گل های پاییزی: GBBD، سپتامبر 2021


باغ جلو از بالا سپتامبر.در اواسط سپتامبر، پاییز در هوا در مین است. باغ من به خوبی از اوج نمایش تابستانی خود گذشته است زیرا گیاهان برای خواب زمستانی آماده می شوند. ده ها روزانه (همروکالیس) واریته‌هایی که در ماه جولای شکوفا می‌شوند در تعداد انگشت شماری از گونه‌های بسیار دیررس مانند “ساندرا الیزابت” و “رزی بازگشت” به چند جوانه کاهش یافته است.

آخرین شکوفه ساندرا الیزابت رزی برمی گردد

با این حال، گل های دیگر در تابستان و پاییز به شکوفایی خود ادامه داده اند. اینها شامل گلهای صورتی تند است Spiraea bumalda x «نئون فلش»، گل خشخاش بنفش (Callirhoe involucrata)، گلهای صورتی شفاف از شمعدانی x oxonianumو شکوفه های نارنجی روشن علف هرز پروانه ای (آسکلپیاس توبروسا).

گلهای پاییزی با شکوفه طولانی

Herbstsonne با گل های بادکنکیگل های دیگر در این زمان از سال به خودی خود می آیند. این فصلی است که قد بلندها رودبکیا x ‘Herbstsonne’ در پشت حاشیه آبی و زرد می درخشد، در اینجا با آبی های گل بادکنکی ترکیب شده است (Platycodon grandiflorus) و خار کره ای (اکینوپ ریترو “Veitch’s Blue”).

هربستسون با نور پس زمینه گل های خارپوستان

همچنین این زمان از سال برای سدوها است. “Matrona” در باغ پشتی گل می دهد و “نئون” در باغ جلویی گل می دهد.

Sedum Matrona 2021 Sedum neon 2021
داوطلب sedum من حتی یک sedum داوطلب دارم (احتمالا Hylotelephium telephium) که سال هاست در لبه جنگل رشد کرده است اما گل های زنده اش امسال برای اولین بار شکوفا می شوند.

پاییز فصل آسترها نیز هست. به طور معمول، ستاره های خودنمایی نیوانگلند (Symphyotrichum novae-angliae) که در این موقع از سال در کنار جاده ها پاشیده های رنگی ایجاد می کنند در باغ من نیز شکوفا می شوند. افسوس که اینها غذای مورد علاقه وودچاک ساکن تابستان امسال بوده اند که ساقه های شکسته و عمدتاً برهنه شده زیادی را از خود به جای گذاشته است. (اما امروز صبح متوجه چند جوانه ستاره ای شدم که به نحوی از دندان های وودچاک خارج شده و شروع به باز شدن می کنند، بنابراین من هنوز به تعدادی ستاره نیوانگلند در باغ امسال امیدوار هستم.) خوشبختانه، دیگر ستاره های بومی کمتر مورد توجه قرار گرفته اند. به مشکل من وودچاک من ستاره های برگ کتان دارم (Ionactis linarifolia) در بسیاری از قسمت های باغ شکوفه می دهد و یک ستاره دلخواه داوطلب (سمفیوتریکوم کوردیفولیوم) در پشت پله ها گل می دهد.

ستاره برگ کتان ستاره دلبر

پروانه آهنی با coreopsisحتی بهتر از آن، علف آهنی دیرشکفته Vernonia lettermanii «پروانه آهنی» که معمولاً تلاش می‌کند گل‌هایش را قبل از یخبندان باز کند، در اوایل امسال شکوفا می‌شود، شاید آب و هوای فوق‌العاده گرم ماه ژوئن ما شروعی جهشی داشته باشد.

گل های پروانه ای آهنی

روز شکوفه وبلاگ نویسان باغ هر ماه توسط کارول میشل میزبانی می شود می رویاهای باغ. برای پیوند به گل های سپتامبر در بسیاری از باغ های دیگر از وب سایت او دیدن کنید.