"مثل شن و ماسه در میان ساعت شنی…"«…اینها روزمرگی های زندگی ما هستند».

(با عرض پوزش، اما برای چیزی غیر از “More Daylilies, Vol. 50” ناامید بودم.)

بله، وقت آن رسیده است که یک قسمت هیجان انگیز دیگر از “Daylilies of Our Lives”! (موسیقی ارگ اپرا صابونی قدیمی را اجرا کنید.)

اراده آن نازک صورتی کاملاً باز می شود، یا اینکه گلبرگ ها روی گلبرگ های خودشان آویزان می شوندهنوز دوباره?

چیآیا در واقع تفاوت بین “چشم” و “بند” در اصطلاحات روزانه است؟

از چند تا عکس میتونم بگیرم دقیقاً همان daylilyقبل از خسته شدن؟!

پاسخ همه این سوالات را بیاموزید و بیشتر(یا شاید نه) در این تکان دهنده قسمت “Daylilies of Our Lives”!!!

…با دو عکس باز می کنیم که به نظرم احتمالا “مجیک نیمه شب” هستند (اما من در واقع از برچسب گیاه عکسی نگرفتم، بنابراین هیچ تضمینی نمی دهم) …

و سپس به بخش عمده عکس ها …

Daylily

من علاقمند به …. هستم اصطلاحات روزانه، اما باید اعتراف کنم که گاهی اوقات تشخیص درست استفاده از آن برایم سخت است. من فقط تمام تلاشم را می کنم.

برای مثال، آیا کمرنگ بودن حلقه بنفش تیره‌تر در این روزمرگی آن را به عنوان یک هاله توصیف می‌کند؟ من می خواهم حدس بزنم که اینطور خواهد شد.

Daylily

فکر می‌کنم این روز به‌عنوان «دو رنگ» طبقه‌بندی می‌شود، به این معنی که گلبرگ‌ها (در اینجا تا حدی ماهی سالمون هستند) رنگی کاملاً متفاوت با کاسبرگ‌ها* دارند (در این مورد، آنها زرد هستند).

*(کاسبرگ ها را به عنوان “گلبرگ های ثانویه” در نظر بگیرید؛ در نیلوفرهای روزنه دوتایی، این سه گلبرگ هستند که در پشت و بین گلبرگ ها ظاهر می شوند و گاهی نازک تر و کمتر از گلبرگ ها خودنمایی می کنند.)

Daylily

…در حالیکه اینdaylily به نظر می رسد نمونه ای از daylily “bi-tone” است، زیرا گلبرگ ها تن تیره تر از همان رنگ کاسبرگ هستند. (ظاهراً، اگر کاسبرگ‌ها تیره‌تر از گلبرگ‌ها باشند، این باعث می‌شود که رنگ دوتایی معکوس شود!)

برای پرداختن به جزئیات بیشتر، به لبه‌های گلبرگ توجه کنید؟ ببینید چگونه آنها به رنگ بنفش تیره تر و سپس چه چیزی شبیه سفید یا زرد کم رنگ است؟ مطمئن نیستم، اما فکر می‌کنم ممکن است چیزی به نام “لبه سیم” باشد. در هر صورت، قطعا یک لبه فانتزی است. لبه باریک در رنگ متضاد “لبه پیکوتی” نامیده می شود.

Daylily

Daylily

روزی بعدی چیزی است که من معتقدم به عنوان یک “بند” طبقه بندی می شود (حلقه بنفش تیره در اطراف مرکز گل) — اما من واقعاً در مورد آن مثبت نیستم.

همانطور که من متوجه شدم، تفاوت بین “چشم” و “بند” در این است که با یک نوار، حلقه رنگ فقط روی گلبرگ ها ظاهر می شود، در حالی که یک چشم روی گلبرگ ها و کاسبرگ ها ظاهر می شود. در حالی که رنگ‌های متضاد روی کاسبرگ‌های این گل کمرنگ هستند، بر اساس تعاریف و نمونه‌هایی که دیده‌ام، فکر نمی‌کنم آنقدر متمایز باشد که بتوان آن را به عنوان یک چشم حساب کرد. (من همیشه خودم را در مورد چشم ها در مقابل گروه ها حدس می زنم!)

Daylily

علامت های ناحیه چشم در قسمت بعدی قطعا یک هاله خواهد بود. ببینید چقدر کمرنگ است؟

Daylily

در اینجا یک دو آهنگ دیگر وجود دارد – اما چیز جالب دیگری نیز وجود دارد. هر گلبرگ روزانه دارای یک خط مرکزی به نام نوار میانی است (برخی بیشتر از بقیه قابل مشاهده هستند). در این گل قسمت میانی رنگی است که با بقیه گلبرگ متضاد است.

Daylily

شاید این یک کشش باشد، اما این daylily بعدی دارای چیزی است که می تواند واترمارک باشد – یا حداقل یک هاله واترمارک. واترمارک چشم یا نواری به رنگ روشن تر از بدنه گل است. (چشم ها و نوارها معمولاً – همیشه؟ – تیره تر از گلبرگ ها هستند.)

آنجا را ببین، یا دارم چیزهایی را تصور می کنم؟ ;o)

Daylily

گل بعدی نسبتاً ساده و سرراست است و هیچ علامت یا لبه خاصی ندارد. اگر بخواهیم یک اصطلاح واژگان Daylily پیدا کنیم تا در مورد آن اعمال شود، “گلو” چطور؟ این روزانه دارای گلوی چارتری است. تضاد آن سبز متمایل به زرد روشن در برابر رنگ ارغوانی ملایم گلبرگ ها و کاسبرگ ها، گل از نظر بصری بسیار جالب تری را ایجاد می کند.

Daylily

در زیر، باندهای بیشتر. گلبرگ ها نیز کمی غیر معمول هستند – کمی پیچ خورده و منحنی.

Daylily

آه، دوباره دوست ما شاید واترمارک هالو است…

Daylily

Daylily

گلبرگ های این یکی کمی روی خود تا می شود. می‌توانستم قسم بخورم که اصطلاحی را دیده‌ام که با این عجایب مطابقت داشته باشد، اما در حال حاضر نمی‌توانم آن را پیدا کنم… (مطمئنم که کسی آن را نامگذاری کرده است!)

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

این یکی کمی بداخلاق است… لکه هایی دارد که رنگدانه ندارند، اما این خیلی غیرعادی نیست. چیزی که واقعاً برای من برجسته است، رشدهای عجیب و غریب «زگیل‌دار» روی یکی از گلبرگ‌ها و یکی از کاسبرگ‌ها است. باور کنید یا نه، برخی از هیبریدایزرها به طور فعال گلبرگ های فوق العاده ناهموار را تشویق می کنند. “زگیل” بیشتر بهتر است. البته به آنها زگیل نمی گویند. ;o) من معتقدم که آنها به عنوان “نوعی کریستال” طبقه بندی می شوند، و (imho) به نظر می رسند که از یک گلخانه بیگانه در یک سیاره دیگر آمده اند. جذاب، اما بسیار عجیب.

Daylily

Daylily

این یکی از ارقام جدید (برای من)، به نام است. من هرگز نمی توانم به خاطر بیاورم که “الیزابت سالتر” است یا “پری پینک”! ما هر دو را داریم، و من نمی توانم آنها را با هم قاطی نکنم. حتی به عکس‌های آنلاین نگاه می‌کنم، به سختی می‌توانم بگویم کدام است… (الیزابت سالتر را حدس می‌زنم، اگر فشار داده شود.) خوب، هر کدام که باشد، یک روز نسبتا ساده و کلاسیک است. کنتراست زیادی در گل وجود ندارد، اما رنگی دوست داشتنی و ملایم است و فرم زیبا و ظریفی دارد.

Daylily

Daylily

من قولی نمی دهم، اما فکر می کنم این“افسانه صورتی” است. (غم خوب است، خیلی شبیه هم هستند!!) در گلو رنگ سبز بیشتری وجود دارد، و “رگه های” عمیق تری در گلبرگ ها نسبت به رگه هایی که من به طور آزمایشی به عنوان “الیزابت سالتر” معرفی کردم، وجود دارد، اما آنها بسیار نزدیک هستند. باز هم یک گل ساده اما شیک. (فقط به رفلکس روی آن گلبرگ نگاه کنید! شگفت انگیز است!)

Daylily

این چیزی است که من در مورد نیلوفرهای روز دوست دارم! ما از ظرافت کمتر به چیزی شبیه به این بعدی می رویم. اوه، چیزهای زیادی اینجا می گذرد! این دو تون با یک باند … یک قسمت میانی کمی متضاد … و یک لبه به آرامی درهم است که من فکربه عنوان لبه سیم پیکوتی طبقه بندی می شود. (به هر حال یه همچین چیزی!)

Daylily

حتی نمی دانم در مورد کاسبرگ های این یکی چه بگویم. ممکن است یکباره باشد (عجیب دما، آب یا آسیب حشرات)، اما من آن را دوست دارم! من هم عاشق گروه بندی هستم.

Daylily

Daylily

Daylily

هوم این ممکن است کمی جوجه اردک زشت باشد. در مقایسه با بسیاری از نیلوفرهای روز، ظاهری کسل کننده و تقریباً فرسوده دارد – اما در نوع خود جالب است. باعث می شود به جین فکر کنم. یک جفت شلوار جین قدیمی مورد علاقه که در طول سال ها محو شده اند. به کمال محو شد. ;o)

Daylily

Daylily

Daylily

این یکی سرگرم کننده است! این یک روزنه “عنکبوت” است – شاید “شکل غیرمعمول” نیز باشد، زیرا گلبرگها و کاسبرگها پیچ خورده و نیشگون گرفته اند. عنکبوت ها علاقه و شخصیت زیادی به باغ می دهند و به نظر می رسد که بسیار بزرگ نیز هستند که باعث می شود از فاصله دور بیشتر دیده شوند.

(توجه کردید که یک عنکبوت واقعی روی کاسبرگ بالای عکس وجود دارد؟)

Daylily

اگر درست متوجه شده باشم، هیچ نیلوفر واقعی سفیدی وجود ندارد، اما برخی از آنها به عنوان “تقریبا سفید” توصیف می شوند، و من فکر می کنم این یکی واجد شرایط است. این نرم ترین و سبک ترین کرم است.

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

Daylily

این آخری کک و مک داره!

Daylily

خوب، برای امشب تمام شد!
 
برای اطلاع از سرنوشت “All of My Daylilies” در دفعه بعدی هماهنگ کنید– اوه، صابون های من به هم ریخته است… ;o)