باغبانی با گریس: گیاه هفته: Lunaria rediviva


امیدوارم همه از باغچه های خود لذت ببرید. من در فیس بوک دیده ام که برخی از شما برف می بارید. من فکر می کنم برف در آوریل اشتباه است و شما صمیمانه ترین همدردی های من را دارید.

وقتی صحبت از آب و هوا شد، مطمئنم وقتی می‌گویم که آسمان اینجا صاف و آفتابی بوده است، به نظر می‌رسد که در یک هفته گذشته یا بیشتر، به نظر می‌رسد. اما درست است، و از قضا، ما که در این قسمت از جهان زندگی می‌کنیم، تنها می‌توانیم روزهای زیادی از آفتاب را بدون یادآوری آزاردهنده بگذرانیم که آوریل معمولاً یک ماه بارانی است. و بعد نگران این هستیم که شاید خشکسالی داشته باشیم. رسانه ها به این امر کمک می کنند.

به سمت گیاه در هفته، Lunaria ridiviva. این گیاه چند ساله صداقت، پول یا گیاه دلار نقره ای است. صداقت دوسالانه نیز وجود دارد (لوناریا آنوا) که در نوع خود خوب است. اما زمانی که چند سال پیش در مورد لوناریا چند ساله خواندم، فکر کردم که این گیاه می‌تواند به باغ جنگلی من افزوده شود.

Lunaria ridiviva اکنون شکوفا می شود

حق با من بود البته اما مدتی طول کشیده است. سال گذشته یک شکوفه کوچک روی یک ساقه کوچک داشت. امسال این گیاه به خوبی با ساقه ها و گل های زیادی حجیم شده است.

این گیاه حدود دو فوت ارتفاع و یک فوت عرض دارد. برگ های بزرگ قلبی شکل را بررسی کنید.

شاید بهترین چیز در مورد این گیاه این است که بر خلاف Lunaria یک ساله، این گل ها به شدت معطر هستند. منظورم به طور جدی معطر خوشمزه است!

این گیاه که ظاهراً بهار شکوفه می دهد، مطمئن نیستم که چقدر این گیاه شکوفا می شود، اما هنوز جوانه هایی در حال شکل گیری هستند.

درست مانند نسخه سالانه، گل های چند ساله لوناریا دانه های نقره ای را تشکیل می دهند. من هنوز عکسی از آنها ندارم اما می توانید آنها را ببینید اینجا و اینجا.

Lunaria rediviva به راحتی در هر نقطه سایه ای که گهگاهی در تابستان آب دریافت می کند رشد می کند. در مناطق 4-9 مقاوم به زمستان است. می توانید در مورد آن بیشتر بدانید شهوت گیاهی. و اشاره کردم که گلها معطر هستند؟ کاش بوی دید وجود داشت. لذیذ!

با تشکر از شما برای بازدید.