“2021 سال بسیار موفقی بوده است و چشم انداز سال 2022 مثبت است.”


ایال اینبار، مدیر فروش صادراتی هیشتیل، می‌گوید: «در مقایسه سال‌های 2021 و 2020، فروش به شدت افزایش یافت، و حتی در مقایسه با سال 2019، که سال خوبی بود، افزایش یافت. در مجموع، او از نتایج امسال بسیار راضی است و مشتاقانه منتظر سال 2022 است. در این مقاله، او به سال گذشته، تغییرات درون شرکت، چالش‌هایی که با آن‌ها روبرو بودند – و هنوز هم با آن مواجه هستند – و موارد مثبت نگاه می‌کند. چشم انداز سال آینده


ایال اینبار

2020 به طور خلاصه
اینبار توضیح می دهد که همانطور که برای بسیاری از شرکت ها، سال 2020 یک سال چالش برانگیز بوده است، اما در مجموع، سال خوبی بوده است. “صادرات گیاهان جوان ما به میزان قابل توجهی کاهش یافت، اما خوشبختانه تقاضا از بازار داخلی سر به فلک کشید. ما همچنین یک کارخانه انگور جدید را برای کارخانه های شراب سازی اضافه کردیم و موفقیت بزرگی است. بنابراین، علیرغم کاهش صادرات، تقاضای داخلی بالا منجر به یک محصول خوب شد. به طور کلی سال.”

در سال 2021 اتفاقات زیادی افتاد
قیمت – در سال 2021، با نگاهی به بخش صادرات، هیشتیل در نحوه کار خود تغییرات زیادی کرد. اول، آنها به اهمیت تدارکات پی بردند. ما همه چیز را به صورت هوایی ارسال می کنیم و در سال 2020 شاهد کاهش تعداد پروازها بودیم. بنابراین قیمت ها به شدت نوسان کرد و به همین دلیل تصمیم گرفتیم هزینه حمل و نقل را جدا از قیمت محصول دریافت کنیم. به این ترتیب ما می مانیم. شفاف است و می تواند به مشتریان خود قیمت های منصفانه ارائه دهد.” وقتی صحبت از قیمت شد، به دلیل افزایش بیشتر هزینه های مواد اولیه، قیمت محصولات به روز شد.

مجموعه ای – سپس، وقتی در مورد مجموعه صحبت می شود، هیشتیل تصمیم گرفت روی گیاهان مفیدی مانند گیاهان رویشی، ارگانیک و معمولی و سبزیجات پیوندی تمرکز کند. ما بزرگترین تولید کننده گیاهان رویشی هستیم و از زمان شیوع ویروس کرونا، شاهد افزایش شدید این محصولات، به ویژه محصولات ارگانیک و همچنین سبزیجات پیوندی بودیم. به همین دلیل تصمیم گرفتیم مجموعه محصولات دیگر مانند گیاهان چند ساله، گیاهان پاسیو و یکساله است و به جای آن به شدت بر روی دسته گیاهان مفید تمرکز می کند.”

بازارهای صادراتی – “ما روی کشورهای با پتانسیل اصلی تمرکز می کنیم و توجه کمتری به کشورهای کوچک و کم پتانسیل داریم.”

دوره برنامه ریزی طولانی – کووید، برنامه ریزی سال های آینده را چالش برانگیز می کند. بنابراین، ما مسئولیت کوتاه‌تر و سریع‌تر را با تغییرات، همراه با برنامه‌های کلی بلندمدت آینده، تطبیق می‌دهیم.

اتوماسیون – چالش دیگری که آنها مانند بسیاری از شرکت ها در بسیاری از کشورها با آن روبرو هستند، جذب افراد جدید است. «پیدا کردن افراد نه تنها در مهد کودک بلکه برای اداره نیز دشوار است.» شرایط کارمندان بهبود یافت، اما از آنجایی که بسیاری از شرکت ها در تلاش برای جذب کارمندان از این طریق هستند، هیشتیل نیز روی روبات ها سرمایه گذاری کرد و فناوری را در مهد کودک ها بهبود بخشید. “اکنون، بخش بزرگی از دوشاخه های ما توسط ربات های ISO که 24 ساعت شبانه روز در طول فصل کار می کنند، ریشه دارند. ما از این سرمایه گذاری بسیار خرسندیم؛ کیفیت بهبود یافته و ثابت و قابل اعتماد است.”

صفر آفات – علاوه بر این، آنها روی تکنیک‌های بیشتری سرمایه‌گذاری کردند که آنها را قادر می‌سازد تا از آفات قبل از حمل و نقل مراقبت کنند. آنها به تازگی کار با آن را شروع کرده اند و تا کنون نتایج بسیار خوشایند است. هدف از این ابزار ارسال محصول عاری از آفات است که دستاورد بزرگی خواهد بود.

تیم فروش – تیم فروش هیشتیل در کشورهای مختلف طی سال های گذشته به روز شده است. سال گذشته، هیشتیل یک توزیع کننده محلی در سوئد اضافه کرد و در سال 2021، شرکت بزرگ فرانسوی Graines Voltz فروش گیاهان و گیاهان پیوندی هیشتیل را در آلمان و اتریش، علاوه بر دو توزیع کننده موجود دیگر، آغاز کرد.

نتایج خوب
در مجموع، سال 2021 با افزایش قابل توجه فروش، سال موفقی بوده است. ما نسبت به سال گذشته و همچنین در مقایسه با سال 2019 که سال بسیار خوبی برای ما بود، فروش را به طرز چشمگیری افزایش دادیم؛ فروش حتی بالاتر بوده است.» با نگاهی به دسته های گیاهی، اینبار متوجه می شود که تقاضا برای محصولات ارگانیک به ویژه برای گیاهان ارگانیک زیاد بوده است. هیشتیل بیشتر و بیشتر به یک شرکت ارگانیک تبدیل می شود که گیاهان معمولی را نیز صادر می کند.

چشم انداز 2022
به گفته اینبار، چشم انداز سال 2022 مثبت است. “چالش ادامه افزایش خواهد بود. البته، ما متوجه هستیم که نمی‌توانیم رشد عظیمی را که در سال 2021 مشاهده شد در سال 2022 دوباره تکرار کنیم، اما هدف ما این است که با تقاضا همگام شویم. علاوه بر آن، ما مطابق با آنچه که داریم به کار خود ادامه می‌دهیم. استراتژی هایی مانند جداسازی هزینه های حمل و نقل از هزینه محصول، تمرکز بر کشورهای بزرگ، سرمایه گذاری در تولید محصولات اصلی ما مانند گیاهان ارگانیک و ارسال آنها به طور 100٪ عاری از آفات و آفت کش ها. همچنین، ما تجربه کردیم که خام گرفتن مواد به موقع یک چالش است، بنابراین ما آنها را خیلی زودتر سفارش می دهیم. در نهایت، از آنجایی که سفر به چندین کشور مشکل ساز است، ما از طریق جلسات زوم و آپلود ویدیوهای محصولات خود در یوتیوب با مشتریان خود در ارتباط خواهیم بود.برای دیدن ویدیوها اینجا کلیک کنید). در مجموع، ما برای سال 2022 بسیار خوشبین هستیم.”

برای اطلاعات بیشتر
هیشتیل
ایال اینبار
ایمیل: eyali@hishtil.com
T: +972 3 9373141
www.hishtil.com