Rust never sleeps, Fuchsias 2016


به نقل از عنوان آلبوم نیل یانگ، “زنگ هرگز نمی خوابد” نام مناسبی برای وبلاگ فوشیا 2016 من است.

در طول تابستان، بسیاری از گیاهان فوشیا من دچار زنگ زدگی و آسیب زنگ زدگی شده اند. در حالی که زنگ پدیده جدیدی نیست فوشیا، چیزی نیست که من در سال های اخیر با آن مشکل داشته باشم. نتیجه حمله زنگ این است که گیاهان ظاهری ضعیف دارند، شاخ و برگ های رنگش تغییر کرده و گل های خوش فرم ندارند.

معمولاً زنگ برای ما باغبان‌ها در طول تابستان به‌عنوان «اوردینیوسپور» ظاهر می‌شود، یک قارچ زنگ‌زده به شکل پوسچول‌هایی که معمولاً به‌طور انبوه در سطح زیرین برگ‌ها رنگ‌های روشن دارند. این زنگ خاص مورد بحث (چون انواع زیادی وجود دارد) ‘Pucciniastrum epilobii’ نامیده می شود. همین زنگ زدگی اغلب روی گیاه بید (Epilopium) نیز دیده می شود. هاگ ها در اثر رطوبت زیاد تشویق می شوند و با پاشیدن باران و جریان هوا پخش می شوند.

همانطور که گفته شد، گیاه بید نیز میزبان همین نوع زنگ است که به عنوان روشی برای زمستان گذرانی زنگ شناخته می شود. آماده است تا در فصل بهار روی گیاهان فوشیا به عمل بازگردد. زنگ فوشیا همچنین می تواند بر روی شاخ و برگ گیاهان غیر خواب زمستان گذرانی کند و همچنین می تواند به صورت میسلیوم در پایه زمستان گذرانی کند.

در حالی که اسپری های قارچ کش مختلفی وجود دارد که می توان از آنها برای کنترل زنگ استفاده کرد، شاخ و برگ فوشیا مستعد آسیب است و اکثر مقالاتی که خوانده ام استفاده از مواد شیمیایی را توصیه می کنند. درعوض، توصیه این است که برگهای آسیب دیده را در اسرع وقت قبل از گسترش قارچ حذف و از بین ببرید و از رشد سرسبز جلوگیری کنید.

به نوبه خود، با نگاهی به سال 2017، در نظر دارم برخی از قلمه های بدون زنگ زدگی را برای ایجاد گیاهان جدید انتخاب کنم و برخی از گیاهان قدیمی خود را دور بریزم. در حال حاضر، من به چیدن و از بین بردن برگ های آسیب دیده ادامه می دهم و سعی می کنم شرایط رشد خوبی را برای آینده برای بقیه سال جاری تضمین کنم.

کتاب های مفید برای این پست وبلاگ و برای مطالعه بیشتر عبارتند از:

دایره المعارف باغبانی، از RHS

کتاب باغ ارگانیک، نوشته جف همیلتون

اصول باغبانی توسط CR Adams، KM Bamford و MP Early

و به خصوص

آفات، بیماری ها و اختلالات اثر استفان بوزاکی و کیت هریس.

همچنین، بررسی کنید http://www.fuchsiasinthecity.com، که یک وب سایت مفید در مورد همه چیز فوشیا است.

باغبانی مبارک