Cal Poly Float در رژه رز 2022 سنت رشد یافته در آمریکا را ادامه می دهد


سالی بود که شبیه هیچ سالی نبود. ساخت شناور در هر سال یک کار بسیار مهم است، اما کمبود سال 2021 هم در کالاهای سخت و هم در لوازم گل تازه، خلاقیت را برانگیخت و با کمک های مالی مزارع گل و شاخ و برگ آمریکا امکان پذیر شد.

دانش آموز ورودی دانشگاه ایالتی پلی تکنیک کالیفرنیا، سان لوئیس اوبیسپو و پومونا را طراحی، ساخت و تزئین کرد، هر یک از اجزای مضمون رژه – “رویا، باور، و دستیابی” را از طریق روایتی که هم قابل ربط و هم خارق العاده بود برجسته کرد. موضوع شناورها، «ستاره‌نگاران»، از قافیه معروف مهد کودک «هی دیدل دیدل» الهام گرفته شده است که در آن گاوها رویاهای بزرگی دارند و به غیرممکن‌ها دست می‌یابند. این شناور یک چمنزار زیبا را نشان می داد که در آن گاوها با طراحی، آزمایش و استفاده از جت پک برای پریدن از روی ماه به شاهکار غیرممکن خود دست یافتند.

فیلم امسال جایزه انیمیشن را برای برجسته‌ترین استفاده از انیمیشن در تورنمنت رژه رزهای 2022 که در روز سال نو در پاسادنا، کالیفرنیا برگزار شد، کسب کرد. جت پک که توسط گاو پرنده اداره می‌شد، از تکنیکی استفاده می‌کرد که قبلاً دیده نشده بود از مواد تزئینی با رنگ‌های روشن و گل‌دار که در لوله‌ای شفاف در گردش بودند و این تصور را ایجاد می‌کردند که واقعاً در حال پرواز است.

علیرغم کمبودها، شناور Cal Poly تقریباً 12000 ساقه گل، شاخ و برگ و گیاه اهدایی دریافت کرد که تقریباً 50٪ از گل تازه استفاده شده در شناور را تشکیل می داد. Cal Poly همیشه به مشارکت خود با مزارع محلی افتخار می کند، زیرا در سال های گذشته به عنوان گواهی رشد CA شناخته شده بود و امسال نیز تفاوتی نداشت.

عرضه تنگ
ما می‌دانستیم که با رفتن به رژه امسال عرضه محصولات گل کم است. مردم بیش از هر زمان دیگری در حال خرید گل، به ویژه آمریکایی رشد هستند، بنابراین در دسترس بودن برای اقلام اهدایی از مزارع ما محدود بود. دانش‌آموزان می‌دانستند که باید برنامه A، B، C و حتی طرح D داشته باشند و با گل‌ها و شاخ و برگ‌هایی که دریافت کرده‌اند خلاق‌تر باشند.»

Josh D’acquisto، هماهنگ کننده Rose Float در Cal Poly San Luis Obispo اظهار داشت: “دانش آموزان Cal Poly برای جابجایی و چرخش بسیار مجهز هستند و امسال با کمبود محصول، آنها را از دست نمی دهند. آنها [the students’] اتکا به اهدای گل و شاخ و برگ، تفکر خارج از چارچوب رشد کرده است. تنظیم استفاده از مواد گل به روش‌های گاهاً غیر متعارف، تفاوتی با سال‌های دیگر ندارد و به کارتان می‌آید.»

فراوانی گلایول به لطف کمک سخاوتمندانه باغ های گلد-آ-وی در سانتا ماریا، کالیفرنیا، نمونه کاملی از استفاده غیر متعارف از شکوفه ها بود. در حالی که اسپری های زیبا و رنگارنگ گلایول ها علفزار شناور را به روشی کلاسیک تزئین می کردند، شکوفه های منفرد به عنوان مواد عرشه غیر سنتی برای پر کردن و پوشاندن “غلاف” شناور نیز استفاده می شد. “غلاف” پایه یا پایه شناور است که مکانیسم های شاسی شناور را می پوشاند که سازه های بالای سر، کاراکترها و سایر اجزای تزئینی به آن متصل شده اند.

مشاهده تصاویر بیشتر اینجا.