شپشک تاک و بدی های …


خوب، من را می توان متهم به بچه گی با عنوان وبلاگ چنین کرد. با این حال، قبل از اینکه شما شروع به آواز خواندن «همه مخلوقات بزرگ و کوچک برای من» کنید، من تجربه زیادی از دست دادن دارم تا انزجار خود را از شپش تاک توجیه کنم. Otiorhynchus sulcatus. در واقع، برای این خانم های کوچک (و بله، همه آنها زن هستند…)، که 30 سال پیش عملاً در اینجا ناشناخته بودند، اطلاعات زیادی در مورد آنها منتشر شده است. بنابراین به جای اینکه در مورد تجربیات خودم غر بزنم و در مورد ضررهایم ناله کنم، تصمیم گرفتم در مورد آنها تحقیق کنم که در زیر با شما به اشتراک گذاشته ام. من چرخه زندگی آنها را پوشش داده ام، اطلاعاتی در مورد اشکال بالغ و لارو آنها و البته کارهایی که باید انجام دهند. در حالی که بیشتر اطلاعات از سایت های دیگر نقل شده است، متاسفانه تصاویر شپش تاک متعلق به من است. لذت بردن …

سرخرطومی تاک حشره ای است که می تواند طیف وسیعی از گیاهان و میوه های زینتی، به ویژه آنهایی که در ظروف رشد می کنند را آلوده کند. سرخرطومی بالغ تاک برگ ها را می خورند و گربه ها ریشه را می خورند (https://www.rhs.org.uk)

چرخه زندگی


سرخرطومی تاک پارتنوژنتیک است (فقط ماده، تولیدمثل بدون نر) و تنها یک بار در سال تکثیر می شود. بسیاری از شپشک های بالغ در اواخر بهار و اوایل تابستان، زمانی که جنون تغذیه قبل از تخم گذاری شروع می شود، ظاهر می شوند. برخی از بزرگسالان که در اواخر سال ظاهر می شوند، با توجه به شرایط مساعد می توانند در زمستان زنده بمانند. تخم‌هایی که روی گیاه یا سطح خاک گذاشته می‌شوند پس از چند روز از تخم بیرون می‌آیند و لاروها در خاک فرو می‌روند تا بتوانند از ریشه‌های گیاه تغذیه کنند. پس از چند پوست اندازی رشدی، اکثر شپشک ها قبل از شفیره شدن در آغاز بهار به صورت لارو زمستان گذرانی می کنند. (http://www.fruitdisease.co.uk)


گراب ها


توده های سرخرطومی معمولی تاک کرمی مایل به سفید، تا 13 میلی متر (0.5 اینچ) طول، به شکل C، با سر قهوه ای و بدون پا هستند و ریشه های طیف وسیعی از گیاهان مختلف را می خورند. (http://www.gardenforumhorticulture.co.uk) از جمله ریشه ها، غده ها، بنه ها و ساقه های پایینی گیاهان حساس (http://www.bbc.co.uk). در گذشته غذای مورد علاقه آنها فوشیا، سیکلامن، بگونیا و پریمولا بود. اما در سال‌های اخیر آنها کمتر شلوغ شده‌اند و غذای وسیع‌تری از گیاهان را تهیه می‌کنند – به‌ویژه گیاهانی که در ظروف رشد می‌کنند. این احتمالاً به دلیل استفاده از کمپوست‌های مبتنی بر ذغال سنگ نارس و بدون ذغال سنگ نارس است – که نسبت به کمپوست‌های جان اینس کم‌تر هستند، بزرگسالان احتمال بیشتری دارد که تخم‌های خود را در آنها بگذارند (http://www.gardenforumhorticulture.co.uk).

بزرگسالان

سرخرطومی بالغ تاک باعث آسیب برگی مانند برگ می شود، که می تواند ناخوشایند باشد اما به ندرت بر رشد گیاه تأثیر می گذارد. بزرگسالان 9 میلی متر (حدود 5/16 اینچ) سوسک سیاه و کسل کننده با بدن گلابی شکل از بالا دیده می شود. شپشک های بالغ ممکن است در شب روی شاخ و برگ دیده شوند. در طول روز در مکان های تاریک پنهان می شوند. آنها حشرات آهسته حرکتی هستند که نمی توانند پرواز کنند اما خزنده و کوهنورد عالی هستند.https://www.rhs.org.uk). بزرگسالان پوزه بلندی دارند و اگر آنها را ببینید، احتمالاً دراز کشیده و پاهای آن را به عنوان نوعی دفاع فرو می‌کند. (http://www.thegardenshop.ie). بزرگسالان عمدتاً شبگرد هستند و فقط در شب تغذیه می کنند. سرخرطومی بالغ تاک بین ماه مارس و آوریل از خاک گلدان های داخلی و بین ماه های مه و ژوئن از گلدان ها و حاشیه های بیرونی ظاهر می شود.http://www.bbc.co.uk).

پس چه باید کرد؟

خوب، توصیه های بسیار جالب و کاربردی زیادی برای ما وجود دارد، از برخی کنترل های شیمیایی، استفاده از شکارچیان طبیعی تا عادت های خوب باغبانی و نوع خاک مورد استفاده. در اینجا مجموعه ای است که من با آن برخورد کرده ام که به پیشگیری و کنترل های فیزیکی، کنترل بیولوژیکی و شیمیایی، با چند نکته مهم برای تکمیل تقسیم شده است…

پبازیابی و کنترل های فیزیکی

به طور خلاصه، بهداشت باغ به این است که باغ خود را مرتب و مرتب نگه دارید. در آن منظور من واقعا واقعا 2 تا 3 بار در سال یک بار روی دست ها و زانوها به خوبی آن را خوب کنید. و این انجام ندادن آن است که شپشک های تاک را تشویق می کند تا خانه ای را در تکه یا باغ شما ایجاد کنند (http://doneganlandscaping.com).

از مرحله ای جلوتر، در رشد گیاهان، بهداشت با استریل کردن گلدان ها شروع می شود [I use milton, yup for baby bottles or jeyes fluid] و کمپوست تمیز انجام ندادن اصول اولیه در اینجا، سپس تکثیر گیاهان و سپس توزیع به بازیکنان مختلف، چیزی است که نام بدی به برخی مهدکودک ها می دهد، یا به شما اجازه می دهد با دوستان و خانواده خود درگیر شوید (http://doneganlandscaping.com).

در انتخاب گیاهان فقط گیاهانم را از نهالستان های خوب انتخاب می کنم. و یک بررسی سریع از گیاهان آنها، اگر لازم باشد، به من خواهد گفت که آیا آنها از محصولاتی مانند Suscon Green قدیمی یا Supernemos برای جلوگیری از رشد بیشتر Otiorhynchus sulcatus، قبل از آوردن به باغ شما استفاده می کنند (http://doneganlandscaping. com).

از آنجایی که تغذیه عموماً در طول شب انجام می شود، شپشک ها را می توان با باغبانی شبانه کنترل کرد! با مشعل بیرون بروید و سوسک ها را از گیاهان آلوده جدا کنید. از یک چتر واژگون که در زیر گیاهان خود قرار داده شده است استفاده کنید تا سرخرطومی ها را در حالی که آنها را می کوبید، بگیرید (http://www.thegardenshop.ie).

شپشک تاک در حال تبدیل شدن به یک بالغ

می توانید یک تله Vine Weevil راه اندازی کنید. یک مثال استفاده از مقوای راه راه است که در یک لوله پیچیده شده و با استفاده از یک نوار الاستیک در کنار هم قرار می گیرد. آن را در شب در داخل گیاهان آلوده قرار دهید و صبح روز بعد باید چندین سرخرطومی را در داخل آن پیدا کنید (http://www.thegardenshop.ie)

گیاهان گلدانی چند ساله را در بهار دوباره بکارید و هر گونه لارو سرخرطومی تاک را که پیدا کردید جستجو کرده و حذف کنید. هر گونه خاک را از گلدان هایی که در آن شپشک انگور یافت شده است قرنطینه یا دور بریزید. از آن استفاده مجدد نکنید یا آن را در باغ پرتاب نکنید زیرا ممکن است هنوز حاوی تخم‌های سرخرطومی تاک، لارو یا شفیره باشد. گیاهانی را که به طور غیرقابل توضیحی پژمرده و مرده اند حذف کنید و ریشه ها را بررسی کنید. اگر به نظر می رسد که آنها خورده شده اند، پس خاک اطراف را جستجو کنید و هر لارو شپشک تاک را که پیدا کردید نابود کنید (http://www.bbc.co.uk).

موانع فیزیکی در بالای خاک یا کمپوست نیز بسیار خوب عمل می کنند. یک لایه 2 سانتی متری (0.75 اینچی) از شن تیز یا سنگ ریزه در بالای کمپوست یا اطراف پایه گیاه اضافه کنید تا از تخم گذاری بزرگسالان جلوگیری شود. ساختار تخمگذار با احساس خراش تحریک می شود (http://www.gardenforumhorticulture.co.uk).

راه دیگر استفاده از یک مانع فیزیکی است زیرا سوسک های بالغ نمی توانند از گیاهی به گیاه دیگر پرواز کنند. گیاهان گلدانی را روی گلدان های واژگون قرار دهید که در نعلبکی های آب نشسته اند – بزرگسالان نمی توانند شنا کنند. یا اطراف گلدان ها را با چسب مانع موجود در آگرالان بپوشانید – بزرگسالان نمی توانند از روی آن عبور کنند. با هر یک از این روش ها، مهم است که گیاهان را از دیوارها یا دیوارهای گلخانه/گلخانه دور کنید زیرا بزرگسالان می توانند روی آنها بپرند. آنها نمی توانند پرواز کنند http://www.gardenforumhorticulture.co.uk/

سرخرطومی بالغ تاک در زباله های اطراف پایه گیاهان شما پنهان می شود، بنابراین سعی کنید منطقه زیر آنها را از برگ های مرده و افتاده و تعداد مکان هایی که می توانند پنهان کنند را کاهش دهید. از آنجایی که شپشک بالغ تاک تخم‌های خود را در خاک پایه گیاهان ترجیحی خود می‌گذارد، می‌توانید از موانع فیزیکی مانند پارچه‌های منظره یا Mypex برای جلوگیری از ورود لاروهای تازه بیرون آمده به خاک استفاده کنید. این یک روش ساده و در عین حال موثر است که بزرگسالان را از تخم گذاری باز می دارد و از آسیب بیشتر حشرات جلوگیری می کند.https://gardenofeaden.blogspot.ie)

کنترل بیولوژیکی

ما در این کشور خوش شانس هستیم، زیرا تعدادی شکارچی بومی وجود دارند که از شپشک های بالغ و لارو تاک کار کوتاهی می کنند، فقط کافی است آنها را به باغ خود تشویق کنید. ساده ترین راه این است که یک حوضچه حیات وحش و یا توده های چوب تهیه کنید. این تعداد پستانداران بسیار مفید، دوزیستان و حشرات شکارچی را به داخل باغ جذب می کند که از شپشک های درخت انگور تغذیه می کنند، اما به همین جا ختم نمی شود زیرا آنها سایر آفات باغ مانند راب و حلزون را نیز خواهند بلعید.https://gardenofeaden.blogspot.ie).

از نماتدهای موجود تجاری (موجودات کرم مانند میکروسکوپی) Steinernema kraussei و Heterorhabditis megidis که می توانند در گلدان یا خاک اطراف آبیاری شوند، استفاده کنید. در طول ماه های تابستان، برای کنترل لارو سرخرطومی تاک. نماتدها به دنبال شپشک های تاک هستند و آنها را می کشند (http://www.bbc.co.uk). هر کدام را می توان در اواخر تابستان روی خاک اعمال کرد. اما اثربخشی آنها به دلیل توانایی آنها برای زنده ماندن در شرایط سرد و خاک های خشک یا سنگین محدود می شود.http://www.thegardenshop.ie). با کمال تعجب، این نماتدها نیستند که مستقیماً لاروها را می کشند، بلکه سویه خاصی از باکتری ها هستند که لارو شپشک انگور را آلوده کرده و آن را می کشند. سپس نماتدها برای تغذیه از محتویات و تولید مثل به بدن حمله می کنند.https://gardenofeaden.blogspot.ie).

کنترل شیمیایی

از استفاده از حشره‌کش‌های طیف وسیعی که شکارچیان لارو سرخرطومی تاک در خاک را از بین می‌برند، خودداری کنید (http://www.bbc.co.uk)
پیشگیری از آسیب شپشک بالغ دشوار است، اما می‌توانید در اواخر تابستان با استفاده از کمپوست روی گیاهان زینتی رشد یافته در گلدان، مانند Provado Ultimate Vine Weevil Killer 2 یا Scotts Bug Clear Vine Weevil، از گیاهان در برابر لارو محافظت کنید.http://www.telegraph.co.uk). توجه داشته باشید: خواندن دستورالعمل های سازنده برای استفاده و اطلاعات مربوط به ایمنی مرتبط قبل از اعمال درمان های شیمیایی مهم است (http://www.bbc.co.uk).
آفت کش هایی که هر بهار و پاییز استفاده می شود، لاروها را از بین می برد. اما من نگران هستم که ماده فعال (تیاکلوپرید – یک ترکیب نیکوتینوئید مربوط به ایمیداکلوپرید) نیز باعث مرگ شود. زنبورها و سایر حیات وحش (شما می توانید در مورد این موضوع بیشتر بخوانید اینجا). تئوری این است که تیاکلوپرید از طریق ریشه به شیره، گرده و شهد گیاه جذب می شود و هر چیزی که از آن تغذیه می کند می تواند بمیرد. تیاکلوپرید تا سه ماه فعال است و ایمیداکلوپرید می تواند تا شش ماه دوام بیاورد.http://www.gardenersworld.com).
نکات برتر از اخیر گفتگوی توییتری آغاز شد با greensideup.ie
@گرین ساید آپوگ، برای اضافه کردن به مجموعه اطلاعات موجود در بالا، امیدوارم این مجموعه کوتاه توییت ها عدالت مکالمه طولانی و بسیار خوب را انجام دهد:
[On drowning vine weevil] برای شکستن کشش سطحی، کوچکترین قطره شوینده را امتحان کنید. آنها بیشتر قبل از گیاهان غرق می شوند شارلوت ماس@گیاهان چند ساله
بله، گلدان مجدد دو بار در سال برای گیاهان آسیب پذیر، مالچ با شن…
وقتی من پریمولا/هوشرا/ ساکولنت میخرم تمام کمپوست را می شوم.

چند کلمه پایانی از جف همیلیتون “کتاب باغ ارگانیک” (دورلینگ کیندرزلی، 1987):

با پرورش گیاهان قوی و سالم که توانایی مقاومت در برابر حملات آفات و بیماری ها را دارند، شروع کنید. همیشه در خاک حاصلخیز بکارید و مطمئن شوید که گیاهان هرگز با کمبود آب و غذا مواجه نشوند. تا جایی که می توانید به روش های فیزیکی پیشگیری و کنترل آفات و بیماری ها و هوشیاری مداوم تکیه کنید… و طبیعت بقیه کارها را برای شما انجام خواهد داد.

لطفا نظرات خود را در مورد این موضوع در زیر بنویسید

باغبانی مبارک

اطلاعات از پیوندهای وب سایت زیر امروز، 30 نوامبر 2016 استخراج شده است. لطفاً این پیوندها را بریده و در مرورگر خود قرار دهید تا برای اطلاعات و اطلاعات بیشتر از آن بازدید کنید:

https://www.rhs.org.uk/advice/profile?PID=234

http://www.garden.ie/gardeningtroubles.aspx?id=651

http://www.fruitdisease.co.uk/EntomologyResearchPage3.asp

http://www.thegardenshop.ie/control-vine-weevil/

http://www.bbc.co.uk/gardening/advice/pests_and_diseases/identifier.shtml?black_vine_weevil

http://www.nickykylegardening.com/index.php/blog/352-the-fruit-garden-and-orchard-in-ma-2015

http://www.gardenforumhorticulture.co.uk/pestwatch/vine-weevil.htm

http://www.telegraph.co.uk/gardening/gardeningpicturegalleries/9113329/Garden-Pests-to-look-out-for-in-pictures.html

http://doneganlandscaping.com/blog/2013/06/07/vine-weevil/

https://www.theguardian.com/lifeandstyle/2009/sep/12/vine-weevils

http://www.gardenersworld.com/blogs/gardeners-musings/vine-weevil-control/2968.html

https://gardenofeaden.blogspot.ie/