سرمایه گذار Victus Participations باتوم را به اتریوم آگری می سپارد


درست قبل از دوره جشن اخیر، اتریوم آگری با انتشار بیانیه‌ای از خرید کامل VB Group و Havecon خبر داد. خرید کامل PB tec نیز در همان زمان اعلام شد، از جمله بخشی متعلق به شرکت سرمایه گذاری Victus Participations. کوئن براباندر از PB tec می‌گوید: «با خرید اتریوم آگری، ما در واقع شرکت خود را بازخرید می‌کنیم.

PB tec یک نصاب پیشرو است که متخصص در مهندسی برق، مهندسی آب، اتوماسیون و تاسیسات روشنایی برای باغبانی بین المللی است. این شرکت در منطقه Westland هلند مستقر است و شعبه هایی در آمریکای شمالی و استرالیا دارد. اخیرا PB tec فعالیت های خود را با بخش حمل و نقل داخلی به نام PB sys گسترش داده است. PB tec بیش از 100 کارمند دارد.

حمایت منجر به رشد قوی می شود
در دسامبر 2018، اکثریت سهام PB tec توسط Victus Participations خریداری شد. Victus یک شرکت سهامی خاص است که در بخش غذا و کشاورزی تخصص دارد. افراد مختلفی در آن زمان باقی ماندند، از جمله کوئن براباندر به عنوان مدیر تجاری و سهامدار.

کوئن براباندر در سال 2019 اتریوم آگری را با دو دوست از دنیای تجارت به نام‌های ادوارد ورباکل (VB) و هنک ورباکل (Havecon) تأسیس کرد. Victus این تحولات را با علاقه دنبال کرده و حمایت کرده است. تحولات سریع در اتریوم آگری و در نتیجه ارتقاء به این معنی است که مشارکت خارج از محدوده شرکت هایی است که Victus Participations در آنها تخصص دارد.

یک معامله برد-برد
اکنون، سه سال بعد، اتریوم آگری به نوبه خود سهام PB tec را از Victus خریداری می کند. کوئن توضیح می دهد: “منافع سهامداران در اتریوم آگری باید برابر باشد تا بتوانیم با هم به جلو برویم.” بنابراین، انتخاب مجدد PB tec از Victus انتخابی در مقابل Victus نبود، بلکه مهمتر از همه انتخابی برای اتریوم بود. مطمئناً ممکن است اتریوم در مرحله بعد با یک حزب سهام خصوصی به نیروها بپیوندد تا قدم بعدی را بردارد. ما به دلیل فرصت های رشدی که ارائه می دهد، نسبت به سهام خصوصی بسیار مثبت هستیم.

کوئن ادامه می دهد: شراکت من با ویکتوس سه سال به طول انجامید و در طی آن دو خرید فوق العاده در کانادا و استرالیا نیز انجام دادیم. “من از اعتماد، حمایت و درس های خرد آنها سپاسگزارم. من افتخار می کنم که توانستیم اولین مشارکت Victus را با هم بسیار موفق کنیم. به دیدگاه آنها در پشت این سرمایه گذاری احترام می گذارم، که دوباره در این سرمایه گذاری ظاهر شده است. من بهتر از هر کسی می‌دانم که یک شرکت شگفت‌انگیز PB tec چیست و می‌تواند با اتریوم آگری منتظر آینده‌ای طلایی باشد.”

پاتریک گرونولد از Victus: “من مفتخرم که می بینم PB tec تنها در چند سال با حمایت ما چقدر رشد کرده است.” این یک داستان موفقیت برای PB tec، Victus و سرمایه گذاران ما است. ما چشم انداز پشت اتریوم آگری را تایید می کنیم و با اطمینان باتوم را تحویل می دهیم. Victus در بخش مواد غذایی و کشاورزی فعال است، بنابراین ما بدون شک به ملاقات یکدیگر ادامه خواهیم داد. ما معتقدیم که این خرید همچنین نشان دهنده معامله خوبی برای اتریوم آگری است. این یک وضعیت برد-برد است.

اتریوم آگری با همکاری شرکت های مستقل فعال در زمینه باغبانی بین المللی است. شرکای زیر در اتریوم آگری هستند: Havecon، VB Group، Bom Group، CambridgeHOK، VEK Adviesgroep و JB Hydroponics. همه شرکا شرکت های مستقل و بسیار سودآور هستند. آنها نقاط قوت خود را از نظر نفوذ بازار، محصولات، خدمات، نوآوری و پوشش بازار دسته بندی می کنند. در مجموع 400 کارمند در اتریوم آگری کار می کنند که گردش مالی آن 400 میلیون یورو در سال است.