گیاه هفته: هبه


من معتقدم که آن را Hee Bee تلفظ می کنند. حداقل این چیزی است که من می گویم و همه کسانی که می شناسم می گویند. با این حال، تاکسونومیست ها این جنس را به ورونیکا که من می توانم آن را درک کنم زیرا گل ها بسیار شبیه به ورونیکا علفی هستند و این قسمت های زایشی است که طبقه شناسان برای طبقه بندی گیاهان استفاده می کنند. اما بسیاری از ما هنوز آنها را هبه می نامیم و به هر حال بیشتر به شاخ و برگ علاقه مندیم.

اولین برخورد من با هبه سال‌ها پیش هنگام بازدید از مهد کودک فرای رود متأسفانه رخ داد. آنها دسته ای از گونه ها و گونه های مختلف هبه را به عنوان شاخه های کوچک و ریشه دار فروختند که من به خانه می آوردم و در گلدان های بزرگتر رشد می کردم تا زمانی که به اندازه کافی بزرگ شوند که در زمین کاشته شوند. آنها همیشه زنده نمی‌مانند، اما باغبانی به همین شکل است.

یکی از هبه های مورد علاقه من یک بازمانده طولانی مدت است. H. albicans فیل صورتی در زمستان دراماتیک ترین به نظر می رسد. این اولین عکس چندین سال پیش زمانی که فیل صورتی نوزاد بود گرفته شد.

هبه آلبیکنس “فیل صورتی” به عنوان یک کودک کوچک، به هبه “شامروک” در سمت راست توجه کنید. زنده نماند

رنگ های برگ را بررسی کنید.

هبه آلبیکنس “فیل صورتی” در زمستان امسال

باید این بهار را هرس کنم تا پرپشت تر شود. من سهل انگاری کرده ام

هبه آلبیکنس “فیل صورتی”

در اینجا یک عکس گسترده تر از هبه واقع در این تخت، عکس دیروز گرفته شده است.

در زیر عکس مزخرفی از “فیل صورتی” گرفته شده در تابستان است تا به شما نشان دهد که شاخ و برگ در این فصل از سال چقدر معمولی به نظر می رسد.

و یک عکس دیگر که تابستان گذشته گرفته شده است. دایره قرمز هبه را می بینید؟ از دست دادن آن در تابستان آسان است.

هبس درختچه های فشرده و همیشه سبزی است که سرزمین بومی آن استرالیا نیوزیلند است. آنها در زمستان های سرد دوام نمی آورند، اما در شمال غربی اقیانوس آرام بسیار خوب عمل می کنند. خب من باید شفاف سازی کنم هبس برگ های کوچک با زمستان های ما خوب عمل می کند. قانون این است که هرچه برگ کوچکتر باشد، احتمال زنده ماندن آن در آب و هوای ما بیشتر است، در حالی که گونه های برگ بزرگتر برای زمستان های ساحلی و منطقه 9 مناسب تر هستند.

همه هب ها به رنگ “فیل صورتی” رنگارنگ نیستند. با این حال، Hebe ‘Red Edge’ در رده دوم قرار دارد. بدیهی است که به دلیل حاشیه قرمز روی برگهای سبز خاکستری نامگذاری شده است. اگرچه در واقع بیشتر سرخابی است تا قرمز. آن را در زیر ببینید.

هبه “لبه قرمز”

هبه “لبه قرمز”

هبه “لبه قرمز”

در زیر، Hebe ‘Broughton Dome’ احتمالاً کوچکترین هبس کوچک برگ است. شبیه مخروطیان است. اینجا هیچ رنگ فانتزی دیگری وجود ندارد. فقط یک نقره ای-سبز زرق و برق دار.

کوپرسوئیدهای هبه “گنبد بروتون”

در زیر آمده است هبه بوکسیفولیا (فکر می کنم) یا “شمشاد هبه”. احتمالاً پنج سال است که اینجا بوده است.

هبه بوکسیفولیا

هم در تابستان و هم در زمستان یکسان به نظر می رسد. حضور آسان و کم رشد در طول سال را در باغ ایجاد می کند. مال من بیشتر در سایه است اما در آفتاب کامل به همان اندازه خوب عمل می کند.

هبه بوکسیفولیا عکس امروز گرفته شده

عکس زیر در ماه مه سال 2014 گرفته شده است، زمانی که آن را کاشتم. این به شما ایده می دهد که چقدر سریع رشد کرده است.

هبه در انتهای سمت راست و در کنار سیاهه مربوط است.

هبه دیگری در باغ من است هبه ساترلندی. دارای برگ های سبز خاکستری و کوچک است و همچنین در تمام طول سال فوق العاده به نظر می رسد.

هبه ساترلندی
هبه ساترلندی به عنوان یک نوزاد، در کنار ویگلا “پول من” (2010)
هبه ساترلندی

“Quicksilver” من هبی هنوز واقعاً کوچک است. من آن را در سال 2017 خریدم و به نظر می رسد رشد کندی دارد.

Hebe pimeleoides “Quicksilver”

برگ های ریز خاکستری روی ساقه های کشیده آن را به یک پوشش زمین خنک برای مناطق باغ سنگی تبدیل می کند.

Hebe pimeleoides “Quicksilver”

Hebe pimeleoides “Quicksilver”

سال گذشته دو هبس کوچک را از مهد کودکی در یوجین خریدم. آنها برچسب نداشتند، بنابراین من هویت خاص آنها را حدس می زنم. لطفا اگر اشتباه حدس میزنم اصلاح کنید

سمت چپ است هبه “گوهر زمرد”. سمت راست است هبه بوکسیفولیا “نانا”

هبه “گوهر زمرد”

هبه بوکسیفولیا ‘Nana’ برگهای کوچکتر از معمولی است هبه بوکسیفولیا.

هبه بوکسیفولیا “نانا”

من تو را با تمام هبس هایی که کشته ام اذیت نمی کنم. اما اکنون که در مورد محافظت از گیاهان حساس به سرما بهتر شده‌ام، می‌خواهم دوباره سعی کنم برخی از هبس‌های با برگ‌های بزرگتر و تابستانی را پرورش دهم. شاید “اورمه بزرگ”. تجربه قبلی من با آن گیاه موفقیت آمیز بود تا زمانی که اینطور نبود. می توانم زمستان سردتر از متوسط ​​را سرزنش کنم، اما اگر از آن محافظت می کردم، شاید زنده می ماند. مانند بسیاری از گیاهان، من یک فرصت دیگر را می خواهم.

تجربه شما از هبه چیست؟