مراقبت از ارکیده 101: راهنمای شما برای پرورش ارکیده


آیا می خواهید ارکیده پرورش دهید اما می ترسید که این چالش را نداشته باشید؟ ساده تر از چیزی است که فکر می کنید! نکات مهم مراقبت از ارکیده 101 را بیاموزید.

شکوفه‌های پیچیده ارکیده یکی از جذاب‌ترین مناظر در قلمرو گل‌ها است. این خیره کننده های گرمسیری گیاهان آپارتمانی محبوب در سراسر جهان هستند. بسیاری از آنها به راحتی در خانه رشد می کنند و تجهیزات خاصی ندارند. یک تنوع آسان را برای شروع انتخاب کنید، سپس پس از تسلط بر هنر اساسی مراقبت از ارکیده 101، در طیف گسترده ای از انواع موجود جستجو کنید. به زودی خانه شما پر از این زیبایی های عجیب و غریب خواهد شد!

هدیه گیاه ارکیدهلزلی بنکس / گتی ایماژ

مراقبت از ارکیده 101: انتخاب ارکیده

  • افراد مبتدی باید با یک گیاه با مراقبت آسان در حال شکوفه یا در آستانه شکوفه دادن شروع کنند. شما باید بتوانید یک phalaenopsis یا cattleya با کیفیت خوب با قیمت کمتر از 25 دلار در فروشگاه مواد غذایی یا مهد کودک محلی خود پیدا کنید.
  • کسانی که آماده برای ارکیده های چالش برانگیزتر هستند می توانند به دنبال مهد کودک های تخصصی، نمایشگاه های گیاهی، گل فروشی ها یا خرید آنلاین. برخی ممکن است به تجهیزات خاصی مانند لامپ های حرارتی یا گلخانه نیاز داشته باشند، بنابراین قبل از خرید، شرایط لازم را بدانید.

مراقبت از ارکیده برای فروش

جیل استاک

یک تور مجازی از باغ ارکیده آکاتسوکا در هیلو، هاوایی (نشان داده شده در بالا) داشته باشید.

مراقبت اولیه از ارکیده 101 نکته در حال رشد

  • اگر ارکیده شما قبلاً گلدان و سالم است، وقتی آن را به خانه می آورید، هیچ تغییری در گلدان یا محیط گلدان ایجاد نکنید. یک ارکیده شاد به گلدان جدید نیاز ندارد. اگر تا چند سال دیگر هنوز رشد می کند، می توانید به گلدان مجدد نگاه کنید.
  • بسیاری از ارکیده ها (البته نه همه) اپی فیت ها یا گیاهان هوا هستند. ساده ترین راه برای از بین بردن آنها آبیاری بیش از حد یا با گذاشتن ریشه ها در آب است. با قرار دادن گیاه در سینک یا وان و شستشوی آب از مخلوط گلدان، اجازه دهید آزادانه از پایین تخلیه شود. سعی کنید آب روی برگ ها یا در قسمت طوقه گیاه، جایی که برگ ها به ساقه می رسند، ننشیند.
  • بیشتر ارکیده ها نور روشن فیلتر شده را ترجیح می دهند. نور مستقیم خورشید خیلی قوی است. آنها را نزدیک یک پنجره آفتابی که با یک پرده شفاف سایه می اندازد قرار دهید.
  • مراقب پیش نویس ها و تغییرات ناگهانی دما باشید. اکثر ارکیده ها دمای انجماد را تحمل نمی کنند و زمانی که دما به کمتر از 50 درجه فارنهایت می رسد رنج می برند.
  • اگر باید ارکیده خود را از گلدان یا ظرفی که در آن آمده است جابجا کنید، ساخت مخصوص بخرید مخلوط گلدان ارکیده، معمولاً از پوست درخت و خزه اسفاگنوم ساخته می شود.

ارکیده، بهترین گیاهان اداری داخلی

از طریق Plants.com

ارکیده برای مبتدیان

این گونه ها به آسانی در شرایط عادی خانه رشد می کنند. آنها به راحتی در دسترس هستند و کاملاً زیبا هستند.

Phalaenopsis (ارکیده پروانه)

رشد ارکیده Phalaenopsis

جیل استاک

اجازه ندهید این نام شما را بترساند: بگویید “fay-lay-NOP-sis” و سپس یکی از انواع مختلف این گونه ارکیده آسان را برای خانه خود انتخاب کنید. مانند اکثر مردم، ارکیده های فالنوپسیس دمای روز را در دهه 70 درجه فارنهایت و شب ها در دهه 60 میلادی دوست دارند. گلدان را هفته‌ای یکبار آبیاری کنید تا محیط گلدان خیس شود و اجازه دهید تمام مواد اضافی آن خارج شود. شکوفه های Phalaenopsis هفته ها طول می کشد. وقتی در نهایت محو شدند، آن را نزدیک تاج برش دهید. یک ساقه گل جدید در نهایت با مراقبت مناسب ظاهر می شود.

اکنون خرید کنید

ارکیده کاتلیا

پرورش ارکیده Cattleya

جیل استاک

به ارکیده ها فکر کنید و احتمالاً کتلیا (“cat-LEE-yuh”) را تصور می کنید. به لطف گل‌های ماندگارشان، دهه‌هاست که از آن‌ها در کرج و دسته‌های عروسی استفاده می‌شود. خیلی ها عطرهای دوست داشتنی هم دارند. مانند phalaenopsis، ارکیده‌های cattleya هوای روز را در دهه 70 و شب‌ها در دهه 60 را دوست دارند. آبیاری هفتگی و نور فیلتر شده تقریباً تمام چیزی است که آنها برای رشد نیاز دارند.

درباره مراقبت از ارکیده cattleya بیشتر بدانید.

اکنون خرید کنید

مرحله بعدی ارکیده برای رشد

اگر به ارکیده‌های ساده‌تر تسلط دارید، نگاهی به انتخاب شگفت‌انگیز سایر انواع موجود بیندازید. آماده آزمایش مکان، عادات آبیاری، و شاید حتی سرمایه گذاری در یک لامپ حرارتی یا تجهیزات دیگر باشید. ارکیده‌های Lady’s Slipper و Dancing Lady در اینجا نشان داده شده‌اند، اما بسیاری از انواع دیگر برای امتحان کردن وجود دارد.

Paphiopedilum (دمپایی بانوان)

پرورش ارکیده Paphiopedilum

جیل استاک

اگر آماده هستید که بازی ارکیده خود را تقویت کنید، ممکن است وقت آن رسیده باشد که یک پافیوپدیلوم (“paf-ee-oh-PED-ih-lum”)، که معمولاً دمپایی خانم نامیده می شود را امتحان کنید. این گروه شامل گل ایالتی مینه سوتا، دمپایی بانوی نمایشی است.C. reginae). نیاز آبی آنها کمی چالش برانگیزتر است، زیرا آنها به محیط گلدانی به طور مرتب مرطوب اما هرگز خیس نیاز دارند. شرایط نور و دمای آنها شبیه بنفشه های آفریقایی است، بنابراین اگر مکانی در خانه خود دارید که بنفشه آفریقایی در آن رشد می کند، این مکان ایده آلی برای امتحان یک دمپایی خانم است.

جزئیات بیشتری در مورد مراقبت از ارکیده Lady Slipper دریافت کنید.

اونسیدیوم (بانوی رقصنده)

رشد ارکیده Oncidium

جیل استاک

ارکیده‌های Oncidium (“on-SID-ee-um”) از نظر دما و رطوبت حتی از نظر دما و رطوبت انتخاب‌کننده‌تر هستند و رشد آنها در خارج از مناطق استوایی بدون گلخانه دشوار است. اگر یک اتاق در خانه شما به طور کلی گرم است (80 درجه فارنهایت یا بیشتر) و می توانید رطوبت کافی را تامین کنید، این ارکیده با اسپری های رنگارنگ گل ممکن است.

درباره مراقبت از گل ارکیده Dancing Lady بیشتر بدانید.

به اطلاعات بیشتری در مورد مراقبت از ارکیده نیاز دارید؟ از وب سایت انجمن ارکیده آمریکا به نشانی aos.org.