گیاه هفته: Polygala


سلام پلنت پیپس! من با یک گیاه مورد علاقه دیگر برگشتم. این هفته در مورد آن صحبت خواهم کرد پلی گالا.

نمی توانم به خاطر بیاورم که اولین بار این زیبایی کوچک را از کجا کشف کردم اما گل زردم را خریدم Polygala chamaebuxus در سال 2014. این یک چیز کوچک بود و من می ترسیدم که به لطف تمایلات من به دور زدن توسط همسایگانش بلعیده شود. بنابراین من آن را در یک گلدان گذاشتم و آن را در قفسه ای در پاسیو خود در کنار خانه قرار دادم که در آن کمی از عوامل محافظت می شد.

در ماه نوامبر شروع به شکوفه دادن کرد و در زمستان به روشنی ادامه داد!

نام متداول این گیاه شیرخشک درختچه ای است که به نوعی گیج کننده است زیرا نه درختچه ای است و نه کوچکترین شیری به نظر می رسد.

خوب، حدس می زنم می توانید بگویید قسمت سفید این گل های دو رنگ شیری است. من معمولاً طرفدار گل‌های زرد نیستم، اما این شکوفه‌دهنده زمستانی کمی شادی را برای این باغبان به ارمغان می‌آورد.

در اینجا کمی آسیب به برگ وارد شده است اما بهبود یافته است
من فکر می کنم کنه های عنکبوتی بودند که زمانی اتفاق می افتد که گیاه آب کافی دریافت نمی کند.

Polygala chamaebuxus در مناطق 4-9 همیشه سبز و مقاوم به زمستان است. این برای برنده شدن ویژگی ها چگونه است؟

پس از عاشق شدن با گونه های گل زرد، بنفش و گل زرد Polygala chamaebuxus “کامینسکی” به گیاه شهوت تبدیل شد. متأسفانه، قیمت های گزافی داشت، مانند 35 دلار برای یک گیاه کوچک یک گالن.

فکر کردم باید منتظر قیمت معقول تری باشم. در سال 2016، پت در پرورش دهندگان مخفی باغ آن را برای فروش داشتم، بنابراین از او خریدم. از شما متشکرم پت که به آرزوی سیر نشده من برای گیاهان تغذیه کردید.

اینجاست، در جوانی. خیلی شبیه دافنه به نظر می رسد، اینطور نیست؟

همانطور که در زیر می بینید، تجربه من بوده است که گل های بنفش کمی دیرتر از گل های زرد شکوفا می شوند.

گل زرد پلی گالا تقریبا تمام شده است در حالی که پ.ج. “کامینسکی” تازه شروع شده است.

آیا گفتم این گیاهان کند رشد می کنند؟ بهار گذشته تصمیم گرفتم آنها را با هم در یک گلدان کم عمق و پهن بکارم. آنها اینجا خوشحال به نظر می رسند.

با این حال، تابستان گذشته گلدان را روی زمین، دور از خانه گذاشتم. چند هفته پیش متوجه شدم که این مکان خنک تر، گلدهی را متوقف کرده است. بنابراین آن را به پاسیو خود برگرداندم. جوانه ها در حال شکل گیری هستند اما از برنامه بسیار عقب مانده است. عکس های بالا و زیر سال گذشته گرفته شده اند.

درس آموخته شده: آن را در نزدیکی خانه نگه دارید که در آن کمی گرما دریافت می کند و زمستان شکوفا کننده واقعی خواهد بود.

وجود دارد براستی درختچه ای Polygala که در اینجا در شمال غربی اقیانوس آرام در برابر زمستان مقاوم نیست.

Polygala myrtifolia “ماریپوزا” یا بوته نخودی عرق پروانه ای

در سال 2015 خریدم Polygala myrtifolia “Mariposa” در هنگام خرید گیاه در مهد کودک N&M در هابارد می دانستم که مقاوم نیست و به هر حال احمقانه آن را بیرون گذاشتم. همانطور که به خاطر می‌آورم، ماشینی بود که شکوفه می‌داد، مانند بسیاری از مناطق استوایی، تا زمانی که یک دوره سرمایی آن را تبدیل به گل‌کردن کرد. عکس های من عدالت را رعایت نمی کنند.

اطلاعات در مورد چند پلی گالا جنس را می توان در یافت شهوت گیاهی.

امیدوارم از این اقساط هفتگی لذت برده باشید. ممنون میشم نظر بدید