پرورش انگورهای گلدار برای باغ شما آسان است


تعداد کمی از گیاهان مانند گیاهان گلدار به باغ و مناظر جذابیت می بخشند. رنگ، زیبایی، ارتفاع و سرسبزی همگی در هر حیاطی به باغبانی چشم نواز و غیرعادی می‌افزایند. انواع زیادی از گیاهان انگور وجود دارد که برای هر آب و هوا و محیطی گل می دهند. در این مقاله، انگورهای گلدار سالانه و چند ساله را که به راحتی رشد می کنند، پوشش می دهیم.

کلید رشد موفقیت آمیز انگورهای گلدار و سالم نگه داشتن آنها، دانستن عادات و نیازهای رشد آنها است. انگورهای یکساله باید هر سال دوباره کاشته شوند، اما انگورهای چند ساله هر سال بزرگتر و بهتر می شوند.

علاوه بر این، انگورها به روش‌های مختلفی بالا می‌روند، با چسبیدن، پراکنده شدن، پیچک‌ها یا دوقلو کردن هر تکیه‌گاه نزدیک. انگورهای چسبیده دارای ریشه های مکنده مانند در امتداد ساقه ها هستند که می توانند به سطوح ساختمان ها و دیوارها آسیب بزنند. باید در محل کاشت آنها دقت کرد و آنها را به جای روی ساختمان ها روی پرده ها یا درختچه ها نگهداری کرد.

این پست ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. اگر روی
یکی از لینک ها و خرید،

من ممکن است یک کمیسیون کوچک بدون هزینه اضافی برای شما دریافت کنم.
افشای کامل را اینجا ببینید.

رشد آسان انگورهای گلدار سالانه

بیشتر این انگورهای یک ساله گلدار را می توان به راحتی از بذر رشد داد. اگر نمی خواهید گیاهان را از بذر شروع کنید، آنها به راحتی در مراکز باغ در دسترس هستند. من دانه های زیادی را از علایق گیاه شناسی و هرگز ناامید نمی شوند.

شکوه صبح (Ipomoea Purpurea)جلال صبح درخت انگور زیبا با گل‌های شیپوری شکل پاستلی است. به راحتی از دانه رشد می کند، در آفتاب کامل بهترین عملکرد را دارد، اما من با آفتاب صبحگاهی به خوبی عمل می کنم. Morning Glory یکی از آن گیاهان کمیاب است که در خاک ضعیف بهترین عملکرد را دارد. در واقع، اگر خاک شما واقعاً غنی باشد، ممکن است حتی شکوفه نگیرید. این گیاه یک ساله در آب و هوای سردتر است، اما در مناطق گرمتر می تواند چند ساله باشد، زیرا به وفور بذر می دهد و می تواند مهاجم باشد.

Morning Glory - بهترین تاک های گلدار برای باغ شما

برای جلوگیری از بذرپاشی مجدد گلهای صبحگاهی، سعی کنید آنها را در ظروف تحت نظارت خوب پرورش دهید. همچنین انگورها را به ارتفاع 3 یا 4 فوت کوتاه کنید و به محض مرگ گلها را جدا کنید تا از تشکیل دانه جلوگیری شود. همچنین، Morning Glories که در باغی که به خوبی مالچ پاشی شده است رشد می‌کند، کمتر احتمال دارد که دوباره بذرپاشی شود.

سوزان واین چشم سیاه (Thunbergia Alata)سوزان واین چشم سیاه بومی آفریقا است و انگور چند ساله لطیف با عادت رشد دوقلویی است. گلهای آن زرد یا نارنجی با مرکز توخالی است که سیاه به نظر می رسد. سوزان واین چشم سیاه برای صعود نیاز به حمایت عمودی دارد. آفتاب کامل را با سایه بعد از ظهر یا مکانی با سایه روشن و خاک با زهکشی خوب ترجیح می دهد. اگرچه به گرما و آفتاب نیاز دارد، اما به خشکی مقاوم نیست و باید مرتب آبیاری شود.

سوزان واین چشم سیاه

کاردینال کوهنورد (Ipomoea Multifida)کاردینال کوهنورد گیاهی یکساله با گل‌های لوله‌ای قرمز کاردینال روی تاک‌های سبز هوادار با برگ‌های مثلثی شکل است. برای مرغ مگس خوار، پروانه ها و زنبورها جذاب است. می توان آن را به عنوان پوشش زمین دنباله دار استفاده کرد، اما معمولاً روی یک داربست یا تکیه گاه در ظروف یا تخت باغچه رشد می کند. به آفتاب کامل، خاک با زهکشی خوب و آبیاری منظم نیاز دارد. رشد آن از بذر آسان است، اما خیساندن بذرها قبل از کاشت به جوانه زدن سریعتر بذرها کمک می کند.

تاک گلدار کاردینال کوهنورد

فنجان و نعلبکی تاک (معروف به Cobaea)فنجان و نعلبکی تاک (a/k/a Cathedral Bells) گیاهی چند ساله بومی مناطق گرمسیری مکزیک است. در آب و هوای گرم چند ساله یا در مناطقی که زمستان های سرد دارند یکساله است. دارای گلهای زنگوله ای یا فنجانی بنفش و سفید بر روی درخت انگور قوی است که در مکان های مساعد به ارتفاع 40 فوت می رسد. برگ های مستطیلی سبز روشن یک صفحه متراکم تشکیل می دهند و گل های بالغ بسیار معطر هستند. به آفتاب کامل، خاک با زهکشی خوب و آبیاری منظم نیاز دارد. رشد فنجان و نعلبکی تاک از دانه آسان است. این اولین سالی است که من فنجان و تاک نعلبکی را پرورش می دهم و نمی توانم صبر کنم تا شروع به شکوفه دادن آن کنم.

تصویر نزدیک فنجان و نعلبکی تاک

نخود شیرین (Lathyrus Odoratus)نخود شیرین می توان آن را به عنوان یک گیاه بوته ای یا تاک چند ساله (در آب و هوای گرم تر) پرورش داد. آنها گلهای پاستلی معطر به رنگهای صورتی، آبی، اسطوخودوس، سفید و قرمز تولید می کنند. منشا این گیاه مدیترانه است، بنابراین در آب و هوای سرد به صورت یکساله رشد می کند. انگورها به ارتفاع 8 فوت می رسند و اغلب در باغ های سبزیجات کاشته می شوند تا زنبورها را جذب کنند. آنها تاک های سنگین نیستند و فقط به تکیه گاه سبک مانند میله های بامبو نیاز دارند. آنها به آفتاب کامل، خاک غنی و آبیاری منظم نیاز دارند.

انگور نخود شیرین که روی داربست مشبک رشد می کند

انگورهای گلدار چند ساله

Clematis (کلماتیس Occidentalis) – کلماتیس (همچنین به نام گل چرمی نیز شناخته می شود) یکی از محبوب ترین گیاهان کوهنوردی گلدار با انواع مختلف است. برگ های 3 قسمتی آن سبز تیره و گل های بزرگ 3-5 اینچی در رنگ های متنوعی هستند. منشا این گیاه چین و ژاپن است و حتی در آب و هوای سرد نیز یک گیاه چند ساله واقعی است. این درخت انگور کوهنوردی قوی و چوبی است که برخی از گونه های آن چند ساله علفی و برخی دیگر بوته ای هستند. انبوه گل های آن، کاشت در منظره را به یک بیانیه واقعی تبدیل می کند.

با بیش از 80 رقم کلماتیس، مهم است که بدانید کدام یک را در حال رشد هستید تا بدانید چگونه هرس کنید. برخی نیاز به هرس ندارند، در حالی که برخی نیاز به هرس در فصل خواب دارند. ما در اینجا به جزئیات هرس نمی‌پردازیم، اما 3 نوع کلماتیس وجود دارد و بستگی به نوع آن دارد که چه زمانی باید هرس شود.

تصویر زیر یک نایک Clematis ورشو است که در کنار عرشه ما رشد می کند. روی داربست و روی نرده های عرشه رشد می کند.

نایک کلماتیس ورشو

پیچ امین الدوله (Lonicera Sempervirens) انگور پیچ امین الدوله یک تاک گلدار معطر با گلهای ظریف سفید، قرمز، زرد یا صورتی است که زنبورها، پروانه ها و مرغ مگس خوار را به خود جذب می کند. آنها درختچه های انگور مقاومی هستند که در امتداد حصار یا بالا و بالای درخت یا طاق تا 20 فوت پیچ و تاب می یابند. پیچ امین الدوله در تمام فصل گل می دهد و در آب و هوای سرد برگریز است. آنها آفتاب کامل و خاک غنی و با زهکشی خوب را دوست دارند. برای داشتن ظاهری مرتب، انتهای خرج شده انگورها را هرس کنید. کمپوست و مالچ در هر فصل جدید پیچ ​​امین الدوله را سالم و قوی نگه می دارد. برای کسانی که در آب و هوای گرم تر هستند، پیچ امین الدوله را می توان در ظروف به عنوان گیاهان عرشه یا پاسیو نیز پرورش داد.

انگور پیچ امین الدوله

ترومپت واین (Campsis Radicans) – تاک ترومپت، یا ترومپت خزنده، یا با نام مستعار بند کفش شیطان، درخت انگور چندساله چوبی خزان کننده قوی است که پس از استقرار بسیار مقاوم است. در مورد خاک یا نور خاص نیست، در آفتاب و نیمه سایه رشد می کند. مالچ پاشی سنگین در پاییز برای محافظت در زمستان به گیاهان در آب و هوای سرد کمک می کند. گل های شیپوری بزرگ و خودنمایی به رنگ های نارنجی، قرمز یا زرد تولید می کند که مرغ مگس خوار، زنبورها و پروانه ها را به خود جذب می کند.

تاک ترومپت توسط بذر و دونده های زیرزمینی پخش می شود و اگر به خوبی نظارت نشود می تواند تهاجمی باشد. این یک انتخاب خوب برای منطقه‌ای از چشم‌انداز دور از ساختمان‌ها و تخت‌های باغ و چمن‌های مستقر است زیرا گیاهان بالغ آن را در اختیار می‌گیرند. ریشه‌های هوایی آن به سطوح ساختمانی و نگهدارنده می‌چسبند و اگر بدون کنترل باقی بمانند، می‌توانند سایدینگ را جدا کنند. راستش را بخواهید، من از تاک ترومپت به دلیل تهاجمی بودن آن متنفرم، اما آن را درج می کنم زیرا دیده ام که باغبان ها آن را با موفقیت رشد می دهند بدون اینکه مزاحم باشد و واقعاً چشمگیر است.

تاک شیپور

تاک توری نقره ای (polygonum aubertii) – تاک توری نقره ای بسیار شبیه به کلماتیس شیرین پاییزی است، اما همان گیاه نیست. تاک توری نقره ای یک پرورش دهنده بسیار قوی است و در برخی مناطق مهاجم تلقی می شود. من آن را با کوتاه کردن چند بار در طول تابستان از رشد دیوانه‌وار در باغ‌هایم جلوگیری می‌کنم. تاک توری نقره ای در اوایل تابستان شکوفا می شود و گاهی اوقات من در اواخر تابستان شکوفه می دهم.

تاک توری نقره ای

بسیاری از گیاهان چندساله زیبای دیگر نیز وجود دارند (مانند رزهای کوهنوردی و هیدرانسیای انگور)، اما کمی وقت و کار بیشتری صرف کنید و ما می‌خواستیم این پست را برای تاک‌های گلدار با رشد آسان نگه داریم.

ایده هایی برای ترکیب انگورهای گلدار در باغ و منظره

یک حصار را بپوشانید – حصارهای ناخوشایند قدیمی‌تر که هنوز محکم هستند را می‌توان با انگورهای گلدار پوشانده تا پس‌زمینه یا منظره‌ای زیبا داشته باشد. حصار را می توان به عنوان تکیه گاه برای انگورهای گلدار استفاده کرد، با توجه به اینکه گیاهان انگور، به ویژه گونه های چوبی بزرگتر، در میان و بین مواد حصار رشد می کنند و به سختی حذف می شوند.

افزودن حریم خصوصی – در خانه سابقمان، توانستیم با استفاده از پانل های مشبک قاب دار با درختان انگور گلدار روی آن ها، حریم خصوصی را به حیاط پشتی خود اضافه کنیم.

ارتفاع را به باغ گل خود اضافه کنید – گیاهان انگور گلدار افزودنی های عمودی فوق العاده ای را به باغ و چشم انداز ایجاد می کنند. انگورهای گلدار را در پشت تخت‌های گل، به‌عنوان گیاهانی در ظروف روی عرشه‌ها یا پاسیوها، یا پشت قسمت‌های نشیمن برای گسترش فضای سبز و رنگ‌آمیزی پشت صحنه در نظر بگیرید.

سازه های باغ – با سازه های باغی برای حمایت از انگورهای گلدار، زیبایی ساختاری را به حیاط یا منظره اضافه کنید.

  • درختچه های محکم می تواند از گیاهان سنگین تری مانند ویستریا و رزهای کوهنوردی حمایت کند.
  • پرده های سبک وزن می تواند برای انگورهای یک ساله که چوبی و بوته ای نمی شوند سبک باشد. یا، پرده های محکم می توان برای انگورهای چوبی که به خوبی تحت نظارت قرار می گیرند و به ارتفاع و اندازه خاصی برش داده می شوند، استفاده کرد.
  • ابلیسک های فرفورژه آهن یا ابلیسک های چوبی با رشد انگورهای گلدار و اطراف آنها شخصیت زیادی به باغ گل می بخشد.
  • گازبوس پوشیده از انگورهای گلدار، محل نشستن و جمع آوری خیره کننده ای را برای ناهار خوری و رویدادهای فضای باز ایجاد می کند.
  • ساختارهای DIY مانند اینها نردبان های شایان ستایش ساخته شده از شاخه های درخت در باغ های من فوق العاده زیبا به نظر برسید

نمای بیرونی خانه خود را تزئین کنید – انگورهای گلدار دکوراسیون زیبایی را برای ورودی‌های ورودی، دروازه‌های جلو، درهای گاراژ و محوطه‌هایی مانند پنجره‌های ورودی ایجاد می‌کنند. انتخاب درختان انگور با گل‌هایی در رنگ‌های مکمل رنگ ساختمان، زیبایی، علاقه و جذابیت را کاهش می‌دهد. فقط مراقب باشید تاکی را انتخاب نکنید که به خانه شما آسیب برساند.

زیبایی صندوق پست – من توصیه نمی‌کنم گل‌ها را به صندوق پستی معمولی خود اضافه کنید، زیرا حامل‌های پست باید با زنبورها و سایر حشرات سروکار داشته باشند، اما به فکر اضافه کردن یک صندوق پستی به باغ خود باشید. به عنوان مثال، من یک صندوق پستی در باغ خود دارم که در آن ابزار باغبانی را نگه می‌دارم و در حال آموزش یک clematis بالای پست و اطراف صندوق پست هستم.

موارد استفاده مجدد – برای افزایش علاقه به باغ خود و حمایت از انگورهای گلدار خود از بازارهای کک یا اتاق زیر شیروانی استفاده کنید. قاب‌های پنجره قدیمی، تخته‌های فلزی سر تخت، دروازه‌های آهنی، یا دیگر وسایل پرتاب شده، پس‌زمینه‌ها و تکیه‌گاه‌های جالبی را به‌جای پرده‌ها اضافه می‌کنند. Etsy دارای چند نرده بسیار زیبا و خلاقانه است.

ما به تازگی سطح انگورهای گلدار را بررسی کرده‌ایم و فقط ساده‌ترین تاک‌های گلدار را برای رشد در آن گنجانده‌ایم. اگر به دنبال افزودن تاک گلدار به چشم انداز خود هستید، تحقیق کنید. کالج کشاورزی، جنگلداری و علوم زیستی دانشگاه کلمسون پیشنهاد می کند ارزیابی سایتی که می خواهید گیاه انگور گل پرورش دهید قبل از انتخاب نوع مورد نظر شما باید تعیین کنید که مکان چقدر آفتاب و سایه دارد، چه نوع زهکشی خاک وجود دارد و چه نوع ساختاری برای حمایت از شاخ و برگ وجود دارد. بسیاری از انگورها پرورش دهندگان سرسختی هستند و در زمان بلوغ رشد زیادی تولید می کنند، در حالی که برخی دیگر شاخ و برگ سبک تری دارند.

به هر حال قصد دارید از انگورهای گلدار در باغ خود استفاده کنید، زیبایی، رنگ، سبزی و جذابیت را با این گیاهان بیان می کنید. رشد بسیاری از آنها بسیار آسان است، برخی از آنها بسیار مقاوم هستند (مراقب انواع مهاجم باشید)، اما همه آنها افزودنی های زیبایی برای هر منظره و مناظری هستند.

امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید و به فکر اضافه کردن برخی از این تاک های گلدار سالانه یا چند ساله آسان به باغ های خود باشید. اگر درخت انگور مورد علاقه ای در باغ خود دارید که من آن را از دست دادم، لطفاً آن را در بخش نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید.

باغبانی مبارک،

جوانا

ps این پست را در پینترست به اشتراک بگذارید. پین ها در زیر آمده است. متشکرم!

pps من دوست دارم من را دنبال کنید پینترست. بسیاری از ایده های باغبانی عالی و هزاران آب نبات چشم باغبان. باغ گینگهام روشن است فیس بوک هم.

پین هایی برای اشتراک گذاری:

تصویر درخت انگور clematis با روکش متنی - تاکهای گلدار آسان برای رشد

تصویری از تاک سوزان چشم سیاه با پوشش متنی - رشد آسان تاک های گلدار برای باغ شما