یک سال نو و یک قالب جدید


سال نو مبارک!


ابتدا باید عذرخواهی کنم. سال‌ها از طریق ایمیل از نظرات جدید در مورد این وبلاگ و وبلاگ دیگرم آگاه می‌شدم. در مقطعی این ویژگی مفید ناپدید شد. من آنطور که باید چک نمی کنم و این بار دلم برای یک سری از شما تنگ شده است. من خیلی متاسفم. بازخورد شما نقطه برجسته این تلاش است، بنابراین از شما متشکرم. امسال بهتر خواهم شد

با سال جدید تغییری در قالب من ایجاد می شود. هر هفته روی یک گیاه تمرکز خواهم کرد. عکس و نثر را به اشتراک خواهم گذاشت. اگر شما هم گیاهی را دارید که در مورد آن می نویسم، لطفا نظرات و تجربیات خود را با آن به اشتراک بگذارید. حتی اگر این کار را نکنید، نظرات شما بسیار استقبال می شود.

این هفته اول، گیاه مورد علاقه من: Clematis cirrhosa var. purpurscens “کک و مک”.

من در سال 2017 در اوج وسواس Clematis و برای ارضای تمایلم به گیاهان بیشتر در فصل زمستان برای تغذیه مرغ مگس خوار ساکن آنا، “Freckles” را خریدم. پرستار دوناهوy تنها جایی بود که در آن زمان آن را می فروخت. اگر تا به حال Clematis را از این مهد کودک خریداری کرده باشید، می دانید که آنها در ظروف کوچک و چهار اینچی به دست می آیند – بسیار کوچک برای کاشت ایمن در زمین. گلدانم را مجدداً گلدان کردم و به مدت یک سال از آن بچه دادم، سپس آن را در نزدیکی پاسیو کاشتم تا بتواند از طریق شاخه های گل زمستانی من رشد کند. ویبرونوم بودنتانس “سپیده دم”.

سال گذشته چند گل خال قرمز (کک مک دار) مشخص خود را بیرون آورد، اما آنها آنقدر بلند بودند که به سختی توانستم خوب ببینم. با این حال، من بسیار هیجان زده بودم که گیاه من دقیقاً همان کاری را که قرار بود انجام دهد انجام می دهد.

اولین جوانه در Clematis ‘Freckles’ در حالی که درخت انگور درهم می‌آید ویبرونوم بودنتانس “سپیده دم”

پاییز گذشته، مطمئن شدم که درخت انگور را آموزش دادم تا وقتی شکوفا شد، خیلی بلند نباشد. و مثل دیوانه ها شکوفا می شود!

من یک درخت انگور/ساقه را به پاسیو خود آوردم و آن را در برابر این سیم کوچک تمرین دادم.

این زیبایی زمستانی فقط به USDA Zone 7a (0 درجه فارنهایت) مقاوم است، در آب و هوای سردتر دوام نمی آورد. من درک می کنم که چقدر خوش شانس هستم که می توانم آن را در باغ نسبتا ملایم Zone 8b خود رشد دهم.

می‌توانید در مورد Clematis ‘Freckles’ بیشتر بخوانید وب سایت انجمن بین المللی Clematis.

نهالستان جوی کریک هم اکنون این Clematis را می فروشد. با این حال، از زمان نوشتن این مقاله تمام شده است و آنها هنوز موجودی خود را تکمیل نکرده اند. این یک گیاه فوق العاده است و در لیست علاقه مندی های من قرار دارد.

با تشکر از شما برای بازدید.

باز هم از نظرات شما استقبال می شود.