زمان شگفت انگیز سال: GBBD، ژوئن 2021


باغ پاسیو ژوئن 2021اواسط ژوئن یک زمان فوق العاده از سال در باغ من در مین است. منطقه اطراف پاسیو امسال بسیار زیبا به نظر می رسد (و بو می دهد). در اواخر بهار و اوایل تابستان به طور غیرمعمول گرم، گل صد تومانی زود شکوفا شد و تمام جوانه های گل رز من به یکباره باز شدند. منظره ای که از حیاط پشت به سمت ورودی خانه می بینید نیز چندان کثیف نیست.

پیاده رو از پاسیو ژوئن 2021

در طرف دیگر پاسیو، گیاهان در امتداد پیاده‌روی اسطوخودوس پر از جوانه‌هایی هستند که در آستانه باز شدن هستند.

جوانه های پیاده روی اسطوخودوس جوانه های اسطوخودوس

عنبیه سیبری بنفشنمایش زنبق سیبری در باغ من امسال ناامید کننده بوده است. خشکسالی مداوم شکوفه‌های عنبیه را هم از نظر اندازه و هم از نظر کمیت کاهش می‌دهد و گرمای اولیه به این معنی است که آنها به اندازه معمول دوام نمی‌آورند. هنگامی که این دسته از عنبیه های خود کاشته شده در مرز عرشه ظاهر شد، رنگ اشتباهی برای تخت گلی که در سایه های صورتی و سفید طراحی شده بود، برنامه اولیه من حذف آنها و جایگزینی آنها با یک تقسیم از عنبیه سیبری بود. “هابارد” توسط یک دوست به من داده شده است. اما امسال متوجه شدم که رنگ بنفش این گل ها برایم جذاب است. من آنها را در جایی که خودشان کاشته اند رها می کنم و به جای عنکبوت خود کاشته شده، «هابارد» را پشت سرشان می کارم.Tradescantia virginiana) که به شدت گسترش یافته و گیاهان دیگر را از بین برده است.

من به طور کلی استقبال می کنم Tradescantia virginiana و این گیاهان را در بسیاری از نقاط باغ پرورش دهید. این توده در پشت در شامل انواع “Osprey” است که من به ویژه آن را دوست دارم.

درب پشتی tradescantia osprey ژوئن 2021

من با خوشحالی تمایلات خود کاشت عنکبوت را تحمل می کنم زیرا آنها را به باغ من اضافه می کند. وقتی در مکان های ناخواسته ظاهر می شوند، ترکیب سرخابی شیب جلومن معمولاً منتظر می مانم تا آنها شکوفا شوند قبل از اینکه تصمیم بگیرم آنها را به مکان بهتری پیوند بزنم یا فقط آنها را کمپوست کنم. من در حال حاضر از یکی از آن داوطلبان پیوندی لذت می برم که با شکوفا شدنش شمعدانی sanguineum در این ترکیب سرخابی پر جنب و جوش در شیب جلو.

یک شمعدانی مقاوم دیگر، شمعدانی x cantabrigiense “Biokovo” اکنون در بسیاری از نقاط باغ من شکوفا شده است. من اغلب از این پوشش زمینی که به سرعت پخش می شود در لبه های تخت گل استفاده می کنم، مانند حاشیه عرشه، جایی که در مرز پیاده رو است، و در امتداد لبه راهرو در پایین شیب جانبی.

پیاده رو برگشتی biokovo شیب جانبی biokovo

نزدیک بالای شیب جانبی، گلهای آمسونیا تابرنمونتانا و باپتیزیا x ‘دود بنفش’ تقریباً به پایان رسیده است،

محو شدن آمسونیا دود بنفش باپتیزیا 2021
ولی Spiraea japonica “فرش جادویی” به تازگی اولین گل های خود را باز می کند. باز شدن فرش جادویی

در باغ آرامش، ریش بزی (Aruncus dioicus) و ریشه کماندار (Gillenia trifoliata) شکوفا می شوند. و در قسمت هایی از باغ که توت فرنگی های وحشی را تشویق کرده ام (فراگاریا ویرجینیانا) برای پخش شدن به عنوان پوشش زمینی، گل های اردیبهشت جای خود را به میوه های جواهری (و خوشمزه!) خرداد داده اند.

ریش بزی و گیلنیا باغ آرامش توت فرنگی رسیده 2021

مرز جلویی سال 1 خرداد

من احساس می کنم کاملا از نحوه ظاهر مرز جلویی جدید در سال اول خود راضی هستم. برخی از گیاهان (به عنوان مثال، گل صد تومانی و بیشتر زنبق های سیبری) با عدم شکوفایی در بهار امسال به پیوند در پاییز پاسخ دادند. با این حال، گیاهان دیگر از دست نداده اند. نمایشگر globemaster allium 2021توپ های بزرگ بنفش آلیوم x ‘Globemaster’ یک صفحه نمایش کاملاً تماشایی در پیچ به داخل جاده قرار می دهد. در جلوی مرز، شمعدانی x cantabrigiense و کیمیا مولیس (مانتوی خانم) با خوشحالی شکوفا می شوند و گیاهان از شمعدانی x oxonianum و Tradescantia virginiana ‘دانیله’ با اشتیاق به اختلاف نظر پاسخ داده است.

مرز جلویی شمعدانی oxonianum tradescantia danielle 2021

یکی از چیزهایی که ژوئن را به زمان فوق العاده ای از سال باغ تبدیل می کند این است که چیزهای زیادی برای لذت بردن وجود دارد و چیزهای بیشتری هنوز در راه است. فصل باغ تازه شروع شده است و تا اواخر جولای اینجا به اوج خود نمی رسد.

روز شکوفه وبلاگ نویسان باغ در این ماه و هر ماه توسط کارول میشل میزبانی می شود باغ می رویا. برای دیدن گل های ژوئن او و بسیاری از باغبانان دیگر از سایت او دیدن کنید.