Daphne x transatlantica “یخ تابستانی”


وای. هفته ها فقط می گذرند. حدس می زنم این بدان معناست که من پیر شده ام.

امیدوارم همگی سالم و سلامت باشید در این نقاط هوا زیبا شده است. دمای بالای دیروز امروز 74 درجه بود، که برای اوایل آوریل نسبتاً غیرمعمول بود و برای من یک ویژگی مشخص بود: من از جوراب و چکمه به دمپایی تغییر نام دادم!

گیاه من این هفته است دافنه ایکس ترانس آتلانتیکا “یخ تابستان.” من می توانم این درختچه خارق العاده را در هر هفته از سال معرفی کنم زیرا همیشه خوب به نظر می رسد. با این حال، من این هفته را انتخاب کردم، زیرا اگرچه این دافنه در تمام زمستان (و پاییز و تابستان…) گل می دهد، عطر گل با دمایی که رایحه “یاس” در فضا می پیچد، بلند می شود.

این دومین “یخ تابستانی” است که من رشد کرده ام. اولین نفر (در پایین) مدت کوتاهی پس از اینکه من آن را از این نقطه منتقل کردم فوت کرد. باید بهتر می دانستم

جولای، 2012

این دومی (در پایین) از سال 2016 اینجا بوده است و حدود 3 فوت قد و عرض دارد. من آن را در جایی قرار داده‌ام که در اواسط بعدازظهر آفتاب و سایه در صبح می‌شود. این به نظر می رسد که مناسب آن است که خوب است زیرا در جای خود باقی می ماند!

این دافنه با زمستان های منطقه 8 ما کاملاً سازگار است و ظاهراً می تواند دما را تا 0 درجه یا منطقه 7 کاهش دهد.

حتی زمانی که “یخ تابستانی” شکوفا نشده است – که اغلب اوقات اینطور نیست – برگهای کوچک همیشه سبز با حاشیه کرمی به درختچه ظاهری پیچیده می بخشد.

پس از سال اول، آبیاری آن را متوقف کردم، اگرچه در تابستان احتمالاً از گلدان بزرگی که در آن نزدیکی است، آب کمی جاری می شود. غیر از این من هیچ کاری نمی کنم. باید اذعان کرد که من هنوز از دافنه فوبیای مخوف دارم. آموخته ام: مهربانی دافنه را می کشد. آن را به حال خود رها کنید و لذت ببرید. می توانید در مورد این گیاه شیرین بیشتر بدانید اینجا.

در اینجا امیدواریم که همه شما بتوانید درمان‌های ضروری برای بقا را دریافت کنید: آفتاب و گرما، هوای تازه مملو از عطر گل و در آغوش گرفتن عزیزانتان.