گل های خشک و سر بذر – باغ گل خانه


من فقط از گل های تازه برای ایجاد نمایشگر در خانه استفاده نمی کنم. به نظر می رسد من مجموعه ای در حال رشد از گل های خشک و سر دانه دارم – سرهای غول پیکر و پر ستاره Allium christophii، خشخاش مجسمه ای تریاک و سرهای بادکنکی شکل سیاهدان (عشق در مه). خوبی آنها این است که اگر از آنها خسته شدید یا واقعاً گرد و غبار شدند، می توانید آنها را روی انبوه کمپوست بچکانید و مقداری تازه را برای خود بگیرید. آلیوم‌ها هر سال برمی‌گردند و بهتر است روی گیاه خشک شوند و قبل از اینکه خیلی تحت تأثیر آب و هوا قرار بگیرند، برداشت شوند. خشخاش را خود بذر می کنند تا بتوانید هر سال سر بذر تازه داشته باشید و زمانی که عشق پرکار خود کاشت را در مه پرورش دادید، به سختی می توانید آن را از باغ خلاص کنید. نگران نباشید، اگر نهال ها در جای نامناسبی ظاهر شوند، علف های هرز یا جابجایی آنها آسان است.

سر دانه خشک شده و تاج گل پاییزی

آلیوم ها به تنهایی در یک گلدان تک ساقه یا بطری شیشه ای قدیمی شگفت انگیز به نظر می رسند. حتی می‌توانید هنگام کریسمس آن‌ها را از سقف آویزان کنید و اگر احساس ماجراجویی می‌کنید، روی آن‌ها نقره یا طلا بپاشید. در اینجا اطلاعاتی در مورد خشک کردن سر دانه پیدا خواهید کرد.

سر دانه آلیوم
سر دانه آلیوم کریستوفی

من همچنین طیف وسیعی از گل ها را پرورش می دهم که برای خشک کردن مناسب هستند. مورد علاقه من Helichrysum یا “گل های همیشه” هستند. آنها در طیف گسترده ای از رنگ ها هستند و رنگ و شکل خود را کاملا حفظ می کنند. می‌توانید از آن‌ها به‌عنوان گل‌های تازه استفاده کنید، آن‌ها را با ساقه‌ها برای نمایش در گلدان خشک کنید یا از آن‌ها برای تزئین تاج گل‌های خشک شده یا برای اضافه کردن رنگی به تاج گل کریسمس خود استفاده کنید. من طرفدار داشتن تاج گل روی دیوار در طول سال هستم.

تاج گل خشک
تاج گل خشک شده با گل هلیکریسوم

بهترین گل ها برای خشک کردن گل هایی هستند که پس از خشک شدن رنگ خود را حفظ کنند. انواع با گلبرگ های نازک و تک گل به سرعت و با موفقیت خشک می شوند. نمونه‌هایی از آن عبارتند از خرچنگ، خرچنگ، اسطوخودوس دریایی (استاتیک) و همیشه بالدار (Amobium alatum). علف هایی مانند دم خرگوش (لاگوروس اوتوس) همچنین به زیبایی خشک می شود.

نحوه خشک کردن گلها:

دسته های کوچک (حدود 8-10 ساقه) را به هم بچسبانید و با استفاده از یک تکه ریسمان باغچه به طول 20 تا 30 سانتی متر در انتهای ساقه ها ببندید.

یک حلقه در انتهای دیگر ریسمان خود ایجاد کنید و از آن برای آویزان کردن گل ها به صورت وارونه در جایی گرم و خشک در تاریکی استفاده کنید. من از چیزی که قبلاً یک کمد هواکش بود استفاده می کنم اما شما می توانید از گاراژ یا چیزی مشابه استفاده کنید.

بگذارید تا تمام قسمت های گل کاملاً خشک شود (معمولاً حدود 1-2 هفته بسته به گل مورد استفاده).