هدایای کوچک با ارزش طبیعت | باغبان مرکزی تگزاس


هدایای کوچک با ارزش طبیعت

در این فصل شگفت انگیز، بیایید همه بیرون برویم تا ببینیم دقیقاً زیر بینی ما چه چیزی می درخشد! این جواهرات به اندازه نخود را در زیر درخت پیدا نخواهید کرد و شاید لازم باشد برای دیدن آنها یک برگ قدیمی را بچرخانید. این بشقاب مینیاتوری جذاب توجه کارگردان CTG اد فوئنتس را به خود جلب کرد.

اینها گالهای برگ بلوط هستند و هیچ دلیلی برای هشدار وجود ندارد. در عوض، بیایید آنها را به خاطر زیستگاهی که در باغ هایمان ایجاد کرده ایم تحسین کنیم. “ساختار گال برآمدگی بافت گیاهی است که توسط یک حشره کوچک هنگام تخم گذاری برای محافظت از لاروهای در حال رشد در داخل ایجاد می شود. دافنه به ما می‌گوید هنگامی که لاروها بالغ شدند، بیرون می‌آیند و پرواز می‌کنند و درخت را می‌گذارند تا ادامه دهد و به خوبی بهبود یابد.

Sarmita Chatterjee یک نمونه هنری دیگر را در این عکس رویایی ثبت کرده است.
گال های برگ بلوط
بسته به گیاه و حشره، ما می توانیم گال ها را روی برگ ها، شاخه ها یا شاخه ها پیدا کنیم. از آنجایی که بیشتر آنها به درختان ما آسیب نمی رسانند، بیایید از پیچیدگی های طبیعت شگفت زده شویم! آیا این توپ های نارنجی مینیاتوری روی درخت دانیل دویله شما را به یاد مهره های گردنبند نمی اندازد؟
گال های برگ بلوط نارنجی
من یک سال به این پومپم های ناز و ناز روی درخت بلوط زنده ام خوش شانس بودم. و بله، جای تعجب نیست که به اینها زنبورهای گال بلوط پشمی می گویند. این زنبورهای بدون نیش آنقدر ریز هستند که احتمالاً وقتی بیرون می آیند هرگز آنها را نخواهید دید، اما پرندگان ممکن است آنها را بخورند.
گال های پشمی برگ بلوط
زنبورهای بالغ احتمالاً باز خواهند گشت، اما نه لزوماً هر سال یا حتی یک سال دیگر. مانند بسیاری از حشرات، آنها دارای الگوهای رشد چرخه ای هستند، به طوری که برخی از سال ها جمعیت بیشتری نسبت به سایرین دارند. نیازی به درمان صفرا نیست، اما حتی اگر این کار را انجام دادید، “مهد کودک” حشره محافظت بسیار محکمی از لاروهای در حال رشد در داخل آن ایجاد می کند، بنابراین حشره کش ها هیچ تاثیری ندارند.

چه خوشه جذابی را رون لانگسویرت روی درخت بلوط زنده خود مشاهده کرد!
گال های برگ بلوط
چند سال پیش، امیلی جویس بالف و جرمی بالف متوجه این رشدهای جذاب 2 اینچی روی بلوط قرمز جوان خود شدند. می توانید ببینید که چرا به این یکی زنبور صفراوی سیب بلوط می گویند، اگرچه بسیار کوچکتر از یک سیب است! این زنبورها یک حشره مولد دو نسل هستند: نسل اول در ریشه زندگی می کنند، سپس لارو برای محافظت از خود این غلاف ها را تشکیل می دهد.
گال زنبور سیب درخت بلوط
جیسون ویسر لاروهای گال برگ بلوط را مشاهده کرد که به صورت شفیره به مگس های کوچک و پشه مانند تبدیل می شوند.
لارو پشمک برگ بلوط
دافنه خاطرنشان می‌کند: «اگرچه همه این ساختارها متفاوت به نظر می‌رسند، و در واقع، متفاوت هستند، باغبان‌ها آنها را در یک دسته به‌عنوان «گال برگ» دسته‌بندی می‌کنند و آنها را بر اساس علائم مشترکشان نام‌گذاری می‌کنند، نه ارگانیسم دقیقی که باعث ایجاد آنها می‌شود. “

مایت ها برای خرید یک “مجتمع آپارتمانی” روی خرمالوی تگزاس دو ساله دبرا شاو رفتند.
خرمالو تگزاس گال برگ کنه
اریک سگستروم در نارون سدر جوان خود، موارد مبهم را کشف کرد.
گال برگ نارون سرو
و در شمال غربی سن آنتونیو، جسیکا کلتز یک چاقو را روی درخت اسپند دو ساله خود مشاهده کرد.
گال برگ روی درخت اسپند
دافنه متوجه شد: «چیزی که این سه نمونه را به هم مرتبط می‌کند این است که همه آنها روی درختان جوان دیده می‌شوند. هنگامی که درختان جوان و کوچک هستند و برگ های جدید به سطح چشم نزدیک تر هستند، ما تمایل داریم به چیزهای بیشتری در مورد آنها توجه کنیم. هنگامی که درختان بلند می شوند، هنوز هم مستعد ابتلا به حشرات القا کننده صفرا هستند، ما فقط به آنها توجه نمی کنیم.

تعطیلات مبارک از CTG!