Gardening With Grace: گیاه هفته: Philadelphus x ‘Belle Etoile’


پس از یک وقفه مضحک و طولانی مدت از وبلاگم، من برگشتم. باز هم، انتخاب یک گیاه مورد علاقه آسان نبود، زیرا، همانطور که همه مردم می دانند، گیاهان زیادی برای دوست داشتن وجود دارد.

اما با عطر نفیس Belle Etoile که در مسیرهای باغم پیچ و تاب می‌شدم، من را جذب می‌کرد، ترجیح دادم روی او تمرکز کنم. به هر حال، او در حال حاضر در بهترین عنصر خود است.

در اوایل ژوئن فیلادلفوس ‘Belle Etoile’ یا Mock Orange با صدها گل سه اینچی روی شاخه های سست منفجر می شود. آنها رایحه ای قوی، شیرین و کمی مرکبات منتشر می کنند.

من این درختچه را در سال 2007 از نهالستان Dancing Oaks خریداری کردم. اما امروزه دیگر نیازی به جستجوی یک مهدکودک تخصصی برای یافتن آن ندارید، زیرا نسبتاً به راحتی در دسترس است.


گیاه من در نیمه سایه رشد می کند و هنوز هم ظاهر خوبی دارد.

یک سگ درختچه ای رنگارنگ (کورنوس آلبا “Argenteovariegata”) در همان نزدیکی قرار دارد و من پژواک رنگ سفید آنها را دوست دارم.

شاخ و برگ های متنوع زنبق ژاپنی (زنبق انستا “Variegata”) همچنین به تم سبز و سفید کمک می کند. و اگر به سمت راست بالای عکس بالا دقت کنید، فوشیا سفید شکوفه ای را خواهید دید (فوشیا ماژلانیکا “Hawkshead”). این اولین گلدهی از اوایل ماه مه است، به لطف زمستان معتدل.

پس از تمام شدن گلدهی، همه شاخه های سست را قطع می کنم و یک نوشیدنی خوب به آن می دهم. به خوبی پاسخ می دهد، شاید حتی بهتر از آن چیزی که من به آن نیاز دارم.

حالا میرم بیرون و یه دسته گل بردارم. با تشکر از شما برای بازدید.