و بنابراین شروع می شود …منظورم عکس های روزانه رایگان است. این به یک سنت سالانه تبدیل شده است!

از برخی از این گیاهان چندین بار عکس گرفته شده است (معمولاً در روزهای مختلف شکوفه می دهند، زیرا هر گل فقط یک روز دوام می آورد). یا ردیابی عکس‌هایی را که عکس گرفته‌ام از دست می‌دهم (و اینکه آیا عکس/عکس‌های قبلی خوب بودند یا خیر) یا نمی‌توانم در مقابل گرفتن عکس‌هایی از آخرین شکوفه مقاومت کنم. هر چه این اتفاق بیفتد، نتیجه یکسان است – تعداد زیادی عکس، برخی از آنها بسیار تکراری هستند. با عرض پوزش از هر کسی که حوصله دارد، اما حداقل اسکرول کردن به پایین یا کلیک کردن به وبلاگ دیگری آسان است! ;o)

من تمام تلاشم را کرده‌ام تا عکس‌های لایک را با هم گروه کنم (عکس‌های یک گیاه از روزهای مختلف)، اما مطمئن هستم که برخی از آنها با هم مخلوط شده‌اند (و این فقط اولین دسته از عکس‌ها است، بنابراین وجود خواهد داشت چهره‌های آشنا» که در پست‌های عکس روزانه ظاهر می‌شوند تا دنبال شوند). گروه بندی آنها به این شکل ممکن است تکراری بودن را دردناک تر کند ;o) اما ما آن را امتحان می کنیم.

——–

اولین روزی که امسال در باغ ما افتتاح شد…
“استلا دی اورو”! (به دلیل شکوفایی اولیه شناخته شده است، بنابراین پیشرفت عجیبی نیست.)

این تنوع به قدری محبوب و “متداول” شده است که به نظر می رسد بسیاری از باغبان ها – به ویژه علاقه مندان به روز – به نظر می رسد آن را کم توجهی می کنند. (این یک مورد دیگر مانند رزهای ناک اوت است.) من آماده بودم که آن را با وجود شهرتش دوست داشته باشم– و دوست ندارم دیسآن را دوست دارم – اما هنوز واقعاً من را تحت تأثیر قرار نداده است.

هنوز در حال جابجایی است، اما تعداد شکوفه ها تا کنون شگفت انگیز نبوده است. همچنین یک روزنوشته کوچک و کوتاه است که برای من نقطه فروش نیست. (به طور کلی من گل های متوسط ​​به بزرگ/بلند را بهتر دوست دارم.) با این حال، اگر سرعت تولید گل را افزایش دهد – و اگر در طول تابستان به شکوفه دادن ادامه دهد – با خوشحالی نظر ولرم خود را در این مورد تجدید نظر خواهم کرد. روزانه همه جا حاضر

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

“بازگشت مبارک”. یک روزنوشته کوتاه و کوچک دیگر. باز هم، من از عملکرد آن در باغم شگفت زده نشده ام. رنگ زرد خوب و شفاف است (اغلب با زرد طلایی و گرمتر “Stella de Oro” مقایسه می شود)، اما تعداد شکوفه ها چیزی برای نوشتن نیست. شاید به مقداری tlc نیاز داشته باشد.

“دومینیک”. این برای باغ ما جدید است، بنابراین قبل از اینکه خیلی سخت قضاوت کنم، قطعاً به زمان بیشتری برای استقرار نیاز دارد. امسال، گل‌های زیادی وجود نداشت، و به نظر می‌رسد یادم می‌آید که در قسمت کوچک بودند، اما رنگ آن مطمئناً چشمگیر است. من عاشق آن نیلوفرهای غنی و تیره هستم! و پاستیل ها… و آنهایی که میان رده هستند… ;o)

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

اون بالا منو فریب داد… در نگاه اول فکر میکردم از همون گیاه زیر هستش ولی با دقت بیشتر معلومه که با هم فرق دارن. بافت بالا نسبت به زیر بافت درشت تری دارد. نوار قرمز نیز قرمز زنگ‌زده‌تر است و در روز بالا مشخص‌تر است. هر دو گل زیبا هستند، اما اگر بخواهم انتخاب کنم، گل زیر را ترجیح می دهم.

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

دو تازه کار دیگر در باغ «الیزابت سالتر» و «پری تیل پینک» هستند. من آنها را در کنار هم کاشته ام و در همان دوره زمانی شکوفا شدند. از گرفتن عکس از برچسب های گیاه غافل شدم تا به یادم بیاورم کدام کدام است و حالا آنقدر از عکس گرفتن می گذرد که خودم در حال حدس زدن هستم که کدام گل از کدام گیاه آمده است! (این واقعاً خیلی هم مهم است. همینطور است بنابراینمهم! ;o))

من فکراینها «الیزابت سالتر» هستند، اما ممکن است «صورتی افسانه‌ای» باشند… نگاه کردن به عکس‌های آنلاین به من کمکی نکرده است که تصمیم بگیرم! در هر صورت هر دو گیاه گلهای زیبایی داشتند. من تحت تأثیر تعداد جوانه های آنها قرار گرفتم – به خصوص که امسال اولین سال آنها در اینجا است. من هر دو را برای رنگ صورتی مایل به پاستلی بسیار زیبا با رفلکس های دوست داشتنی توصیه می کنم. (اگر اشتباه نکنم، «ES» کمی تیره‌تر از «FTP» در باغ ما بود، اما آنطور که در برخی از عکس‌های آنلاین به نظر می‌رسد، تیره و ملونی نبود.)

…با نگاهی دوباره به اندازه گلوی طلایی، مطمئن تر می شوم که اینها ‘ES’ هستند (که ظاهرا گلوی کوچکتری نسبت به ‘FTP’ دارد. باز هم، اصلاً مهم نیست، اما کمی متوجه شدم وسواس در مورد “اسرار” کوچک احمقانه مانند این و فقط می خواهم بدانم!(g)

این یک رنگ زرد NOID است که مادرم چند سال پیش به من داد (فکر می کنم). این یک اجرای بسیار قوی بوده است – هر سال تعداد زیادی گل. نمی توانم به یاد بیاورم که آیا آن یک rebloomer است.

Daylily

…من فکر می کنم اینممکن است “افسانه صورتی” باشد.
شاید. (g)

رنگ روشن تر، “رگه” برجسته تر (هر اصطلاح فنی ممکن است باشد)… و شاید چشمانم مرا فریب دهد، اما گلو بزرگتر/عمیق تر و با ته رنگ سبز در مرکز به نظر می رسد که در “الیزابت سالتر” وجود ندارد. ‘. (اما به من زمان کافی بدهید و من دقیقاً با نظر مخالف صحبت خواهم کرد!)

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

بنابراین، من فقط اشتهای شما را برای عکس های روزانه بیشتر باز کرده ام، درست است؟ درست?

بیشتر در ادامه خواهد آمد. (و بیشتر بعد از آن… و سپس احتمالاً دو یا سه کمک سالم دیگر از عکس های روزانه.)