برداشت چغندر


زمان برداشت در باغ همیشه لذت بخش است و امسال با چغندر که اخیراً در کانون توجه قرار گرفته است تفاوتی ندارد.

این سبزی آسان برای رشد در اوایل آوریل به صورت واحدی کاشته شد و حدود پنج هفته بعد به همراه سایر اقلام در دو ردیف در یکی از بسترهای گلدان در زمین کاشته شد.

در ابتدا برخی از برگ های جوان را برای سالاد ترکیبی برداشت می کردم، اما زمانی که شروع به رشد کردند، برای ماه های تابستان به حال خود رها شدند. بنابراین، وقتی چند هفته پیش مشغول تمیز کردن بستر پوتگر بودم، متوجه شدم که زمان آن رسیده است که شروع به چیدن آنها کنم، زیرا یکی دوتا به اندازه کافی رسیده اند!

هنگامی که چغندرها برداشت شدند، برگها را تا حدود یک اینچ بالاتر از طوقه برش دادند. گام بعدی این بود که آنها را به آرامی تمیز کنید، مراقب باشید که پوست بیرونی آن کبود نشود یا آسیبی نبیند تا از هدر رفتن آب در طول فرآیند پخت جلوگیری شود. من امسال چغندر را آهسته پز می کنم، اگرچه می توان آن ها را هم آب پز یا در فر پخت کرد. هر چغندر در فویل پیچیده شد، با کمی روغن زیتون و فلفل اضافه شد و برای چند ساعت پخته شد (بزرگترها بیشتر باقی می ماند).

در حالی که من از چغندر تازه پخته شده لذت می بردم، یک سر هم رفتم و مقداری هم نگه داشتم. این فرآیند با مخلوط کردن دو فنجان سرکه مالت با یک فنجان آب و مقداری شکر برای شیرین شدن آسان بود. مخلوط به آرامی (نه جوشانده) با اضافه کردن چغندر ورقه شده حرارت داده شد. البته در حالی که این اتفاق می افتاد، من کوزه ها و درب هایی داشتم که در فر گرم می شدند و سپس این یک موضوع ساده برای گلدان کردن بود (برای استفاده از اصطلاح باغبانی … لول).

باید بگویم که از نتایج بسیار راضی هستم، که می دانم در ماه های زمستان من را ادامه خواهد داد.

دوستان در شبکه های اجتماعی به من می گویند که من می توانم از چغندر در انواع غذاها و کیک های دیگر استفاده کنم، بنابراین اگر کسی نمونه هایی از آن دارد، خوشحال می شوم آنها را امتحان کند …

در ضمن من مقداری چغندر تازه باقی مانده برای پختن و لذت بردن دارم.

باغبانی مبارک