گل های زمستانی – باغ گل خانه


شگفت‌انگیز است که خرید هیجانی کوچک دیشب در سوپرمارکت چه تفاوتی در روحیه امروز من ایجاد کرده است.

آکونیت های زمستانی از سوپرمارکت

علاوه بر مغازه هفتگی‌ام، گلدان کوچکی از آکونیت‌های زمستانی شاد و زرد روشن خریدم. در گذشته، من از زردی شدید آنها دوری می‌کردم (به نظرم زرد کم‌رنگ روی چشمی که در میان کاشت‌های باغ قرار دارد بسیار راحت‌تر است) و آنها در فهرست آرزوهای گل زمستانی من وجود نداشتند.

اما امسال آنها یک مکاشفه هستند. آنها برای شروع عطری شبیه عسل دارند. از نزدیک، آنها یک گل زیبا با پرچم های متعدد و براق سالم و براق هستند. مهمتر از همه، آنها در ژانویه و فوریه زمانی که گلهای دیگر کمیاب هستند، گل می دهند.

گل های زمستانی
نزدیک

من این احساس را دارم که آنها به عنوان یک گل شاخه بریده دوام خواهند داشت و به عنوان یک دسته کوچک گل زیبا به نظر می رسند.

نمایشگر گل کوچک
نمایشگر مینی گل

از همه مهمتر برای من، امیدوارم وقتی آنها را فشار می دهم، رنگ زرد روشن خود را حفظ کنند. گلهای زرد فشرده از پشته های گلهایی که در تابستان فشار دادم تقریباً تمام شده است و در حال جستجو برای گلهای زرد برای گذاشتن در پرس گلهایم بودم. من یک گل پامچال دارم که زود گل می دهد اما به رنگ زرد بیشتر نیاز دارم!

IMG_20210119_114639

من بیشتر گل‌های گلدان را جدا کرده‌ام تا برای گلدان قربانی کنم، اما چند سر گل روی آن‌ها گذاشته‌ام و آن‌ها را در نزدیکی هلبورها می‌کارم، جایی که باید در سایه جزئی رشد کنند. من این احساس را دارم که هفته آینده چند گلدان دیگر از این گلهای کوچک وارد چرخ دستی خرید من می شود.