نشانه های بهار – باغ گل خانه


ما تا به حال اینجا در نورفولک زمستان بسیار ملایمی داشته ایم و هر روز که صبح با یک فنجان چای در دست به باغ می روم، متوجه چند نشانه دیگر از بهار می شوم.

شکوفه آلو گیلاس
شکوفه آلو گیلاس در چوب لباسی دیواری ماکرامه نمایش داده شده است

آلو گیلاس (Prunus cerasifera) یکی از اولین گیاهان پرچینی است که گل می دهد و شکوفه آن افزودنی زیبایی به پرچین و گلدان برای آوردن به خانه است. اولین گل های ریز آبی Scilla از خاک بیرون می آیند. آنها از این جهت غیر معمول هستند که گلها از خاک برهنه قبل از ظهور برگها بیرون می آیند.

پامچال
پامچال

پامچال های زرد کم رنگ، که معمولاً منادی بهار هستند، در واقع از حدود نوامبر با شادی گل می دهند. من چند گیاه لبه دار در تخت های قلمه دارم زیرا فضای زیادی را اشغال نمی کنند و گل ها در چیدمان های ریز بهاری مفید هستند و ماندگاری بسیار خوبی برای یک گل بریده دارند.

سال گذشته، من تعدادی هلبور را در بستر کوکب کاشتم، با این تصور که از آنجایی که آنها از مقدار مشخصی سایه برخوردار هستند، تحت تأثیر سایه های گل محمدی در ماه های گرم تابستان قرار نخواهند گرفت. هنگامی که گل محمدی پس از اولین یخبندان قطع می شود، هلبورها در طول زمستان و بهار به آفتاب ضعیف تری دسترسی پیدا می کنند. واقعاً خوب کار کرده است و همه آنها با خوشحالی در حال شکوفا شدن هستند. آنها واقعاً به ایجاد نشاط و زندگی در بسترهای برش در این ماه های زمستان کمک می کنند. من اکنون 14 نوع مختلف در باغ دارم و نمی‌توانم از خرید چند نوع دیگر در اکسپدیشن خرید اخیر برای امتحان همان ایده در قطعه زمین خود مقاومت کنم. من مقداری را برش می دهم، مقداری را می گذارم تا باغ را روشن کند و تعدادی از گل های زیبا را برای ساختن تصویر و کارت فشار می دهم.

برف و سیکلامن
قطرات برف و سیکلامن

کم کم دارم به توده های برف در حاشیه باغ اضافه می شوم. این گل های خوش طعم و زیبا یک گل کلاسیک زمستانی هستند و تعداد شگفت انگیزی از انواع گل برف برای رشد وجود دارد. مال من گالانتوس نیوالیس معمولی است که با مقداری فلور پلنو دوگل و الویسیی بلند تکمیل شده است. من روی یک نوع گلدار نوامبر به نام “به یاد داشته باش” سرمایه گذاری کرده ام که امیدوارم جمع شود و ثروت اندکی را که برای یک پیاز پرداختم توجیه کند. من اغلب فقط چند گل قطره برف را به همراه چند ساقه رنگارنگ سیکلامن برای نمایش مینیاتوری می چینم.