برای محصولات کنترل دما مانند گل ها هستند.

خوشبختانه، خبرهای خوبی نیز برای به اشتراک گذاشتن وجود دارد. او می گوید که تقاضا زیاد است، احتمالاً بیشتر از سال های گذشته، و میامی آماده دریافت حجم عظیمی از گل است. گمرک بازرسان اضافی را قبل از روز ولنتاین در اختیار ما قرار می دهد و واردکنندگان آماده هستند.

سپس، چالش نهایی، جذب تعداد کافی راننده کامیون است. «از آنجایی که تعداد گل‌های بیشتری برای حمل و نقل در سراسر کشور وجود دارد، به رانندگان بیشتری نیاز است. و از آنجایی که کشور در حال حاضر با کمبود رانندگان کامیون دست و پنجه نرم می کند، این چالش دیگری را ایجاد خواهد کرد.

علی‌رغم تمام چالش‌های ناشی از COVID-19، Boldt هنوز بسیار خوشحال است. کووید چیزی را به صنعت ایالات متحده ارائه کرد که ما هرگز نمی توانستیم پیش بینی کنیم. واردکنندگان گل هرگز تعطیل نشدند (بر خلاف بسیاری از عمده فروشان و گل فروشی های خرده فروشی). آنها همیشه اینجا بودند و بنابراین می توانستند به مردم اجازه دهند ارزش عاطفی عظیم گل ها را تجربه کنند. در سال گذشته تقاضا بیشتر از عرضه بوده است. باز هم، این عالی است، اما آخرین چیزی که می‌خواهید این است که مصرف‌کنندگان را ناامید کنید که برای روز ولنتاین کافی نیست و نمی‌توانند آنها را تامین کنند.»