MySecretGarden: بازدید از باغ Shayne Chandler


روزهای NPA Open Gardens چیزی است که ما باغبانان هر سال منتظر آن هستیم. اینکه بتوانید از انواع باغ های خصوصی، بزرگ و کوچک، قدیمی و جدید، سنتی و معاصر دیدن کنید، لذت واقعی است. ما از یکدیگر یاد می گیریم، ایده ها را به اشتراک می گذاریم و از یکدیگر الهام می گیریم.

بازدید از باغ یک استاد باغبانی این تجربه را به سطح جدیدی می برد. در این پست تصاویری از باغ و نهالستان گیاهان کمیاب را به اشتراک می گذارم شاین چندلر, گیاهکار و طراح باغ.

از وب سایت او:

“Plant LLC متخصص در گیاهان کمیاب و استثنایی است که توسط Shayne Chandler در طراحی/ساخت باغ خود از سال 1995 جمع آوری و آزمایش شده است. بسیاری از گیاهان مجموعه هایی هستند که در سفرهای بین المللی به مکان های دوردست مانند تاسمانی، ویتنام، اکوادور، چین ساخته شده اند. و هند. این مهدکودک با باغ شخصی بزرگ 5 هکتاری Shayne مشترک است و با قرار قبلی و همچنین در طول رویدادهای باز در باغ باز است. Plant LLC را نیز می‌توانید در بیشتر فروش‌های کارخانه Heronswood پیدا کنید.”


اگر دوست دارید گیاهانی را ببینید که تا به حال در زندگی خود ندیده اید، اگر شاخ و برگ را بیشتر از گل دوست دارید، اگر دوست دارید در جنگل باشید، این جایی است که می توانید در لیست سطل خود قرار دهید.

آیا سرخس دوست دارید؟ انجام میدهم. آنها یکی از اولین گیاهانی هستند که من در کودکی در جنگل های خاور دور که میزبان متنوع ترین جمعیت سرخس در روسیه هستند دیدم (در حال حاضر 51 گونه سرخس در قلمرو رودخانه آمور وجود دارد که 21 گونه از آنها نادر هستند). من از آن زمان عاشق سرخس بودم و آنها جزو اولین گیاهانی بودند که بلافاصله در باغ شاین متوجه شدم. آنها مسیرها را نرم می کنند، به عنوان نقاط کانونی، به عنوان گیاهان پرکننده عمل می کنند و تا حد زیادی به غنای بافتی باغ کمک می کنند.

من عاشق گل هستم. من آنها را در باغ های عمومی و خصوصی تحسین می کنم. آنها روشن، شاد، چشم نواز، رمانتیک و هیجان انگیز هستند، اما چیزی بیشتر از یک یا یک جفت، یا گروه کوچکی از شکوفه ها در میان دریای سبز مرا لمس نمی کند:

سال ها پیش افسانه ای خواندم درباره باغبان پیری که جایش پر از نیلوفرهای زیبا بود (فکر کنم نیلوفر بودند…). خبر زیبایی باورنکردنی آن همه جا پخش شد و به یک امپراتور رسید. او افراد خود را فرستاد تا به باغبان پير از ديدار نزديكش بگويند.

هنگامی که امپراطور و دربارش رسیدند، شوکه شدند و سپس خشمگین شدند: تخت گل بزرگ که میزبان صدها گل زیبا بود، خاک تازه کنده بود و در وسط آن یک زنبق بود.

توضیح خواسته شد. باغبان پیر به آنها گفت که این کار را برای نشان دادن زیبایی واقعی شکوفه زنبق که در دریایی از شکوفه های مشابه گم می شود، انجام داده است. او نمی خواست چیزی در جذابیت و زیبایی ناب یک گل دخالت کند.

برگشت به باغ شاین. آیا قبول ندارید که فقط چندین گل ارکیده مردابی که در تصویر بالا با رنگ سبز احاطه شده اند، زیبا هستند؟

(البته تعدادی از آنها از مهد کودک با من به خانه رفتند).

Saxifraga stolonifera (Saxifrage توت فرنگی، بگونیا توت فرنگی) یک پوشش زمین عالی است که به لطف دونده ها/استولون های قرمز رنگش به سرعت پخش می شود. برگهای دلمه دار زیرین مایل به قرمز مایل به ارغوانی و گلهای سفید ریز روی خوشه های بلند گل دارند.

من از این گیاه به طور گسترده در باغ خود استفاده می کنم و هم در سایه و هم در نیمه سایه عالی عمل می کند. در آب و هوای معتدل ما به خوبی زمستان گذرانی می کند و من هرگز متوجه آسیب شلاق روی آن نشدم.

اما، من آن عکس را در بالا گرفتم، نه به خاطر ساکسیفراژ. به آن مستعمره بگونیای چندلر نگاه کنید!

اونی که به خونه آوردم نزدیک دیوار شمالی خونه عالی کار میکنه. صاف ایستاده است، قوی است و نسبت به راب ها بی تفاوت است (متقابل)!

گیاهان پربرگ، علف‌ها، تنه‌های خزه‌دار، سرخس‌های توری، زیر برگ‌های مایل به قرمز، شکوفه‌های شمع‌مانند ارکیده – چیزهای زیادی وجود دارد که باید در یک تصویر به تماشا نشست!

مکان افسانه ای

من علف های داخل گلدان را دوست دارم. به آنها قد می دهند!

اتاق باغ رابینسون کروزوئه مدرن؟

شمعدانی های مقاوم که آزادانه در میان گیاهان معمولی و نه چندان معمولی پرسه می زنند.

ماگنولیا ماکروفیلا. چنین درخت باشکوه و مهربانی! برگ های عظیمی که روی چنین شاخه های به ظاهر لطیفی در هوا شناورند.

Abutilon magapotamicum Variegatum (آبوتیلون دنباله دار، فانوس چینی متنوع). با شکوفه های فانوس مانند آویزان روشن و برگ های خالدار طلایی بسیار جذابش توجه همه را به خود جلب کرد. من یکی از این افراهای گلدار را با خودم به خانه آوردم.

و اون یوکا…

این Carex پوشش زمین بسیار متراکمی را ایجاد می کند.

عاشق Darmera و Podophyllum!

و Cypripedium، دمپایی خانم، همچنین! این گیاه دیگری است که من به یاد دارم که در طبیعت در جنگل های خاور دور روسیه رشد کرده است.

امیدوارم Dactylorhiza من، ارکیده مردابی، مانند اینها مستعمره شود.

فوق العاده است، اینطور نیست؟

آیریس نادا (پروانه زنبق). چنین گل های ژولیده جذاب!

از آنجایی که همیشه سبز است و مانند عنبیه های دیگر به آفتاب نیاز ندارد، آن را به خانه آوردم.

فلاوی فلورای زیبای بگونیای چندلر.

من یکی را به خانه آوردم و خیلی زود متوجه شدم که من تنها کسی نیستم که آن را تحسین می کنم. تمام برگ های آن در کمترین زمان توسط راب ها خورده شد. خوشبختانه چند برگ جدید ظاهر شد. حالا آنها با پوسته تخم مرغ، دانه های اسلاگو و تله های آبجو محافظت می شوند و اگر کمکی نکنند، کاغذ سنباده خط دفاع بعدی خواهد بود :)))

Papyrifer Tetrapanax در نزدیکی درختان مخروطی بومی احساس راحتی می کند.

درخت خرما، درخت موز، رودودندرون، سرخس و غیره و غیره و بسیاری از گیاهان که من با آنها آشنایی ندارم. یک بازدید از این باغ کافی نیست!

آیا من به سرخس اشاره کردم؟ :))

و سپس، اینها وجود داشتند… نیلوفرهای ساده، جذاب، کاملا خیره کننده IMHO. آنها مانند فانوس در گوشه تاریک باغ به نظر می رسیدند.

ابتدا از دور متوجه آنها شدم و مانند هیپنوتیزم به سمت آنها حرکت کردم.

Schefflera delavayi در این نقطه سایه در میان گیاهان دیگر بسیار راحت به نظر می رسد.

به مهد کودک نزدیکتر شدیم و اینجا دیگر عکس نگرفتم. مهد کودک یک تجارت جدی است. ما این را می دانیم، نه؟ گیاهان، گیاهان، گیاهان …

***

از اینکه در قدم زدن در این باغ سرسبز شگفت انگیز به من ملحق شدید متشکرم!

متشکرم، شاین، که باغ و مهد کودک بی نظیر خود را برای ما باز کردید و با صبر و حوصله به سوالات زیادی پاسخ دادید! شما مکانی را ایجاد کردید که بومیان شمال غرب می توانند گروه متنوعی از گیاهان را از مکان های دوردست در آغوش بگیرند. ما مشتاقانه منتظر دیدن گنجینه های گیاه شناسی بیشتری در سال آینده هستیم!

*** حق چاپ 2020 تاتیانا اس