تغییر چشم انداز – باغبان سرخورده


من همیشه تصور می کردم که اگر از شغلم اخراج شوم صد و یک کار وجود دارد که ترجیح می دهم به جای خرده فروشی انجام دهم. در مدرسه مشاور شغلی من به من پیشنهاد داد که برای طراح مد یا معمار تحصیل کنم. من کمی توجه کردم، به عنوان یک معمار منظر تحصیل کردم و آنقدر که فکر می کردم از آن لذت نبردم. با افزایش سن و بی قراری، خودم را به عنوان یک میلینر، یک عکاس، یک گلفروش یا یک سفرنامه نویس تصور می کردم. در بیش از یک بار، به طور جدی به باز کردن یک فروشگاه سبک زندگی خانگی، بازآموزی به عنوان طراح باغ یا تلاش در ارائه تلویزیونی فکر کردم. سپس، نه کاملاً غیر منتظره، آن فرصت طلایی پیش آمد: تعدیل کار از شرکتی که بیش از بیست و پنج سال در آن کار کرده بودم. تصمیم گرفتم چه کار کنم؟ خرده فروشی را ادامه دهید، البته در ظاهری متفاوت. من مطمئن نیستم که آیا وسواس خرید و فروش چیزهایی به منزله اعتیاد است یا آسیب به خود….. از من بپرسید تا دوازده ماه دیگر. من حدس می‌زنم که ما به سمت آنچه می‌دانیم گرایش پیدا می‌کنیم، یا به نقاط قوت خود بازی می‌کنیم، بسته به نوع نگاه شما.

حدود هجده سال پیش، وقتی پسر جدید دفتر مرکزی بودم، برای اولین بار با یک طراح محصول بسیار با استعداد به نام اما ترنر آشنا شدم. من و او به نوعی درگیر چیزی شدیم که خرده فروشان آن را “رویدادهای فصلی” می نامند – روز مادر، عید پاک، هالووین و موارد مشابه. در آن زمان هر دو نسبتاً کوچکتر بودیم، گاهی اوقات به ما اجازه می‌دادند با مدیران و رؤسای فروشگاه‌ها سفر کنیم تا مغازه‌های پاریس، زوریخ، شیکاگو و نیویورک را بررسی کنیم. با گذشت زمان، هر دوی ما محکم به کریسمس وابسته شدیم، رویداد فصلی که توجه ما را برای 365 روز از سال می طلبید. به ندرت روزی می گذرد که شایستگی های یک نقش گوزن شمالی را نسبت به دیگری ارزیابی نمی کنیم، بحث می کنیم که کدام سایه قرمز جشن ترین است (پاسخ – Pantone 200c) یا در قطار به خانه سفر می کنیم، پوشیده از زرق و برق. ما همیشه موافق نبودیم، اما احترام متقابل و تحسین ما نسبت به مهارت های یکدیگر با آمدن و رفتن هر فصل جشن بیشتر می شد.

کایل لوچالش، به سمت اسکای، اسکاتلند نگاه می کند. نقاشی شده توسط اما ترنر.

همانطور که من هنوز در حال خرید هستم، اما هنوز در حال طراحی است. اما با رسیدن به نتیجه ای مشابه من – اینکه زمان آن رسیده است که از زندگی شرکتی خارج شویم – اخیراً مشاور طراحی خود را راه اندازی کرده است. با دانستن توانایی های او، من انتظار دارم که او تقاضای زیادی داشته باشد. بین ما دو نفر، صدها تم کریسمس و هزاران محصول فصلی را در طول سال ها ساختیم. ما موفق شدیم همه چیز و همه چیز را در کریسمس ببافیم، از پفین ها گرفته تا تنبل ها، همیشه کنجکاو برای کشف ایده های جدید. دستخط ما شد دستخط جان لوئیس. اگر تا به حال یک رول کاغذ بسته بندی کریسمس یا یک قلع حاوی Panettone از فروشگاه بزرگ خریده اید، در همان جا به کارهای دستی اما نگاه می کنید. هر دوی ما به طور باورنکردنی به میراث خود افتخار می کنیم، اما خوشحالیم که می بینیم آن را به خلاقان جدید منتقل می کنیم. اکنون اما قصد دارد محصولات و بسته بندی را برای مشتریان خصوصی طراحی کند و در عین حال برند خود را توسعه دهد.

همانطور که با کار خود در جهت های جدید انشعاب می کنیم، هر دوی ما بیش از هر زمان دیگری به خروجی های خلاقانه خود نیاز داریم. مال من البته باغبانی است، اما مال نقاشی است. سرگرمی‌های ما به شغل‌هایمان مربوط می‌شود، اما از هم جدا هستند. آن‌ها فعالیت‌های آزادی‌بخشی هستند که می‌توانیم در زمانی که کار پرداختی بیش از حد سنگین می‌شود، در آن افراط کنیم.

اما با الهام از پیاده‌روی‌های طولانی و آرام در پارک ریچموند در طول قرنطینه، اما به سرعت دوباره به سراغ رنگ‌ها و برس‌هایش رفت. جست و خیزهای او به او فرصت می داد تا مشاهده کند که چگونه نور در طول روز تغییر می کند و با جزئیات جزئی تغییرات ظریف رنگ را که برای هر فصل منحصر به فرد است، تجربه می کند. (اگر نمی دانید، پارک ریچموند یکی از هشت پارک سلطنتی لندن است که مساحتی معادل 2500 هکتار، پنج برابر پارک المپیک لندن یا سه برابر پارک مرکزی نیویورک دارد. ایجاد شده توسط چارلز اول در در قرن هفدهم، این پارک به‌خاطر گله‌های زیبای گوزن‌های قرمز و آیش معروف بود و هنوز هم هست.) این پارک توسط شبکه‌ای از مسیرهایی که اِما دوست دارد کاوش کند، متلاشی می‌شود و هر بار برای گرفتن عکس از چشم‌اندازی متفاوت می‌آید. اما با حساسیت یک طراح باغ، به مسیرهایی کشیده می‌شود که در دوردست‌ها سرگردان هستند، که نشان می‌دهد چیزی جذاب فراتر از آن است.

مزرعه ایزابلا در بهار، پارک ریچموند، لندن. نقاشی شده توسط اما ترنر.

وقتی که اِما اولین نقاشی از دو نقاشی باغمان را در پاییز گذشته به من داد، شگفت‌انگیز بود. خانه دیده بان الهام بخش چند هنرمند بوده است، اما این اولین باری بود که یک قطعه تمام شده به من داده شد. با الهام از تنوع رنگ‌ها و بافت‌ها، و تمرکز بر مجموعه دوست‌داشتنی‌ام با گوجه‌فرنگی قرمز، ترکیب Emma آرام و شیک است و فراوانی آشفته آوریل را کاملاً به تصویر می‌کشد. این نقاشی یادآور سالی خواهد بود که سنت شکنی کردیم و ترکیبی از لاله‌های صورتی، قرمز و بنفش را در باغ جنگل کاشتیم – این همان چیزی است که در طول قرنطینه دوم به ما نیاز داشتیم. در پس‌زمینه نقاشی اما می‌توانید تشخیص دهید روزا بانکسیا “Lutea”. پیش‌زمینه توسط لاله‌های «قاره‌ای» و «مرلو» تسلط دارد.

باغ جنگل در بهار. نقاشی شده توسط اما ترنر

پس از آن، اما باغ جین اند تونیک را نیز نقاشی کرد. ملیله‌ای پیچیده از شاخ و برگ‌های گلدوزی شده با تکه‌های رنگی کوچک، نظر هنرمند او را به خود جلب کرد. نتیجه من را به یاد نقاشی های هانری روسو می اندازد که از 16 سال پیش که به اینجا نقل مکان کرده ام الهام بخش من بوده است – ببر، طوطی یا میمون در ترکیب بندی ظاهری نامرتب به نظر نمی رسد. تنها چیزی که از دست می دهیم شکوفه های نیلوفر آبی است. من عاشق روشی هستم که اما گلهای آشنا را به تصویر کشیده است کلماتیس فلوریدا var فلوریدا “سیبولدیانا” و پلارگونیوم «ویلهلم لانگوث» در پیش‌زمینه. این نقاشی یادآور خوشایندی است که چگونه باغ در اوج خود به نظر می رسد.

از جمله تعریف هایی که می توانید به عنوان باغبان به شما بپردازید، رنگ آمیزی باغ خود یکی از بزرگ ترین آنهاست. این روزها عکس ها ده پنی هستند – حداقل عکس های آماتور – اما نقاشی ها را نمی توان با عجله ساخت. از دانستن این که کسی زمان، انرژی و خلاقیت خود را برای ارائه تفسیر خود از آنچه می بیند و احساس می کند، حیرت زده می شود.

اما شروع به به اشتراک گذاشتن نقاشی های خود کرده است اینستاگرام و بسیاری برای خرید در دسترس هستند. او با توسعه نمونه کارهایش از قدرتی به قوت دیگر خواهد رفت. من بسیار امیدوارم که در سال‌های آینده با بررسی مشاغل جدیدمان به همکاری ادامه دهیم – مجموعه‌ای از لوازم التحریر برای باغ دن کوپر در صدر فهرست من خواهد بود. من فکر می‌کنم آنچه که هر دوی ما از تجربه مازاد کار آموخته‌ایم این است که هرگز نباید از کاری که دوست دارید غافل شوید. من به باغبانی ادامه دادم و امیدوارم این کار من را به جای خوبی برای سرمایه گذاری جدیدم نگه دارد. اما هرگز از جعبه نقاشی خود خیلی دور نشده است، که حتی ممکن است در نمایشگاه تابستانی آکادمی سلطنتی اواخر امسال جایگاهی کسب کند. زنده نگه داشتن اشتیاق شما ممکن است فقط یک روز تغییر چشم انداز مورد نیاز شما را ایجاد کند. TFG.

با اِما می توان از طریق ایمیل در designby.emmaturner@gmail.com تماس گرفت

اینستاگرام: paintingby.emmaturner و designby.emmaturner

باغ جین و تونیک. نقاشی شده توسط اما ترنر