پازل ژنتیکی گل نمادین فاش شددانشمندان به رهبری UNSW پازل پیچیده ژنتیکی نماد گل نیو ساوت ولز، واراتاه استرالیایی نمادین را گرد هم آورده اند. تیم محققان به رهبری استفانی چن، دکترای. کاندیدای موسسه علوم گیاه شناسی استرالیا و دانشکده بیوتکنولوژی و علوم زیست مولکولی UNSW، ژنوم کامل Telopea speciosissima را برای اولین بار جمع آوری کرده اند و تلاش های بین المللی حفاظت از فلور را تقویت می کنند.

همه موجودات زنده یک ژنوم دارند که مجموعه کاملی از اطلاعات ژنتیکی یک موجود زنده است که از DNA تشکیل شده است. خانم چن گفت تعیین توالی ژنوم مانند چیدن یک پازل بدون تصویر روی جعبه است. “تصور کنید که دارید یک پازل را کنار هم می‌چینید و میلیاردها و میلیاردها قطعه دارد – با کمک سه فناوری مختلف توالی‌یابی، ما توانسته‌ایم تمام قطعاتی را که تکه‌های DNA هستند به هم مرتبط کنیم و در نهایت پازل را آشکار کنیم. ” او گفت.

“با نقشه برداری از ژنوم ها، ما درک بهتری از دنیای طبیعی به دست می آوریم. درک ساختار ژنتیکی واراتا به ما بینش بهتری در مورد تکامل و سازگاری با محیطی آن می دهد و در نهایت به ما کمک می کند تا بهتر از آن محافظت کنیم و همچنین تلاش های اصلاحی را آگاه کنیم. “

واراتا که بومی NSW است، از سال 1962 نماد گل ایالت بوده است و یکی از اولین گونه های گیاهی استرالیایی بود که برای کشت در اروپا جمع آوری شد. علیرغم اهمیت فرهنگی، تجاری و اکولوژیکی آن، هیچ ژنوم مرجعی برای waratah وجود نداشت و تعداد کمی در خانواده Proteaceae با بیش از 1500 گونه، با مطالعات ژنتیکی معمولاً بر روی گونه‌های مهم کشاورزی متمرکز بود.

تحقیق کامل را در www.phys.org.