5 نکته برای رشد با LED


LED به طور فزاینده‌ای در گلخانه‌ها، برای محصولات سبزیجات و همچنین گل‌کاری استفاده می‌شود. اگرچه بسیاری از محصولات قبلاً ثابت شده اند که تحت نور 100٪ LED به خوبی رشد می کنند، گاهی اوقات یک راه حل ترکیبی به عنوان اولین قدم انتخاب می شود.

هنگام انتقال (جزئی) به LED می توان از یک طرف برای صرفه جویی در انرژی قابل توجه یا از طرف دیگر برای افزایش شدت نور انتخاب کرد. در هر دو مورد، در کنار انتخاب طیف LED مناسب، باید تنظیم کل کشت را در نظر داشته باشید تا انتقال موفقیت آمیز باشد. این شامل عواملی مانند تراکم بوته، آبیاری و تنوع گیاهی از جمله موارد دیگر است. روشنایی HPS گرمای تشعشعی ایجاد می کند که نور LED عمدتاً فاقد آن است. ماژول های LED که در حال حاضر بیشتر استفاده می شوند دارای راندمان 3.2 تا 3.7 میکرومول نور در هر ژول ورودی الکتریسیته هستند و برای HPS با راندمان 1.8 میکرومول بر ژول این مقدار 40 تا 50 است. % کمتر علاوه بر فاکتور صرفه جویی در انرژی، این تفاوت بزرگ این مزیت را دارد که با هدایت گرما و نور به طور جداگانه می توان آب و هوا را بهتر کنترل کرد. با این حال، در نتیجه، شما به‌عنوان یک پرورش‌دهنده باید دائماً در نظر داشته باشید که شرایط آب و هوایی و کشت مناسب را برای روشی که در آن روشنایی LED اعمال می‌شود، درک کنید. به طور طبیعی، تفاوت های زیادی بین کشت ها وجود دارد، اما چندین عامل مشترک نیز وجود دارد. در این مقاله، کارشناسان نورپردازی با signify، آنچه را که از تجربه آموخته اند به اشتراک می گذارند.

نکته 1: استفاده بهینه از روشنایی خود با LED های کم نور
بدیهی است که شما یک طیف LED با نتایج اثبات شده برای محصول خود انتخاب خواهید کرد. برای بسیاری از محصولات، دستور العمل سبک توسعه یافته است، و ما می توانیم از پایگاه داده ای از بیش از 150 دستور العمل اثبات شده انتخاب کنیم. هنگامی که روشنایی HPS (تا حدی) با LED جایگزین می شود، سطح نور کل در گلخانه معمولاً به طور قابل توجهی افزایش می یابد. در این مورد، به ویژه، مفید است که بتوان شدت نور LED را کم کرد: با نصب کم نور، می توانید هم به نیازهای محصول، هم به شرایط آب و هوایی و هم به بازار انرژی پاسخ دهید، بدون اینکه امتیازی به آن بدهید. یکنواختی نور یکی دیگر از مزایای LED های کم نور این است که با کم نور شدن تقریباً 10 درصد کارآمدتر می شوند. این باعث کاهش مصرف انرژی در واحد نور می شود.

نکته 2: فعالیت برش کلید است
تقسیم مواد جذب شده توسط فتوسنتز یک نکته مهم است. این یک دام است که گیاه تمام نور را با نصب روشنایی مصنوعی جذب کند، اما از ایجاد شرایطی برای گیاه برای توزیع مواد جذب شده در قسمت هایی از گیاه که مایلیم به آنجا بروند، که اغلب میوه ها هستند، غفلت می کنیم. /یا گلها بدون انجام اقدامات مناسب، محصول ممکن است تبخیر بسیار کمی داشته باشد، دمای گیاه ممکن است بسیار پایین بماند، یا کودهای ناکافی را جذب کند.


اریک استپرز با Signify

به دلیل عدم وجود گرمای تشعشعی، در برخی از کشت ها از غربالگری LED به شدت استفاده می شود و پنجره ها بیشتر بسته می شوند تا گرمای داخل گلخانه حفظ شود. این می تواند منجر به آب و هوای بیش از حد غیرفعال شود، جایی که گیاه در تبخیر مشکل دارد. چندین گزینه برای فعال نگه داشتن گیاه وجود دارد. نکته اصلی زهکشی مایع در اطراف گیاه است. همچنین می توانید به عنوان مثال، حرکت هوای اضافی را توسط فن ها یا با اضافه کردن یک لوله گرمایش (حداقل) در ترکیب با شکاف در صفحه و احتمالاً باز گذاشتن پنجره ها کمی در نظر بگیرید. به عنوان مثال، رطوبت زدایی فعال توسط واحدهای تهویه هوا، در ترکیب با روشنایی LED نیز گزینه مناسبی است. به این ترتیب، می توانید به طور فعال با ورودی انرژی محدود، غربالگری و رطوبت زدایی کنید.

در بسیاری از موارد، دیده ایم که انرژی صرفه جویی شده توسط روشنایی با LED باید کمی با ورودی گرمای بالاتر جبران شود. مقدار گرمای اضافی مورد نیاز در هر موقعیت محصول به شدت متفاوت است، اما صرفه جویی در انرژی خالص در مقایسه با HPS با اضافه شدن برق و گرما قابل توجه است. علاوه بر این، در بیشتر شرایط، گرما نیز هزینه کمتری نسبت به برق دارد.

نکته 3: گیاه حاکم است
برای رشد مطلوب، گیاه باید همیشه پیشرو باشد. در نهایت، محصول نشان می دهد که نور ارائه شده تا چه سطحی به توسعه مطلوب تبدیل می شود. مراقب جذب آب، سرعت رشد و غیره باشید و آب و هوا را بر این اساس تنظیم کنید تا محصول را متعادل نگه دارید. برای بسیاری از محصولات زراعی، برای اینکه گیاه از مواد جذب شده به درستی استفاده کند، باید در مقایسه با HPS، مولدتر هدایت شود. به عنوان مثال، تحقق بخشیدن به یک DIF بزرگتر، تعادل رطوبت، استراتژی هرس (برگ) و تنظیم EC یا دستور غذایی مواد مغذی در صورت نیاز را در نظر بگیرید. برای محصول شما، دمای گلخانه 20 درجه با HPS با 20 درجه با LED بسیار متفاوت است. این بدان معناست که با LED باید به جای دمای محیط، بیشتر به دمای گیاه نگاه کنید. همچنین می تواند ایده خوبی باشد که دمای گیاه را برای قسمت های گیاه به طور جداگانه بررسی کنید. هنگامی که منابع حرارتی متفاوت استفاده می شوند، این می تواند بر دمای ریشه و میوه ها تأثیر بگذارد، به عنوان مثال، در مقایسه با سر گیاه. نمونه آن این است که در محصولات با سیم بالا از لوله های رشد با نور LED یا هیبریدی استفاده می شود تا تأثیر مستقیمی بر دمای میوه ها داشته باشد.


Leontiene van Genuchten با Signify

نکته 4: دمای گیاه را با غربالگری کنترل کنید
در بسیاری از موارد می بینیم که پرورش دهندگانی که دارای صفحه نمایش انرژی در کنار صفحه نمایش سایه هستند، در مقایسه با پرورش دهندگانی که فقط صفحه نمایش دارند، انعطاف پذیرتر بوده و کنترل بیشتری بر رطوبت و دمای گیاه دارند.

استفاده از صفحه نمایش انرژی برای کنترل دمای گیاه مزیت بزرگی دارد. مخصوصاً پرورش دهندگانی که به روشنایی با HPS با شدت بالا عادت کرده اند، همیشه از تأثیر تابش گرما از چراغ ها در زمانی که انتشار از بیرون کم و حتی منفی است آگاه نیستند. در بسیاری از موارد، بستن صفحه نمایش انرژی تقریباً به طور کامل می تواند گزینه خوبی باشد، انتشار گازهای گلخانه ای به اتمسفر را محدود می کند، در حالی که تبادل هوا و رطوبت زدایی می تواند ادامه یابد.

نکته 5: به محاسبه بر اساس مجموع نور ادامه دهید
هنگام اعمال شدت نور بالاتر، نور به میزان کمتری یک عامل محدود کننده رشد کشت خواهد بود. نور مصنوعی منجر به نور ثابت در زمستان می شود. بنابراین، از مقدار نور موجود برای ایجاد یک کشت پایدار که تداوم را تضمین می کند، استفاده کنید. نور کمتر به گلوگاه تبدیل می شود، به خصوص زمانی که بتوان گرما و نور را به طور جداگانه با روشنایی LED هدایت کرد. این بدان معنا نیست که شما به عنوان یک پرورش‌دهنده نباید از مبالغ سبکی که باید به دست آورید و پتانسیل رشد یا تولید که مستلزم آن است آگاه باشید. با درک بارهای گیاهی که بیش از حد زیاد است، محصول نامتعادل می شود، که منجر به بهبودی دشوار در زمستان می شود. از تراکم واقعی گیاه، وزن برداشت، مرحله برداشت و استراتژی هرس آگاه باشید.

چگونه یک کشت LED موفق بسازیم
بیشتر و بیشتر تولیدکنندگان به روشنایی LED کم مصرف روی می آورند و از امکانات آن متقاعد می شوند. برای استفاده حداکثری از پتانسیل، تعدادی «دکمه» وجود دارد که باید آن ها را فشار دهید تا بیشترین بهره را از محصول خود ببرید. به فراتر از نور، بلکه به همه عوامل رشد در گلخانه فکر کنید و بگذارید گیاه شما را در تصمیم گیری راهنمایی کند.

Leontiene van Genuchten متخصص گیاهان برای گل‌کاری در Signify است. او یک محقق عملی در قلب و روح با چشمی برای رفع نیازهای پرورش دهندگان است. لئونتین از زمانی که در سال 2015 در Philips Lighting شروع به کار کرد، با محققان و پرورش دهندگان برای توسعه و بهبود فناوری‌های نورپردازی LED در گل‌کاری همکاری کرده است.

Erik Stappers متخصص گیاهان برای سبزیجات در Signify است. تمرکز او روی محصولات زراعی با سیم بالا و سبزی های برگدار است. اریک از نزدیک در پروژه های اروپای غربی درگیر است و برای ایجاد راه حل بهینه با کشاورزان همکاری می کند

برای اطلاعات بیشتر:
دلالت کند

Daniele Damoiseaux، مدیر گلوبال مارکوم باغبانی