14 گیاه چند ساله سخت که می توانند مورد سوء استفاده قرار گیرند (و همچنان رشد کنند)


آیا منطقه ای در حیاط خود دارید که یا باغی دارید، یا مکانی که می خواهید باغ گلی بکارید تا جذابیت بیشتری داشته باشید، یا فقط برای لذت بردن شما، اما در آنجا زیاد رشد نمی کند. شاید این منطقه خاک ضعیفی داشته باشد، یا آب کافی یا آب زیاد، اسپری نمکی جاده یا در زمستان با انبوهی از برف انباشته شود. آنچه شما نیاز دارید گیاهان چند ساله سختی هستند که می توانند مورد سوء استفاده قرار گیرند. علی‌رغم تلاش‌های باغبانان، گاهی اوقات گیاهان مجبورند بدون بهترین شرایط زنده بمانند و این گیاهان چندساله مناسب هستند.

تصویر یک باغ گل

این پست ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. اگر روی
یکی از لینک ها و خرید،

من ممکن است یک کمیسیون کوچک بدون هزینه اضافی برای شما دریافت کنم.
افشای کامل را اینجا ببینید.

چگونه این گیاهان چند ساله محکم به عنوان ناخن، برش را ایجاد کردند

  • این گیاهان چند ساله می توانند شرایط کم آب یا خشکی را تحمل کنند.
  • گیاهان این لیست می توانند اسپری جاده و نمک پاشی را تحمل کنند.
  • آنها می توانند شرایط نامناسب خاک را تحمل کنند.
  • این گیاهان چند ساله می توانند تپه های برف را در زمستان و آب شدن برف را در بهار تحمل کنند.

نمونه باغ با گیاهان چند ساله که از سوء استفاده جان سالم به در می برند

یکی از باغ های مورد علاقه من در منطقه ای در گوشه زمین ½ هکتاری ما است که با دو خیابان هم مرز است. گیاهان چند ساله در این بستر مجبورند در شرایط بسیار وحشتناکی زنده بمانند. این تخت نه تنها عالی به نظر می رسد، بلکه با وجود تمام سوء استفاده هایی که متحمل می شود، در حال رشد است. این باغ گل دارای تمام شرایطی است که در بالا ذکر کردم. بعلاوه، برف‌روب‌ها برف را از تقاطع به باغ می‌برند. بنابراین این باغ گل دارای یک تپه برف 6 فوتی به اضافه در بیشتر فصل زمستان است. این برف شامل نمک و سایر گل و مواد شیمیایی جاده است. و گاهی برف روب ها سطح خاک را می خراشند.

برای کمی پس‌زمینه روی این تخت گل، زمانی که حدود 4 سال و نیم پیش به خانه بالای فیکساتور خود نقل مکان کردیم، این تخت گل فقط زشت بود. تخت دارای یک درخت افرا بیمار بود که در آن رشد می کرد، بنابراین ریشه های گیاهان باید با ریشه های درخت قدیمی مبارزه کنند. صاحبان قبلی این آشفتگی را با یک لایه مالچ پوشانده بودند تا برای فروش مناسب به نظر برسد. هنگامی که شروع به حفاری کردم، مالچ حدود 6 اینچ از سنگ رودخانه را با پارچه منظره زیر آن پوشانده بود. وقتی اینجا را تمام کردید، این تغییر باغ گل را بررسی کنید.

اگرچه، من روی اصلاح خاک کار می کنم، اما هنوز هم بسیار ریشه دار است (کلمه ساخته شده من)، سنگی و شنی، و من شگفت زده هستم که هر چیزی در این بستر گل رشد می کند، چه برسد به رشد. بنابراین گیاهان در این باغ نه تنها باید بتوانند در شرایط بسیار خشک زنده بمانند (چون من همیشه شلنگ را آنقدر به سمت آب نمی کشم)، آنها باید بتوانند در زمستان مرطوب و بهار از بسته شدن برف و ذوب شدن جان سالم به در ببرند.

گیاهان چند ساله که می توانند سوء استفاده کنند و رشد کنند

این پنجمین تابستان ما خواهد بود و من بسیاری از گیاهان چند ساله را در این تخت گل از دست داده ام. در اینجا گیاهان چند ساله ستاره ای در آن باغ وجود دارد که آزمون زمان را پس داده اند و در واقع رشد کرده اند.

Daylilies – منظور من همروکالیس fulva وحشتناک (a/k/a نیلوفرهای خندق) نیست. من 7 یا 8 گونه هیبریدی از نیلوفرهای روز را در این بستر باغ دارم و آنها رشد می کنند. گل‌های دیلی قطعاً یک گیاه دائمی سخت هستند که می‌توانند مقداری سوءاستفاده را تحمل کنند و علی‌رغم سوء استفاده‌های گفته شده رشد کنند. نیلوفرهای مورد علاقه من از خانواده “بازگشت” هستند، مانند: بازگشت مبارک، بازگشت گل سرخ، هنگامی که عزیزم برمی گردد و بسیاری دیگر. Stella de Oro یکی دیگر از سخت‌ترین ناخن‌ها است، اما فکر می‌کنم بیش از حد از آن استفاده شده است.

تصویر Daylilies

روزی ناب و ساده

Sedum – یکی از گیاهان مورد علاقه من نیست، اما در دسته بندی به عنوان ناخن های سخت برنده می شود. من سدوم را حفر کردم و نتوانستم دوباره آن را بکارم و هنوز زنده مانده است. من فکر می کنم می تواند توسط یک کامیون ماک زیر گرفته شود و زنده بماند. انواع مختلفی از سدوم از پوشش های کم زمین گرفته تا گیاهان بلند وجود دارد.

پاییز Joy Sedum، یک گیاه چند ساله سخت

پاییز شادی Sedum

نعناع گربه ای – یک گیاه چند ساله شگفت انگیز با شکوفه طولانی که می تواند نادیده گرفته شود و همچنان رشد کند. نعناع گربه را می توان زمانی که خسته به نظر می رسد قیچی کرد و در عرض یک یا دو هفته، دوباره شکوفا شده و شگفت انگیز به نظر می رسد. به دنبال انواع کوتاه تری باشید که شل نمی شوند، مانند لباس خواب Cat’s یا Walker’s Low Junior. اگر گونه‌های بلندتری دارید، می‌توانید با قرار دادن حلقه حلقه‌ای در اطراف آن‌ها در بهار، زمانی که برای اولین بار از خاک بیرون می‌آیند، از ریزش آن‌ها یا شکافتن وسط آن‌ها جلوگیری کنید.

نعناع گربه ای

مریم گلی روسی – برخی از باغبانان می گویند که مریم گلی روسی می تواند یک گیاه چند ساله تهاجمی باشد، اما من چنین چیزی را تجربه نکرده ام. من توصیه می کنم با انواع کوتاه تر مانند Little Spire یا Blue Jean Baby بروید. آنها به حالت عمودی می مانند و به سمت بالا نمی روند. حتماً یک نشانگر گیاهی توسط مریم گلی روسی خود قرار دهید، زیرا در بهار دیر بیرون می آید.

حکیم روسی

مریم گلی روسی اسپایر آبی

ستاره فروزان (Liatris Spicata) – بومی آمریکای شمالی. نه تنها سخت است، گرده افشان ها عاشق لیاتیس هستند. لیاتریس نیز یک گل بریده زیبا و مورد علاقه گلفروشان است.

لیاتریس

ستاره فروزان (Liatris spicata)

گل مخروطي (اکيناسه) – ارقام زيادي از گل مخروطي وجود دارد و برخي از آنها در چندساله بودن بهتر از ديگران هستند. اگر منطقه واقعاً سختی دارید، توصیه می‌کنم فقط از گل‌های مخروطی بنفش استفاده کنید یا توت‌های وحشی. به نظر می رسد آن ها در باغ های من سخت ترین هستند.

Coneflowers - گیاهان چند ساله سختی که می توانند مورد سوء استفاده قرار گیرند

سوزان چشم سیاه – اوه، شادترین گل تاریخ! شاد و سخت، سوزان چشم سیاه را در باغی که در آن کمی نادیده گرفته شده است برنده بسازید. یکی دیگر از گل های گرده افشان عالی!

سوزان چشم سیاه

نیل کاذب (Baptisia) – این یک گیاه شگفت انگیز است و فهرست گیاهان چند ساله من را که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند قرار می دهد. Baptisia مانند میخ سخت است و اگر بخواهید حتی نمی توانید آن را بکشید. چیزی که باید در مورد باپتیسیا به خاطر بسپارید این است که آن را در جایی بکارید که برای همیشه باقی بماند. ریشه بسیار بلندی دارد و دوست ندارد جابجا شود. همچنین به آن فضایی برای رشد بدهید، زیرا حجیم می شوند. اینجا در باغ‌های Zone 4b من، Baptisia یک شکوفه‌دهنده بهاری است و زنبورها هم مثل من عاشق آن هستند.

نیلی کاذب - سخت مانند ناخن چند ساله

علف هرز پروانه ای (Asclepias Tuberosa) – یک گیاه چند ساله بومی که، حدس زدید، پروانه ها و سایر گرده افشان ها عاشق آن هستند. این یکی دیگر از گیاهانی است که باید در باغچه هایم علامت گذاری کنم، زیرا در بهار زمان می برد.

علف هرز پروانه زرد

علف هرز پروانه زرد

بومادران (Achillea millefolium) – ارقام خیره کننده زیادی وجود دارد. از بومادران معمولی دوری کنید، دیوانه وار پخش می شود و احتمالاً چند سال دیگر از کاشت آن پشیمان خواهید شد. بومادران دوباره شکوفا می شود اگر شکوفه های صرف شده را از بین ببرید.

بومادران

بومادران انار

شمعدانی هاردی (نوزه جرثقیل) – انواع مختلفی از نوک جرثقیل وجود دارد. روزان و مکس فریل رای من را به دست آوردند، زیرا آنها گیاهان چند ساله گلدهی بسیار طولانی هستند. همچنین بسیاری از انواع نوک جرثقیل وجود دارد که در سایه رشد می کنند. اگر نوک جرثقیل بیش از حد خود رشد کند، گیاه از یک مدل موی خوب بهره خواهد برد.

نوک جرثقیل (شمعدانی)

روزان کرینسبیل

زنبق نیز یکی دیگر از گیاهان چند ساله سفت است. بله، آنها در مورد عمق کاشت آنها کمی حساس هستند (ریزوم ها دوست دارند در بالای خاک قرار بگیرند). اما، من زنبق‌ها را حفر کرده‌ام، آنها را در گلدانی انداختم و تمام زمستان آنها را رها کردم و در بهار سال بعد هنوز زنده بودند. کشتن عنبیه تقریبا غیرممکن است، مگر اینکه کرم عنبیه آنها را بگیرد. چند سال طول می‌کشد تا عنبیه‌ها جا بیفتند، اما به محض این‌که آن‌ها این کار را انجام دادند، چیزهای زیادی برای به اشتراک گذاشتن خواهید داشت.

زنبق

گل پتویی (Gailardia) – این یک گیاه چند ساله است که در واقع دوست دارد در خاک کثیف رشد کند. اساساً خاک غنی را دوست ندارد و کوددهی بیش از حد را تحمل نمی کند. در جاهایی که گل پتویی دارید حتما از نشانگر گیاهی استفاده کنید زیرا در بهار دیر بیرون می آید. گل پتویی نیز مورد علاقه گرده افشانان است. ترکیب علف هرز پروانه نارنجی و گل پتویی در تصویر زیر خیره کننده است.

پتو گل و پروانه علف هرز

پتوی آفتاب آریزونا گل و پروانه علف هرز

Globe Thistle (Echinops) – نام روی این یکی باعث ترس بسیاری از آن خواهد شد. از این گذشته، چه کسی می خواهد خار در باغ گل خود را. وقتی می‌گویم گلوب اینتل به‌محض تأسیس می‌شود، به من اعتماد کنید، مثل میخ سخت است و اصلاً علف‌های هرز نیست. همچنین مورد علاقه زنبورها است.

گلوب خار

گلوب خار (Echinops Ritro)

گیاهان چند ساله سخت برای سایه

اگرچه بیشتر گیاهان چند ساله پیشنهاد شده در بالا برای آفتاب کامل هستند، برخی از گیاهان سایه نیز وجود دارند که تقریباً هر چیزی را تحمل می کنند.

  • میزبانان
  • بارن وورت
  • خونریزی قلب
  • لامیم
  • Lily of the Valley – مراقب باشید که این یکی را در کجا می کارید، زیرا می تواند بسیار تهاجمی باشد.
  • آجوگا – این پوشش زمین در بهار زیبا است، اما می تواند تهاجمی نیز باشد.

چند نکته در مورد گیاهان چند ساله سخت به یاد داشته باشید

از گل های چند ساله خود عمدا غافل نشوید. برای اینکه زیباتر به نظر برسند و شکوفا شوند، حتی اگر از آنها مراقبت کنید، حتی گیاهان چندساله سخت نیز به شما سود خواهند برد. گیاهان چندساله در این مقاله سخت هستند و احتمالاً از غفلت جان سالم به در خواهند برد، اما به بهترین شکل خود به نظر نخواهند رسید. برای اینکه حتی بیشتر نابود نشدنی شوند، تمام گیاهان این مقاله باید مستقر شوند. شما نمی توانید انتظار داشته باشید که یک گیاه چند ساله جدید بکارید و مجبور نباشید از آن مراقبت کنید.

مایل به آزمایش باشید و آنچه را که در موقعیت شما برای شما بهتر است بیابید. چیزی که برای من در باغ های منطقه 4b من کار می کند، ممکن است برای شما مفید نباشد. اگر چیزهایی دارید که می توانید آنها را اصلاح کنید، مانند خاک خراب، پس هر کاری که می توانید برای اصلاح خاک خود انجام دهید.

گیاهان بیشتری وجود دارند که می توانند از هر چیزی جان سالم به در ببرند، اما از آنها به عنوان اراذل باغ یاد می شود و شما قطعاً نمی خواهید گیاهان مهاجم یا مهاجم را به باغ خود اضافه کنید، مهم نیست چقدر ناامید هستید.

با این لیست از گیاهان چند ساله، نه تنها گیاهانی دارید که می توانند مورد سوء استفاده قرار گیرند، یا گیاهان چند ساله غیرقابل تخریب، بلکه گل های زیبایی دارید که گرده افشان ها را جذب می کنند و به خانه شما جذابیت زیادی می بخشند. آیا گیاه چند ساله ای وجود دارد که من آن را در لیست خود قرار ندهم که به نظر شما مانند میخ در باغچه هایتان سخت باشد؟ اگر چنین است، لطفاً نظر خود را بنویسید تا باغبانان دیگر از آن مطلع شوند.

از اینکه امروز در باغ گینگهام توقف کردید متشکریم. امیدوارم با ایده هایی در مورد گیاهان سختی که بتوانید در زمین نه چندان عالی باغ خود امتحان کنید، از آنجا خارج شوید. هزاران منبع باغبانی عالی به همراه نکات باغبانی، ترفندها و روش‌ها، به‌علاوه، برخی از تصاویر زیبای باغ در اینجا وجود دارد. برای مدتی در باغ ها استراحت کنید.

باغبانی مبارک،

جوانا

ps این پست را در پینترست به اشتراک بگذارید. پین ها در زیر آمده است. متشکرم!

pps من دوست دارم من را دنبال کنید پینترست. بسیاری از ایده های باغبانی عالی و هزاران آب نبات چشم باغبان. باغ گینگهام روشن است فیس بوک هم.

پین هایی برای اشتراک گذاری:

تصویر گل با روکش متنی 14 گل چند ساله زیبا

تصویر گلهای چند ساله با پوشش متنی - 14 گیاه چند ساله سخت که می توانند سوء استفاده را تحمل کنند و همچنان رشد کنند