باغ خود را با گل های مرده شکوفا نگه دارید


یک کار ساده به باغچه شما کمک می کند بهتر و طولانی تر شکوفا شود. گل‌های مرده، گیاهان را تشویق می‌کند تا به‌جای دانه‌ها، شکوفه دهند.

من یک باغبان کثیف هستم. وقتی زنانی را در مجلات یا فیلم‌های باغ می‌بینم که کلاه‌های باغبانی لبه‌های پهن با پاپیون، پیش‌بند تمیز دور کمر و دستکش‌های باغبانی بکر بر سر دارند، همیشه فکر می‌کنم: «اوه، بیا! این باغبانی واقعی نیست!» در دنیای من، باغبانی شامل ناخن‌های کثیف و زانوهای کثیف، لکه‌های چمن و سرآستین‌های گل آلود، و کلاه قدیمی که در اثر عرق پژمرده شده و رگه‌های خاکی دارد. اما یک کار باغبانی وجود دارد که نیازی به عرق در چشم و کمر درد ندارد. گل‌های مرده کاری است که معمولاً می‌توانید بدون کثیف شدن انجام دهید. حتی اگر فقط چند دقیقه وقت دارید، می توانید آن را فشار دهید. در واقع، یکی از زمان‌های مورد علاقه من برای سرکشی زمانی است که با مادرم تلفنی صحبت می‌کنم. آسان است، سریع است، و مهمتر از همه- واقعاً تفاوت ایجاد می کند.

گل های مرده: چرا مهم است

باغ های گل مردهجیل استاک
کل سر گل را بردارید، نه فقط گلبرگ های مرده را، تا تولید بذر را متوقف کنید و شکوفه های بیشتری را تشویق کنید.

وقتی از باغبانان دیگر پرسیدم که چرا فکر می‌کنند سر مرده مهم است، سه دلیل اصلی را ذکر کردند:

گلها بهتر و طولانی تر شکوفا می شوند. وقتی یک گل کم رنگ می شود و گلبرگ ها می ریزند، گیاهان می دانند که زمان تولید دانه فرا رسیده است. این هدف اصلی یک گیاه است – تولید مثل. گل ها فقط طعمه زیبایی هستند که برای کشیدن گرده افشان ها استفاده می کنند. بنابراین وقتی گل تمام شد، گیاهان تمام انرژی خود را صرف تبدیل آن سر گل به سر دانه می کنند. این امر به ویژه در مورد گیاهان یکساله که فقط یک بار در فصل شکوفا می شوند صادق است. Deadheading به باغبان‌ها اجازه می‌دهد تا گیاه را فریب دهند و دوباره گل بدهند، زیرا آنها هیچ سر بذری برای رشد ندارند.

باغ های گل مرتب تر به نظر می رسند. سرهای گل مرده اغلب به سادگی جذاب نیستند. حذف آنها باعث می شود باغ شما بلافاصله تمیزتر به نظر برسد، حتی اگر چند علف هرز هنوز در کمین باشد.

گل های مرده گیاهان تهاجمی را کنترل می کنند. گیاهان معمولاً مصمم هستند که بذر خود را به دور و دراز پخش کنند. گاهی اوقات این امر به ویژه در باغ های گل بیشتر مورد استقبال قرار نمی گیرد. با کوتاه کردن سر گل ها قبل از اینکه فرصتی برای تولید بذر داشته باشند، می توانید گیاهان تهاجمی تر را از بذردهی مجدد و تصاحب آن جلوگیری کنید.

از بین بردن گل های خود به شما کمک می کند تا مشکلات را کنترل کنید. اینجا در فلوریدا، تابستان زمان صرف ساعت‌ها در باغ نیست. آفتاب داغ و دمای مرطوب حتی قوی ترین باغبان ها را تنها در چند دقیقه پژمرده می کند. گاهی اوقات یک یا دو هفته می گذرد و متوجه می شوم که واقعاً اصلاً از نزدیک به باغ هایم نگاه نکرده ام. بنابراین، هنگامی که خورشید غروب کرد، من برای چند دقیقه در هوای خنک (نسبی) عصر قدم می زنم، سرهای مرده را می برم و گیاهانم را برای هر گونه نشانه بیماری یا آفت بررسی می کنم. من همچنین به دنبال شکوفه ها و رشد جدید هستم که در غیر این صورت ممکن است فرصت لذت بردن را از دست داده باشم.

نکات مرگ گل

باغ های گل مردهجیل استاک
برخی از گل ها، مانند کیهان، سرهای شکوفه های جدید را بسیار نزدیک به گل های قدیمی رشد می دهند. مطمئن شوید که آنها را در هنگام مرگ بریده نمی کنید.

کشتن گل ها بسیار آسان است، اما در اینجا چند نکته وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید تا ارزش وقت خود را داشته باشید.

  • کل سر گل را بردارید، نه فقط گلبرگ های مرده را. به یاد داشته باشید، زمانی که گلبرگ ها از بین رفت، گیاه شروع به صرف انرژی برای تبدیل آن سر گل به سر بذر می کند. برای متوقف کردن این روند، همه چیز را قطع کنید. (هر چند با دقت نگاه کنید. برخی از گیاهان جوانه دیگری را مستقیماً در کنار اولین جوانه روی ساقه شروع می کنند. مطمئن باشید که جوانه های جدید و همچنین گل های مرده را حذف نمی کنید.)
  • حمل کنید یک جفت قیچی کوچک. برخی از گل ها مانند گل همیشه بهار به راحتی با دست جدا می شوند، اما برخی دیگر ساقه های سخت تری دارند. یک جفت قیچی تیز کوچک یک برش تمیز ایجاد می‌کند و ناحیه ورود بیماری به گیاه شما را کاهش می‌دهد.
  • یک کیف را در جیب خود بگذارید. اگر روی مرتب نگه داشتن باغ خود متمرکز هستید، یا می خواهید مطمئن شوید که گیاهان تهاجمی را تحت کنترل دارید، سرهای مرده را در یک کیسه کوچک بیندازید تا بعداً آنها را دور بیندازید. با این حال، اگر نگران آن نیستید، می‌توانید سرهای مرده را روی زمین اطراف گیاه بیندازید.

هنگامی که برای گیاهان خود آماده هستید تا بذر تولید کنند، مطمئن شوید که چند سر مرده روی گیاهان خود بگذارید تا این روند ادامه یابد. اگر احساس می کنید که نیاز به مرتب کردن دارید، می توانید گلبرگ های مرده را جدا کنید، اما سر گل ها را در آنجا بگذارید تا تبدیل به سر بذر شوند.