شیفتگی من به گل محمدی ادامه دارد. این گل های رنگارنگ هر ساله از غده ها رشد می کنند و چنین علاقه و رنگی را برای همه، صرف نظر از سلیقه، فراهم می کنند – حداقل یکی برای همه وجود دارد! در سال‌های اخیر، انواع مختلفی را به مجموعه کوچک خود اضافه کرده‌ام. جایی که زمانی فقط “اسقف لانداف” بود، اکنون طیف گسترده ای از رنگ ها و انواع را دارم. وقتی y گستره گسترش می یابد می توانید ببینیدنگاهی به ویدیوی یوتیوب من از آوریل بیندازید. اینجا بود که نشان می دادم چگونه آنها را بکارم و آنها را در گلدان شروع کنم.


امسال، از زمان تنظیم و رشد آنها، من به خوبی با رنگ و گل پاداش گرفتم. در ماه ژوئن شاهد ظهور اولین گلها بودیم. اینها Dahlia ‘Onesta’ بودند که در ماه مارس تنظیم شدند و خیلی سریع روی صحنه رفتند. واریته های بعدی در ماه جولای و به ویژه در ماه آگوست به خوبی رشد کرده اند و اکثر آنها در این نقطه گل می دهند.انتخاب یک مورد دلخواه سخت است، اگرچه من فکر می‌کنم «Labyrinth» امسال با گلبرگ‌های نارنجی تا صورتی به شکل ژولیده، دیگران را به سمت پست هدایت می‌کند. تماشای چرخه گل ها از ترکیدن جوانه ها تا ریزش گلبرگ ها بسیار جذاب است. قطعا یک برنده است. درست است که بگوییم حلزون و حلزون برای اینها مشکل دارند. همانطور که قبلا در پست های دیگر اشاره کرده ام، من از طرفداران تله های آبجو و گشت های شبانه برای کمک به کنترل جمعیت نرم تن هستم. متأسفانه، در مورد داهلیا، این تاکتیک ها کافی نیست، به خصوص در مورد شاخه های تازه جوان. اینها تمایل دارند بازدیدکنندگان را از کیلومترها دورتر جذب کنند. بنابراین، من سلاح‌های سنگین را می‌شکنم و گلوله‌های حلزونی را که برای استفاده در رشد مواد غذایی ارگانیک تایید شده‌اند، استفاده می‌کنم. البته قبلاً به اهمیت بهداشت در رشد گیاهان جوان اشاره کرده‌ایم و اینها تفاوتی ندارند.


آشغال‌ها و بسترهای قدیمی برگ‌ها را جایی که دوستان جوجه‌جو تصمیم می‌گیرند در طول روز پنهان شوند را حذف کنید و همیشه غده‌ها را در بهار در کمپوست تازه قرار دهید تا آنها را به پرواز درآورد. هنگامی که گیاهان به اندازه معقولی رسیدند، آنها را در بسترهایی می کارم که به خوبی غنی شده باشند، زیرا گل کوکب به محیط رشد بسیار خوبی نیاز دارد تا بهترین نتیجه را از آنها بگیرد. در طول تابستان مرتباً به آنها سر بزنید و به آنها غذای گوجه فرنگی (یا دیگر پتاس بالا) بدهید و لذت ببرید. در پاییز، با استفاده از سینی‌ها و پوشاندن غده‌ها با ماسه تیز، آنها را برای زمستان برمی‌گردانم. در این کلیپ ویدیویی کوتاه می توانید ببینید که چگونه این کار را انجام می دهم.
همچنین امسال، من بسیار خوشحالم که گیاهان کوکب با اندازه مناسب و معقول را از دانه ها رشد دادم. من ده ماژول را در ماه مارس کاشتم و در نهایت شش گیاه داشتم. این بد نیست با توجه به اینکه در دو سال گذشته بیشتر نهال های کوکب را در اثر راب ها و حلزون ها از دست دادم. نهال‌هایی که من برای رشد انتخاب کرده‌ام، گل‌های باز هستند که زنبورها و سایر حشرات را تشویق می‌کنند، بر خلاف برخی از شکوفه‌های بزرگ‌تر که فقط برای آنها گلبرگ‌های کامل دارند.

در نهایت، اگر در شبکه‌های اجتماعی هستید، این هش تگ‌ها را بررسی کنید، مطمئنم که در بیش از یک یا دو پست، هش تگ‌های خود را خواهید دید: #DahliaLove، #DahliaWars، #DahliaWars2017 و #DazzlingDahlias.


اگر قبلاً این غده ها را پرورش نداده اید، در اواسط بهار آینده تعدادی غده در مرکز باغ محلی خود خریداری کنید و آنها را امتحان کنید.
هر چند در حال حاضر، باغبانی مبارک.