Gardening With Grace: گیاه هفته: Tsuga (Hemlock)


در این زمان از سال است که من از درختان مخروطی و همیشه سبز با برگ های پهن قدردانی می کنم. مخروطیان مورد علاقه من جنس آن است تسوگا، همچنین به عنوان شوکران شناخته می شود.

وقتی به شوکران فکر می کنیم، احتمالاً به درختان جنگلی سر به فلک کشیده فکر می کنیم، درست است؟ مطمئنا، تسوگا هتروفیلاشوکران غربی یکی از ارزشمندترین درختان مخروطی شمال غرب اقیانوس آرام است. در واقع این درخت ایالت واشنگتن است. می توانید در مورد ویژگی های درخت بخوانید اینجا.

من عکس شوکران زیادی ندارم اما عکس زیر را هنگام بازدید گرفتم نهالستان بوسکی دل بومی ماه مه گذشته. همه درختان در آن مرحله عالی با رشد سبز روشن در نوک شاخه ها بودند.

یکی از شوکران Bosky Dell

باغ من برای یک شوکران با اندازه کامل به اندازه کافی بزرگ نیست زیرا آنها به سرعت رشد می کنند و تا 240 فوت بلند می شوند. اما سال گذشته به هر حال یک درخت کوچک خریدم، فقط به این دلیل. در گلدان رشد می کند و در نهایت، اگر تصمیم نگیرم آن را بونسای کنم، احتمالاً آن را به کسی می دهم که فضای آزادش را داشته باشد. با این حال، در حال حاضر، من آن را در پاسیو خود دوست خواهم داشت.

من تسوگا هتروفیلا درخت، امروز

در زیر بهار گذشته که آن را از مهد کودک LeBeau از طریق سفارش پستی از آن دریافت کردم، به نظر می رسید شهوت گیاهی.

در اینجا یک نکته برای همه شما وجود دارد. گیاهان کوچک ارزان تر هستند. کوچک بخرید و مقداری دلار پس انداز کنید.

و اینجا دوباره اکنون به همان اندازه دوست داشتنی به نظر می رسد که اقوام سر به فلک کشیده اش. تقریبا.

در اینجا یک نمای نزدیک از سوزن ها است. توجه داشته باشید که چگونه آنها در نوک به سبز روشن تر درجه بندی می کنند؟ من عاشق اینم.

درخت کوچک تنها شوکران من نیست. من دو تا دیگر دارم که هر دوی آنها را “کوتوله مخروطیان” می نامیم، به این معنی که در ارتفاع 240 فوتی بالا نمی روند.

تسوگا کانادنسیس “Jeddeloh” امروز با یک چوب دریفت غرغره، در صورتی که شما تعجب کنید

Tsuga canandensis “Jeddeloh” یک شوکران کانادایی یا شرقی است اما در آلمان در مهد کودک Jeddeloh کشف شد.

جدلوه را در سال 2018 خریداری کردم که من و خواهرم در آن توقف کردیم مهد کودک جوان در روزبرگ (اورگان). وقتی دیگ یک گالن را روی قفسه ترخیص ارزان قیمت دیدم، باورم نمی شد!

اینجا در سال 2018 است، درست پس از آن که من آن را اصلاح کردم.

چند مشکل داشت اما مواد مرده را جدا کردم، گلوله ریشه محکم را شل کردم و در خاک تازه کاشتم.

به سرعت رشد کرده است. فکر می‌کنم آن را کوتاه می‌کنم تا شاخه‌های داخلی در معرض دید قرار گیرند، نوعی شبه بونسای.

نمای نزدیک از سوزن ها

با رفتن حتی به سال 2016، فیکساسیون شوکران من به طور موقت با این زیبایی اشباع شد. تسوگا کانادنسیس “Gentsch White”.

تسوگا کانادنسیس “Gentsch White” امروز

من Gentsch را خریدم مهد کودک کوه راکی در استقلال (اورگان). اگر با این نهالستان آشنایی دارید، می‌دانید که آن‌ها بیشتر گیاهان مشکوک معمولی را می‌فروشند، اما با قیمت‌های واقعاً خوب، به‌عنوان عمده‌فروشی اما برای عموم آزاد است.

یک عکس واقعا مزخرف از گیاه جدید در سال 2016

ظاهراً گنتش رنگ‌های سبز و سفید دارد، اما من واقعاً آن را نمی‌بینم و واقعاً بدم نمی‌آید که آن را نمی‌بینم. شاید به اشتباه برچسب زده شده است. در سال 1960 به افتخار اتو گنتش از نیویورک نامگذاری شد.

نمای نزدیک از سوزن ها

از آنجایی که شوکران شگفت‌انگیز جنگل‌ها هستند، من تمام تلاشم را می‌کنم تا با پرورش آنها در پاسیو خود در سایه افرای بلند ژاپنی، از طبیعت تقلید کنم. در گرمای تابستان مرتب به آنها آب می دهم. غیر از این، آنها گیاهان بی خیالی هستند.

چه کسی می داند، ممکن است امسال یک چیز خوب دیگر پیدا کنم! بهت میگم.

آیا یک درخت مخروطی مورد علاقه دارید؟