نهال های اولیه و دیگر داستان های فوریه …

درسته. تنها چند هفته از این هوای سرد باقی مانده است تا گرمای خورشید اسفند و غروب های طولانی تر، ما را با حضورشان مجذوب کنند.


در حالی که هنوز صبح‌ها و شب‌های تاریک داریم، شکی در این نیست، تغییرات تدریجی کوچکی وجود دارد که هر روز شاهد آن هستیم، و به کلی از مثبت بودن تغییرات فصلی می‌افزاییم.


خلاصه بهار در راه است.


در حال حاضر، من هنوز از حالت زمستانی در مورد گیاهان گلدار بیدار هستم. من متوجه شدم که برخی از جایزه*های گلدان من رشد کرده است گیاهان در آنجا شروع شاخه های جدید هستند. این به معنای گلدان مجدد سالانه است، جایی که آنها را از گلدان های قدیمی خود خارج کرده و در گلدانی با اندازه بزرگتر قرار می دهند. (گلدان من در پست Wisteria را اینجا ببینید)و یا در مواردی مقداری از خاک کهنه برداشته شده و کمپوست تازه اضافه می شود. من تعداد کمی دارم که می توانم روی آنها کار کنم، از کلماتیس گلدانی گرفته تا گیاهان چند ساله علفی و علف. بله، برای سرگرم کردن من زیاد است. البته داشتن کمپوست مناسب بسیار مهم است (وبلاگ من در مورد کمپوست را اینجا بخوانید)، و امسال دوباره مخلوط خودم را با لوم از باغ همراه با سایر مواد افزودنی درست خواهم کرد.


* ارزشمند نیست، در واقع گاهی اوقات کاملاً نادیده گرفته می شود!


در باغ گلدان، جایی که من میوه و سبزی می رویم، هنوز هم همه چیز در آنجا خوابیده است. من زمستان گذشته را صرف تبدیل یک منطقه گسترده، که بسیار رشد کرده بود، به چیزی شبیه یک منطقه کارکرده گذراندم. اخیراً من خرده‌های پوست را به مسیرهای ایجاد شده منتقل می‌کنم و تمام بسترهای آینده با پلاستیک پوشانده می‌شوند تا علف‌های هرز را خفه کنند. برخی از تخت ها کنده شده و کود به آن اضافه شده است. بقیه را به سادگی برداشته ام و آن را در زمستان رها کرده ام. من هنوز باید نهایی کنم که کدام تخت ها حاوی محصولات منتخب هستند، اما بیشتر این یک امر رسمی است زیرا در بیشتر زمستان در مورد آن فکر کرده ام.


آنچه در حال رواج است، سیستم “بدون حفاری” برای مدیریت خاک و محصول است. اگر قبلاً در مورد آن نشنیده اید، برای خواندن بیشتر اینجا را نگاه کنید، و الف همکار وبلاگ نویس و وبلاگ اخیرش، Spadesharp، اینجاست. البته من سال هاست که از این سیستم برای پرورش پیازم استفاده می کنم (به عنوان مثال اینجا را ببینید)، که در حین انجام آن ثابت شده است که ارزش آن را دارد. در واقع، ما هنوز از آخرین پیاز 2016 خود در اینجا استفاده می کنیم. با سایر محصولات من یک عنصر حفاری را انجام می دهم، گاهی عمیق تر و گاهی اوقات نه، بسته به موقعیت مکانی، و محصول را در داخل باغ انجام می دهم. و با وجود چنین سطح بالای آب در باغ، حفاری بیش از حد عمیق در نقاطی، نوید خوبی ندارد. اخیراً به عبارتی برخورد کردم که خواندن وبلاگ نیکی کایل (اینجا)، این تقریباً رویکرد من را خلاصه می کند. او آن را “حداقل حداقل” نامید. این حفاری در جاهایی است که لازم است، و در مناطق دیگر، به اندازه کافی خوب به حال خود رها می شود.


در جبهه نهال های اولیه، اتفاقات زیادی وجود دارد. گوجه‌فرنگی‌ها جوانه زده‌اند و تازه شروع به برگ‌های واقعی خود کرده‌اند و آماده هستند تا در گلدان‌های بزرگ‌تر بکارند. گیاهان اولیه شاخ و برگ سالاد نیز جوانه زده اند، از جمله چغندر، اسفناج و شاخه های نخود. هنوز کمی رشد برای آنها وجود دارد، و خیلی زود است، ما زمان زیادی داریم. فلفل های شیرین نیز جوانه زده اند، پس اجازه دهید ببینیم در این فضا چه اتفاقی می افتد.


شما می توانید کلیپ ویدیویی من را در تمام من ببینید به روز رسانی های اولیه نهال در اینجا.


شما می توانید کلیپ من در مورد ساخت یک قاب سرد را ببینید از یک قاب تخت قدیمی اینجا.


یک تغییر جزئی برای من در این سال این است که پیازهایم را از دانه ها بکارم و نه از قالب. در حال حاضر، همیشه بحث های بزرگی در مورد اینکه کدام بهتر است وجود دارد، و اینکه من باغبان مناسب* باشم، هر بار برنده می شود. با این حال، امسال تصمیم گرفتم زودتر شروع کنم و مقداری بذر بکارم، که در طی چند ماه آینده قبل از کاشت در آوریل روی آن رشد خواهم کرد. به گفته پدرم، پدربزرگ من همیشه پیاز را از دانه می کاشت، و او این کار را منصفانه انجام می داد. تسلط بر این هنر کمی موفقیت خواهد بود، و اگر کار نکرد، خوب همیشه مجموعه هایی برای سال آینده وجود دارد.


*تنبل، به دنبال راه آسان برای انجام کارها باشید… لول


در تلاش برای نفی اثرات شب های سرد بهار، یک منطقه دنج در داخل گلخانه ساخته ام. این به گیاهان جوانی کمک می‌کند که برای رشد به حداقل دما نیاز دارند، و این درسی سخت بود که چند سال پیش وقتی که گیاهان گوجه‌فرنگی من (که پدرم به من داد) رشد نکردند، حتی اگر در گلخانه بودند! بله، این منطقه بسیار خوب عمل خواهد کرد، و این گسترش یک منطقه کوچکتر است که سال گذشته انجام دادم، به همین دلیل. در واقع پایه این منطقه مملو از کودهای شش ماهه است که قصد داشتم از آن به عنوان “تخت گرم” استفاده کنم. با این حال، برای فعال کردن هاتبرد، مسلم است “افزودنی ها” باید مورد استفاده قرار گیرد، که در اینجا اتفاق نمی افتد. اگر نمی دانی در مورد چه صحبت می کنم، بر معصومیتت مبارک باد. و اگر می دانی، از خندیدن به غرور من دست بردار!


وقتی به ریواس اولیه ام نگاه می کنم، دیدن رشد آن و سرپیچی از یخبندان غیر قابل باور است. حالا من با گذاشتن پشم گوسفند روی آن چند شب دست کمک می کنم، اما شب های دیگری هم هست که بدون محافظت رها می شود و همچنان به رشد خود ادامه می دهد. با کمی شانس، به زودی از دسرهای ریواس لذت خواهیم برد. من ریواس محصول اصلی را بلند کرده و به قسمت های کوچکتر تقسیم کرده ام. این به معنای کشت کمتر در سال جاری خواهد بود، اما همه چیز خوب پیش می رود، در سال های آینده چیزهای زیادی برای دور زدن وجود خواهد داشت.


در نهایت، من فقط می‌خواهم از همه دوستان باغبانی که به طور منظم با آنها تعامل دارم، چه به صورت حضوری و چه در رسانه‌های اجتماعی، و از مبتدی تا متخصص، تشکر کنم. دیدن و به اشتراک گذاشتن با افراد همفکر، چه حکایتی از موفقیت یا یک فاجعه کامل (امیدوارم اولی…)، و در حین انجام آن لذت ببرید، عالی است.


باغبانی مبارک