طراحی باغ پرماکولچر: سوتی و سانجی ناگار


طراحی باغ پرماکولچر: سوتی و سانجی ناگار

در یک صبح شیرین اواخر اکتبر، سرانجام ما Suthi Picotte Nagar را در حیاط جلویی او که الهام گرفته از فرهنگ دائمی بود، ملاقات کردیم، جایی که گرده افشان های مشتاق در میان گیاهان مفید و شکوه و عظمت شکوفه های پاییزی شادی می کردند.
سوتی نگار در باغ
وقتی او و همسرش سانجی ناگار با دختر کوچکشان به آستین رسیدند، عاشق خیابان همسایه‌شان بودند.
سوتی و سانجی ناگار
اما دید رو به رشد او بسیار فراتر از چمنزارها و درختچه های کم حیاط بود. او تازه وارد تگزاس و تازه وارد باغبانی نیز شده بود، او برای کشف چالش های تگزاس مرکزی به کمک نیاز داشت.
کریپ میرتی شاخه کم حصار گیاهان چند ساله بومی
اوایل سال 2016، ما از پاسادنا به اینجا نقل مکان کردیم، و من سال اول را صرف مشاهده این موضوع کردم که هوا چگونه است، چه زمانی باران می بارد؟ آب در زمین چگونه جریان می یابد؟ خورشید تابستان در مقابل خورشید زمستان،” او گفت.
گل میست گل گرگ و سایر گیاهان گرده افشان
او برای یک کلاس ثبت نام کرد انجمن پرماکالچر آستین یاد بگیرند که چگونه با محیط زیست کار کنند، به جای تلاش برای تسلط بر زمین. او برای پرمبلیتزها داوطلب شد، جایی که باغبانان گرد هم می آیند تا پروژه ای را به انجام برسانند. سوتی حیاط خود را تسلیم کرد و وقتی پذیرفته شد، «والدینم پرواز کردند تا به همه غذا بدهند. ما بیش از 30 داوطلب داشتیم و همه چیز را مالچ پاشی کردیم. بنابراین، مقوا و کمپوست و مالچ گذاشتیم، و از همه علف‌ها، و یک مرکب در حال مرگ، به یک فضای قهوه‌ای رنگ رفتیم که تمام زمستان در آن نشسته بود. سوتی گفت فکر می کنم همسایه هایم نگران بودند.
مالچ ورق مقوایی
زمانی که خرچنگ مرموز به سادگی می‌رفت، سوتی شاخه‌های مجسمه‌اش را به افتخار جایگاهش در داستان حیاطشان نگه داشت. او و یکی از دوستانش پست های سرو کوهی را از یک دوست دیگر تهیه کردند و او یک “حصار” سست و ملایم برای تعریف باغ جدیدش ساخت.
خانه باغ حصار شاخه کریپ مرتل
او با الهام از دایره ها، یک طرح را در اطراف یک تخت گل الهام گرفته از چرخ پزشکی متمرکز کرد که شمال، جنوب، شرق و غرب را نشان می دهد. در سراسر سال، خوشه‌هایی از گل‌های فصلی چند ساله و یکساله نوید برداشت گیاهان، زیبایی سرزنده و غذا را برای گرده‌افشان‌ها می‌دهند.
حیاط جلویی باغ دایره ای با گیاهان گلدار
در بازدید ماه اکتبر ما، آویشن، چند ریحان، بادرنجبویه، مریم گلی، هالاپنو و بادمجان همراه با مریم گلی کوکسینا، زینیا و ریحان آبی آفریقایی. در این منظر، گل سرخ بومی گرگ از نقطه کناری خود به آن می پیوندد.
ریحان زینیا سالویاس گل سرخ گرگ
از آنجایی که آب به معنای زندگی است، و حیات وحش ما به اندازه ما به آن نیاز دارد، او پس انداز کرد تا یک فواره کوچک و جوشان به آن اضافه کند، جایی که پرندگان تشنه هر روز صبح در آنجا نشسته اند. او گفت: «و آن‌ها خیلی خوشحال به نظر می‌رسند، این واقعاً قلبم را به آواز خواندن می‌اندازد.
فواره های سنگی کوچک گیاهان گلدار
او سنگ های کوچکی اضافه کرد تا زنبورها بتوانند پس از هجوم به مریم گلی گرمسیری یک نوشیدنی سالم بخورند (مریم گلی کوکسینا) و ریحان آبی آفریقایی. خانواده‌های وزغ‌ها نیز همراه با آنول‌ها و زنبورهای مطیع در آب‌چال آویزان هستند.
فواره سنگی کوچک با گیاهان
حتی در این حیاط کوچک، او عنصری از فرهنگ دائمی را دنبال می کند که به توابع انباشتگی معروف است. و به این معنی است که یک چیز چندین کار را انجام می دهد، شما تابع را پشته می کنید. و برای من، زیبایی یک کارکرد است، بنابراین من همیشه چیزهایی را انتخاب می کنم که از نظر زیبایی شناختی خوشایند هستند. این نما دارای مریم گلی آبی بومی بومی است (مریم گلی)، زکسمنیا بومی، گل مه پاش گرگ و علف پر مکزیکی.
پیاده رو مریم گلی
اما اگر بومی باشند، یا نسبت به خشکسالی مقاوم باشند، یا برای مرغ مگس خوار یا زنبورها مفید باشند، یا درختچه متراکمی باشند که به پرندگان اجازه می دهد لانه بسازند، دوست دارم. انار کوتوله در امتداد این حاشیه به گل رز، گل خطمی کره‌ی زردآلو بومی و زکسمنیا می‌پیوندد.
گیاهان باغچه را مهار کنید
و سپس اگر دارویی باشد یا میوه ای تولید کند که انسان می تواند بخورد، یک امتیاز است. من فقط دوست دارم همه چندین شغل داشته باشند، که همه ما بتوانیم با هم کار کنیم و کارآمد باشیم.” همانطور که ما نوار را ضبط می کردیم، او یک سبدی معطر از فلفل، فلفل چیلی، مریم گلی، کاسه گل هیبیسکوس، ریحان و بادمجان جمع کرد.
سبد برداشت باغ
مسیرهای او برای اکتشاف به ابعاد و تعریف کمک می کند. او تخت‌های جدید را با آجرهایی که از پیاده‌روی درب ورودی قبلی تغییر کاربری داده‌اند، مرزبندی کرد.
مسیرهای مالچ در اطراف تخت های باغ
به‌جای ردیف‌های سخت گیاهان پایه، او در میان گیاهان کم‌رشد و کلاه بوقلمون «Big Momma» که مرغ‌های مگس خوار و پروانه‌ها را به نمای پنجره می‌کشاند، به مطالعه دعوت می‌کند.
کلاه ترک جلوی خانه
او مسیرهای اصلی خود را به اندازه کافی برای چرخ دستی پهن کرد، اما برای به حداکثر رساندن فضای گیاه، اطراف تخت ها را باریک کرد.
مسیر مالچ در اطراف تخت های باغ
او برای دسترسی به تخت‌ها بدون فشرده‌کردن خاک، سنگ‌های پله‌ای اضافه کرد.
مسیر مالچ در اطراف تخت های باغ
برای رسیدن به درب ورودی با پایه محکم‌تر، مسیر آجری صخره‌ای را با تخته سنگ‌های آهکی لودرز جایگزین کردند. عطر و رنگ خیره کننده هر قدم را زنده می کند.
مسیر سنگ آهک لودرز تا درب ورودی
از آنجایی که سوتی آموخته است که گیاهان فردی به چه چیزی نیاز دارند، ممکن است سه تا از هر کدام را بخرد تا ترجیحات نور خورشید را در طول سال درک کند و در پاسخ آنها تغییراتی ایجاد کند.
پیاده رو سنگ آهک لودرز به خیابان
در زیستگاه معتبر حیات وحش او، بیشتر گیاهان او به حشرات گرده افشان، همراه با مرغ مگس خوار و پرندگان آوازخوانی که از دانه ها و میوه ها تغذیه می کنند، تغذیه می کنند.
باغ گرده افشان حصار شاخه کریپ مرتل
گل مه پاش چند ساله بومی پرشور گرگ اولین گیاهی بود که او خرید. در پاییز، ده ها پروانه همه بچه های محله را خوشحال می کنند. تابستان گذشته، او کوکسیناهای بومی مریم گلی را که پس از زمستان از ریشه یا دانه بازمی‌گردند، و زینیاهای تابستانی سالانه که از زنبورها و پروانه‌ها حمایت می‌کنند تا زمانی که گل مه آلود گرگ شروع می‌شود، اضافه کرد.
گلهای معطر گرگ
سوتی گفت: «از آنجایی که با رشد شهر، فضای آنها را اشغال می کنیم، من فقط سعی می کنم اندکی پس بدهم.
پروانه مونارک روی گل میست فلاور گرگ
گرده افشان ها عاشق هیبیسکوس سابداریفا (Hibiscus sabdariffa) – رزل هیبیسکوس – معروف به چای تسکین دهنده هیبیسکوس هستند. ما از کاسه گل های قرمز رنگ آن چای درست می کنیم، اما می توانیم آنها را هم بخوریم. سوتی گفت: “آنها خوشمزه هستند و برای کل سیستم قلبی عروقی بسیار مفید هستند.”
گل و کاسه گل هیبیسکوس سابداریفا
او آن طرف باغ را با یک درخت سنجد لنگر انداخت و چیزی که شگفت‌انگیز بود: یک درخت مورینگا بسیار بلند! وقتی یکی از دوستان سه سال پیش دانه ها را کنار زد، یکی را به زمین فرو کرد و بعد آن را فراموش کرد.
حیاط جلویی درخت سنجد درخت مورینگا
در حال حاضر 15 اینچ یا بیشتر قد دارد، گل های آن منادی مرغ مگس خوار و حشرات گرده افشان هستند. به عنوان یک غذا برای ما نیز مفید است، او برگ ها را برای چای و دستور العمل ها خشک می کند.
درخت مورینگا
دختر خردسال آنها علاقه سوتی را به یادگیری گیاهانی برای خوردن بی خطر ترغیب کرد. در کلاس انجمن پرماکالچر آستین او به رهبری کارولین رایلی از کشت خانه تامین جامع، کارولین نحوه ساخت دارو از گیاهان را نشان داد (داستان CTG در بهار امسال منتشر می شود).
زنی که سبدی از گیاهان خرد شده در دست دارد
وقتی سوتی فهمید که می‌توان گل‌های سنجد را در عسل با بومادران و نعناع دم کرد تا به رفع تب کمک کند، درخت خود را کاشت. پاییز گذشته او چهار کیسه یک گالنی سنجد برداشت کرد تا برای همسایه ها شربت درست کند. سنجد که به دلیل آنتی اکسیدان ها و ویتامین هایش شناخته شده است، می تواند آنفولانزا و سرماخوردگی را تسکین دهد. شما اغلب آن را در داروخانه ها پیدا خواهید کرد!
درخت سنجد
از آنجایی که رطوبت اضافی را دوست دارد، او یک باغ بارانی برای آن در شیب رو به پایین حیاط حفر کرد. یک زنجیر باران نیز آب باران را هدایت می کند، در حالی که یک مخزن آن را جمع آوری می کند.
درخت سنجد باغ بارانی
این باغ به همان اندازه که برای همسایه‌های خوش‌حالشان مناسب است، برای خانواده. در واقع، من از یکی از آنها – کامیل فلیز – که همه ما را به هم وصل کرد عمیقا سپاسگزارم! سوتی همیشه با هرس‌هایش آماده است تا گیاهان تازه را قیچی کند یا قلمه‌ها و دانه‌ها را ببرد. سوتی گفت: «وقتی مردم از کنارشان عبور می‌کنند، می‌خواهم مکانی را به آنها بدهم که بدانند می‌توانند نفس عمیق بکشند و کمی احساس زمین‌خوردگی کنند.
نیمکت جلوی حیاط باغ
سفر سوتی او را در مسیر جدیدی برای تحصیل به عنوان یک گیاه‌پزشک کاربردی هدایت کرد، که اکنون مشاوره‌های سلامت و تندرستی، طراحی باغ با الهام از فرهنگ دائمی و آموزش کلاس‌های کوچک را ارائه می‌دهد. پیشرفت او را دنبال کنید @lady.chickweed. “فضای شاد خود را پیدا کنید، و اگر در باغ است، عالی است!”
زن در حال برداشت
کل داستان را تماشا کنید!

ممنون که سر زدید لیندا