سواری در هوای وحشی! | باغبان مرکزی تگزاس


سواری در هوای وحشی!

اگر به شگفتی علاقه دارید، این فصل تعطیلات مطمئناً ناامید کننده نیست. ما از آب و هوای شکلات داغ به لیموناد سریع‌تر از آن چیزی که می‌توانیم لایه‌های بالا یا پایین می‌رویم نوسان می‌کنیم. از آنجایی که تا کنون از یخ زدگی طفره رفته ایم، آفتابگردان مکزیکی سالانه هوای گرم (تیتونیا) برای تحسین فروزان پاییزی رقابت کنید.

و سپس ما غرور تابستانی باربادوس را داریم که در چند قدمی بابانوئل‌های بادی گل‌ها را بیرون می‌کشد.
افتخار گل های باربادوس
پاییز زمان معمول برای مریم گلی مکزیکی با میخ ارغوانی مخملی است (مریم گلی لوکانتا) و گل همیشه بهار نعناع مکزیکی طلایی برای اجرای نمایشی چشمگیر در حاشیه باغ جلویی کارگردان اد فوئنتس. یک ضربه با هر زنبور و پروانه در بلوک. این گیاهان چند ساله ممکن است دوباره در بالای آن یخ بزنند، اما در بهار باز خواهند گشت. اگر دوباره یخ نزنند، یک خرد کردن خوب روی زمین در اواخر زمستان/اوایل بهار باعث ایجاد گیاهان جذاب‌تر در سال آینده می‌شود.
مریم گلی لوکانتا و گل همیشه بهار نعناع مکزیکی
از آنجایی که گل همیشه بهار نعناع مکزیکی جایگزین ترخون ما است، آن را در طول بهار و تابستان برای دستور پخت و طعم دادن به سرکه اصلاح کنید. پیرایش یک گیاه بوته‌دارتر نیز می‌سازد. اگر/وقتی دوباره یخ زد، جلو بروید و آن برگ ها را نیز بگیرید.
گل همیشه بهار نعناع مکزیکی
دیزی چشم طلایی با برگ اسکلت و چند ساله بومی من (ویگوئرا استنولوبا) زمان شیرین خود را صرف گلدهی برای گرده افشان های باشگاه هواداران پاییزی خود کرد. اگرچه همیشه سبز است، اما در اوایل بهار دوباره آن را هرس کنید تا شکلی متراکم پیدا کند.
دیزی چشم طلایی با برگ اسکلت
به علاوه، پیرایش در فصل رشد – که من از انجام آن غافل شدم – باعث گلدهی بیشتر می شود. در آفتاب یا نیمه سایه نیاز به زهکشی خوبی دارد. به هر حال، این زمان عالی برای کاشت گیاهان چند ساله مقاوم مانند این است. من یک مورد جدید را در آخر هفته گذشته اضافه کردم تا قبل از هوای بسیار گرم ایجاد شود.
گل دیزی چشم طلایی با برگ اسکلت
من گل های مخروطی خود را در ماه اکتبر به گل های رز برگرداندم، زیرا آنها واقعاً بهم ریخته بودند. اندکی باران و هوای بهاری ما به سرعت آنها را احیا کرد و کسی را وسوسه کرد که حتی روی ساقه کوتاهش شکوفا شود. و نه، خجالتی نیست. فقط توسط یک نهال بادام زمینی که توسط یک سنجاب کاشته شده است پوشیده شده است.
گل مخروطی پشت نهال بادام زمینی
هر روز صبح زود، بادام زمینی خام، بدون نمک و بدون پوست را در اطراف حیاط خانه برای سنجاب ها می پاشم. بلو جیز خیلی سریع متوجه این موضوع شد و مراقب من بود. آنها “هشدار بادام زمینی” را برای پرندگان در سراسر نهر فریاد می زنند تا زمانی که پاسخی دریافت کنند. در چند ثانیه، ترافیک ساعت شلوغی است – سنجاب‌های جهشی که از درختی به درخت دیگر مسابقه می‌دهند، قایق‌رانی می‌کنند و دارکوب‌ها می‌پرند. اولین فنجان قهوه نمی تواند چشم نوازتر از این باشد.

در ماه مه، بادام زمینی را در یک بستر به عنوان محصول پوششی با تثبیت نیتروژن در هوای گرم برای کاهوهای هوای خنک (و برای ساختن بادام زمینی خودم برای جانوران) کاشتم. آنها خوب کار نکردند – احتمالاً به دلیل کمبود آب. سال آینده، من تخصص سنجاب را استخدام خواهم کرد.

یک نوامبر خیلی پیش، من نمی توانستم در برابر این گومفرنای پاییزی که شکوفا شده بود مقاومت کنم (گومفرنا دکامبنس) که زنبورها و پروانه ها را از پاییز تا زمستان حتی پس از یخبندان جذب می کند. من آن را در زیر لور کوهی کاشتم که در طول روز آفتاب می گیرد. آن را از طریق رکوردشکن های آب و هوای بی شماری ساخته شده است.
گل های انگور گومفرنا
سپس با برچسب “انگور”، “انگور کوچک” و نام های دیگر نیز نامیده می شود. برخلاف گومفرناهای گل تاج خروس سالانه کره زمین تابستانی ما، این گیاه چندساله گسترده دکمه‌های کوچک شرابی رنگ را در اسپری‌های نامنظم می‌زند. در اوایل بهار هرس کنید و اگر ظاهر مرتب‌تری را ترجیح می‌دهید، در طول تابستان اصلاح کنید. مانند پسر عموی بزرگ‌تر خود، گل‌ها را برای تاج‌های گل و چیدمان طولانی‌مدت برداشت کنید.
انگور گومفرنا
thryallis من، یک بوته بوته ای نیمه گرمسیری بومی مکزیک و آمریکای مرکزی، پس از یخ زدگی فوریه کاملاً از بین رفته بود. از آنجایی که ریشه‌های آن در یک ریزاقلیم گرم در خانه من استوار است، من آنقدر نگران نبودم. من کسی را با اره برقی برای مقابله با شاخه های مرده آن که مدت ها بیش از حد رشد کرده بودند استخدام کردم. راستش فریز به من لطف کرد! من برای چند سال از ارائه آن نوع نمایش دراماتیک غافل بودم. در حال حاضر، این یک درختچه خوش شکل برای غربالگری کولر گازی است.
گیاه تریالیس
این فلفل های ریز چند رنگ – احتمالاً NuMex ‘Twilight’ – همچنان محفظه پاسیو خود را روشن می کنند. هنگامی که هشدار جدی یخ زدگی دریافت می کنیم، از آنها محافظت می کنم و تعدادی از میوه های آتشین و خوراکی را برای نگهداری یا اضافه کردن با احتیاط به دستور غذاها (آنها داغ هستند) برداشت می کنم.
فلفل زینتی
در مقیاس بزرگ‌تر، کلاه بومی ترک، یک هیبرید گرگ گرانت از گیاه بومی ما، فصل شکوفه‌دهی پروانه‌ها و زنبورها را در حالی که کلاهک‌های بومی بومی به خواب می‌روند، تمدید می‌کند.
کلاه ترک
از آنجایی که گل همیشه بهار سالیانه هوای خنک برای هوای سرد ما اهمیتی ندارد، اخیراً گروهی را برای تغذیه گرده‌افشان در تمام زمستان کاشته‌ام. با درخشش در نور آفتاب صبح و بعدازظهر، می توانیم گلبرگ های تازه آنها را به سالادها و تزئینات خود اضافه کنیم.
گل همیشه بهار نارنجی
گلبرگ های خشک شده چای های آرام بخش و گلدان های دلپذیر را می سازند.
گل همیشه بهار خشک
شاید مرهم گل همیشه بهار را دیده باشید؟ از آنجایی که گل همیشه بهار به خاطر فواید ضد قارچی و ضد باکتریایی اش شناخته شده است، من همیشه آن را به عنوان یک ماده موضعی طبیعی برای خراش ها، سوختگی ها یا سایر زخم های کوچک باغی/خانگی مفید می دانم.
گل همیشه بهار زرد
از آرشیو CTG، Carla Crownover از Springdale Handmade جزئیات کاشت و نکات DIY را برای درست کردن نان و پوتپوری خود به ما می دهد.
اصول اولیه حیاط خلوت Carla Crownover
الان ببین!

ممنون که سر زدید لیندا