نحوه کاشت گل رز: ویلیام گلن، نهالستان بارتون اسپرینگز


نحوه کاشت گل رز: ویلیام گلن، نهالستان بارتون اسپرینگز

وقتی بیننده ای پرسید که آیا می توانیم نحوه کاشت گل رز را نشان دهیم، من مستقیماً به سمت ویلیام گلن رفتم. برای بیش از یک دهه، او ما را در مسیر دانش در بخش‌های CTG قرار داده است. در حال حاضر مالک مهد کودک بارتون اسپرینگز به همراه ایمی هوویس و گرگ توماس، آنها یک گل رز جولیا چایلد را انتخاب کردند تا درست قبل از کریسمس به یک تخت جدید اضافه کنند.

در این نقطه آفتابی، آنها قبلاً مجموعه ای دلپذیر از گیاهان بومی و سازگار را برای نشان دادن بافت های متنوع، رنگ برگ، عطر و گل برای مرغ مگس خوار، پروانه ها و زنبورها نصب کرده بودند.
مردی که نزدیک تخت باغ نشسته است
در تگزاس مرکزی، زمستان بهترین زمان برای کاشت گل رز است. ابتدا، اندازه بالغ نامزدهای خود را بررسی کنید. جولیا چایلد یک گل رز عالی برای فضاهای کوچک و باریک مانند این تخت یا حتی یک ظرف بزرگ است. اگرچه این رز فلوریبوندای گرد و مقاوم در برابر بیماری، 26 تا 31 اینچ ریز است، اما عطر زیادی را در شکوفه‌های طلایی با شکوه می‌سازد.
گلاب در ظرف برای آزمایش عمق کاشت
در مرحله بعد، شما به حداقل شش ساعت آفتاب نیاز دارید، اگرچه هشت ساعت ایده آل است. گل رز خوشبوی کوه یخ من در تابستان و زمستان شکوفا می شود – حتی اکنون در نوک ماست. ارتفاع 3-4 اینچی آن در یک حیاط جانبی باریک (غفلت‌شده) که ساعت‌ها آفتاب می‌گیرد، از جمله شدت تابستان اواخر بعد از ظهر، عالی عمل می‌کند.
کوه یخ گل رز
از آنجایی که این یک تخت کاملاً جدید است، ویلیام ابتدا از یک چنگال پهن برای شل کردن خاک استفاده کرد.
مرد با چنگال پهن برای شل کردن خاک
البته می توانید از بیل یا چنگال باغچه استفاده کنید. اساساً، ایده این است که مجاورت را اصلاح کنیم – ناحیه ای که سوراخ را احاطه کرده است – به طوری که نه تنها خود سوراخی را که گل رز در آن زندگی می کند بهبود می بخشد، بلکه آن را تشویق می کند که به بیرون مهاجرت کند. ویلی گفت: کوتاه‌مدت، سریع‌تر و طولانی‌مدت آن را تثبیت خواهید کرد، و محیط بهینه‌تری را برای آن فراهم خواهید کرد تا در آن رشد کند.
چنگال های پهن
سپس، خاک را برای سازگاری ریشه ها با محیط جدید بهبود دهید. برای باروری در کمپوست مخلوط کنید. ویلی از کمپوست پنبه ای تا حدی اسیدی شده خوشش می آید زیرا حاوی مقداری گوگرد است تا خاک قلیایی ما را از بین ببرد. سپس، تخلخل را با شیل منبسط شده، سنگ گدازه یا کاملاً مخلوط در گرانیت تجزیه شده افزایش دهید. همچنین، اگر در زمان‌های خشک طولانی کاشت می‌کنید (مثل الان)، بهتر است منطقه کاشت را از روزها قبل مرطوب کنید. شما آن را خیس نمی خواهید.
کیسه های کمپوست پنبه و شیل منبسط شده
در روز کاشت، گودال زشتی را حفر کنید که پهن تر از گلدان مهد کودک باشد اما به همان عمق باشد. ویلی نشان می‌دهد که چگونه می‌توان حفره‌ها، شکاف‌ها و شکاف‌هایی ایجاد کرد تا ریشه‌ها نه تنها در یک سوراخ کوچک راحت مانند گلدانشان بپیچند، بلکه برای کشف دنیای بزرگ خاک به ماجراجویی بپردازند.
چاله کاشت
او نشان می دهد که چگونه توپ ریشه را برای چرخش ریشه ها بررسی کنید. اگر شبکه سنگینی از ریشه ها را مشاهده کردید – که اساساً توپ ریشه را محدود می کند – آنها را ماساژ دهید و آنها را تحریک کنید تا رشد بیرونی را تشویق کنید.

نکته بزرگ: خیلی عمیق کاشت نکنید! ما می خواهیم پیوند جوانه را در بالای ساقه ریشه با خاک حفظ کنیم (مردم شمالی برای محافظت در سرمای شدیدشان عمیق تر می کارند). من عاشق عادت عملی ویلی برای قرار دادن خاک حفاری شده (خاک بومی، کمپوست، شیل منبسط شده) در یک تراشه هستم. او به آرامی خاک را پر می کند – خاک را به تدریج به داخل سوراخ اضافه می کند.
کاشت گل رز
همانطور که خاک اضافه می کند، به آرامی آبیاری می کند تا به ته نشین شدن حفره های هوا کمک کند. تا زمانی که گلوله ریشه در سطح خاک قرار گیرد به پر کردن و آبیاری ادامه دهید. برای حفظ تخلخل، نمی خواهید خاک را پایین بیاورید و آن را در سوراخ له کنید. ویلی گفت: “ما مراقب هستیم تا مطمئن شویم که حریم هوایی را تا جایی که می توانیم باز نگه داریم و اجازه دهیم آب برای ما سفت شود.” و از آنجایی که بارندگی قابل توجهی پیش بینی نمی شود، در این زمستان هفته ای یکبار یا بیشتر آن را خیس کنید، از جمله خاک مجاور.
گل رز آبیاری
در این مرحله نیازی به کود دادن نیست. ویلی یک محرک ریشه را به قوطی آبیاری خود اضافه می کند تا بدون فشار بر روی رشد برگ، عمر خاک را حفظ کند. او گفت: “اگر نیتروژن اضافه کنید، به خصوص اگر قرار است به زودی سرد شود، در واقع می توانید به وضعیتی برسید که رشد ملایمی داشته باشید که تحت تاثیر قرار گرفته است.” او ترکیب اسید هیومیک/فولویک را دوست دارد، اما ملاس و جلبک دریایی نیز انتخاب های خوبی هستند.
بطری MicroLife محرک ریشه
اکنون زمان مالچ پاشی است. مانند هر گونه چوبی، آن را از پایه گیاه دور نگه دارید.
مالچ پاشی گل رز
در این نوار باریک، جولیا چایلد همراه با گل های رز Iceberg و Cinco de Mayo، همراه با sedum چینی در وسط و Walker’s Low catmint که لبه های مرزی را دارد، همراه است. گیاهان بومی عبارتند از Twoflower Melicgrass، Lippia alba با رنگ نقره‌ای آبشاری، و پوشش زمینی با پای اسبی نقره‌ای (Dalea گرگ خارج از دید). این عکس نشان دهنده نور قبل از رسیدن خورشید به افق است. ما رکورد خود را متوقف کردیم تا منتظر تغییر چشمگیر باشیم.
بستر کاشت با دوربین و نور تلویزیون
گیاهان در بستر باغ
فقط حدود 15 دقیقه طول کشید تا خورشید با نور کنتراست بالا برود – وضعیتی که بسیاری از ما در خانه با آن روبرو هستیم.
مردی در تخت باغ با دوربین در سمت چپ
اینجا ملیک گراس بومی است (ملیک موتیکا). من خودم این را در خانه پرورش می دهم.
ملیک گراس
از طرف دیگر، می توانید لیپیا دوم، بید صحرایی “بابا”، علف یاقوت، Verbena bonariensis، لانتانا، ستاره، مریم گلی دانه برف و دم شیر کوتوله را ببینید.
گیاهان در بستر باغ
مریم گلی دانه برف کم رشد (مریم گلی chionophylla) شاخ و برگ های نقره ای را در سطح زمین نخ می کشد.
مریم گلی دانه برف
در این پناهگاه گرده افشان کوچک، دم شیر کوتوله گل های لوله ای شکل برای مرغ مگس خوار، زنبورها و پروانه ها می ریزد.
گیاه با گل های نارنجی
ویلی همچنین حشرات، بیماری های قارچی، هرس و جابجایی گل رز را لمس می کند. اکنون همه آن را تماشا کنید!

با تشکر از حضور شما و کاشت مبارک! لیندا