شرکت مشترک به عنوان بزرگترین صادرکننده گل شاخه بریده جایزه دریافت کرد


در میان 1000 صادرکننده برتر مجمع صادرکنندگان ترکیه (TIM)، شرکت پیشرو در صادرات گیاهان زینتی و گل های شاخه بریده در سال 2020، شرکت Cicek AS بود که به طور مشترک توسط شرکت ها در آنتالیا تأسیس شد. این شرکت به لطف صادرات 8.3 میلیون دلاری خود در سال گذشته رتبه اول را کسب کرد.

Cicek AS که در سال 1997 در آنتالیا، مهمترین مرکز تولید و صادرات گل های شاخه بریده و گیاهان زینتی ترکیه تأسیس شد و از سال 2018 نقش فعالی در بازار داشت، با مشارکت 7 شرکت، توانسته است به رهبر صادرات این بخش تبدیل شود. بوقلمون. در بین 1000 صادرکننده برتر TIM در ترکیه در سال 2020، Cicek AS با صادرات 8.3 میلیون دلاری خود در بخش گیاهان زینتی و گل های شاخه بریده تنها شرکتی بود که در این بخش جایزه دریافت کرد. در مراسمی که آخر هفته گذشته برگزار شد، لطفی گوبوس، رئیس هیئت مدیره چیچک AS، این جایزه را از دست محمد موش وزیر تجارت و اسماعیل گول، رئیس TIM دریافت کرد.

لطفی گوبوس با بیان اینکه سیچک آ اس در سال 1997 بر اساس فلسفه اتحاد نیروها، همکاری در این بخش، خرید مشترک و صادرات تاسیس شد، گفت: شرکت های مطرح این بخش از شرکای ما هستند. مساحت کل تولید فعلی ما حدود 300 هکتار است. حدود 4 سال پیش، وقتی در مورد صادرات گل شاخه بریده در آنتالیا صحبت می کردیم، همیشه گل میخک به ذهن می رسید. ما با قدرت مشترک خود وارد انواع جدیدی شدیم تا نشان دهیم که گل های غیر از میخک نیز قابل صادرات هستند. سعی کردیم سبد صادراتی خود را گسترش دهیم و در این امر موفق بودیم. در حال حاضر ما در موقعیتی هستیم که می توانیم نزدیک به 14 نوع گل صادر کنیم.

“Cicek AS نمونه ای از وحدت قدرت است و توانست هر روز یک کامیون از محصولات خود را در فصل پررونق ارسال کند. امکان نداشت هر روز یک محموله کامیون بر اساس یک شرکت شخصی داشته باشیم. ما هر دو مشترکاً کامیون را با هم پر کنید و رقابت خود را با ارسال روزانه گلهای تازه به بازار اروپا افزایش دهید.در 3 سال گذشته، ما به عنوان گروهی از پرورش دهندگان گل ترکیه شروع به فروش تحت یک برند واحد کرده ایم که باعث افزایش رقابت پذیری ما در بازارهای اروپایی شده است. بازار اروپا. بنابراین، ما تبدیل به یک برند پرطرفدار شده‌ایم. در این زمینه، شرکای این بخش موفقیت بزرگی دارند. زیرا ما می‌توانیم با یک کیفیت تولید کنیم و با هم صادرات داشته باشیم.»

“بیش از 100 شرکت در بخش گیاهان زینتی و گل های شاخه بریده در ترکیه وجود دارد. 7 شرکتی که Cicek AS را تشکیل دادند تقریباً 50 درصد صنعت را تشکیل می دهند. ما می توانیم برای 12 ماه تولید کنیم و به راحتی می توانیم خواسته های مشتری را برآورده کنیم. ما حدود 4 سال پیش یک مرکز جدید با 1000 متر مربع سردخانه و منطقه پردازش و بسته بندی مشترک ایجاد کردیم و کامیون های ما هر روز بدون قطع زنجیره سرما از اینجا حرکت می کنند.

ما خوشحالیم که بزرگترین صادرکننده این بخش هستیم و قصد داریم میزان صادرات 8.3 میلیون دلاری را در سال 2020 به 11 تا 12 میلیون دلار در سال جاری افزایش دهیم. مجموع درآمد شرکت های همکار بالغ بر 25 میلیون دلار است. خواسته های لجستیکی برای مشارکت های جدید است.”

منبع: ملیت