یک باغ ساحلی آلاباما: صحنه های آوریل (؟)


(هنوز هفته‌ها از عکس‌ها عقب مانده‌اند، بنابراین فکر می‌کنم این عکس‌ها مربوط به آوریل هستند – احتمالاً حتی زودتر …)

گل پتویی.
در هوای خشک و گرم بهترین عملکرد را دارد. باران قد بلندها را متأسفانه خراب می کند، اما تا زمانی که ماندگار هستند زیبا هستند. من مطمئن نیستم که کوتاه کردن آنها پس از زمین خوردن آنها را جوان می کند یا خیر، اما قصد دارم آن را امتحان کنم.

گل پتویی

گل پتویی

گل پتویی

گل پتویی

گل پتویی

گل پتو و مریم گلی (“تختخواب آبی”).

گل پتو و مریم گلی

کلماتیس و «پگی مارتین».

کلماتیس

عنبیه سقف ژاپنی.

زنبق بام ژاپنی

گلایول.
این یکی از معدود گلایول های کوچکی است که بازگشته است. متأسفانه، اکثر آنها امسال برنگشتند. تا اینجا، فقط گلدهای ایتالیایی (هرچند تعدادشان کمتر از آن چیزی است که من کاشته بودم)، یکی دو تا مثل این، و چندین «اتم» بوده است. اوه خوب! من حدس می زنم که دیگر از آن ها نخواهم کاشت! (همچنین چند دسته از شادی‌های بلندتر و ترکیبی وجود دارند که سال به سال برمی‌گردند. عکس‌هایی از آن‌هایی که در نقطه‌ای دنبال می‌شوند. قبلاً شکوفا شده‌اند، اما چه کسی می‌داند چه زمانی به عکس‌های فعلی می‌رسم! (g))

گلایول

بومادران.
بومادران. نوع معمولی سفید، اما هنوز هم زیبا – و مانند ناخن سخت است.

بومادران

زنبق پرچم آبی.
اینها سال گذشته از باغ مادربزرگ ال. من عاشق آن رنگ هستم!

زنبق پرچم آبی

زنبق پرچم آبی

زنبق پرچم آبی

نیلی کاذب

نیلی کاذب

حکیم “تختخواب آبی”.

سیج

کلماتیس.

کلماتیس

کلماتیس

کلماتیس

بگونیا توت فرنگی.
(Saxifraga stolonifera.) به آرامی در حال خزش است و منطقه بزرگتری را زیر لوروپتالوم بزرگ می پوشاند. اوایل بهار امسال عالی به نظر می رسید، اما بعد شروع به نشان دادن علائم پریشانی کرد– زرد شدن. فکر می کنم از خشکسالی ما رنج می برد. یکی دو بار آب زدم و حالا باران برگشته است، پس شاید دوباره برگردد. این گیاه بی ادعا است، اما من از آن لذت می برم.

بگونیا توت فرنگی

بگونیا توت فرنگی

نعناع.
من هرگز سعی نکردم آن را از گلدان رشد دهم، از زمانی که مامان شروعم را به من داد. فکر می‌کنم بیشتر باغبان‌ها با شهرت نعناع برای طی کردن یک مایل با یک اینچ آشنا هستند. …هنوز وسوسه میشم تو زمین امتحانش کنم یه جایی…

نعناع

باغ نیمه سایه.
مریم گلی از زمان برداشت بسیار بلندتر شده و اکنون در حال شکوفه دادن است. من عاشق اون گیاهم اگر از بالا ضربه بخورد/له شود/آبیاری شود برای مدتی بوی بد می دهد، اما این بهای ناچیزی برای گل های آبی آسمانی است. من فکر می کنم که اگر به حال خود رها شود، تقریباً به همان اندازه (یا اصلاً) بو نمی دهد. برخی از باغبانان از مریم گلی به عنوان دافع طبیعی گوزن استفاده می کنند، زیرا بوی آن را دوست ندارند. می‌خواهد در باغ پخش شود، بنابراین به آن فضا بدهید یا برنامه‌ریزی کنید تا قسمت‌هایی از آن را حفر کنید/کشید تا در آن نگهداری شود.

باغ نیمه سایه