نکاتی برای پرورش نیلوفرهای روز (هر باغ گلی به آنها نیاز دارد)


اینکه بگوییم من عاشق گل های روزانه هستم، دست کم گرفته شده است. بسیار خوب، فکر می کنم قبلاً این را گفته ام، پس شاید در مورد گل ها به طور کلی درست باشد. به هر حال، نیلوفرهای روز یکی از ساده ترین و کم نگهداری ترین گیاهان چند ساله برای رشد هستند. می توان آنها را نادیده گرفت و خوب خواهند شد، اما اگر به آنها محبت زیادی کنید، از جمله شرایط رشد خوب، با شکوفه های برجسته پاداش خواهید گرفت. من یک دسته از چیزهای خوب روزانه برای به اشتراک گذاشتن با شما دارم، بنابراین بیایید با چند نکته عالی برای پرورش نیلوفرهای روزانه شروع کنیم.

آموزش کمی در مورد گل های روزی (Hemerocallis)

ما در اینجا در مورد همروکالیس ولو (a/k/a نیلوفرهای نارنجی گودال) صحبت نمی کنیم. گاهی اوقات وقتی باغبان‌ها «نیلوفرهای روز» را می‌شنوند، فوراً صدایشان را تنظیم می‌کنند، زیرا فکر می‌کنند همه نیلوفرهای روز مثل سوسن معمولی نارنجی تهاجمی و زشت هستند. ببخشید، اگر نیلوفرهای خندق دارید و آنها را دوست دارید، قصد توهین شما را ندارم. از دیدگاه کلکسیونرهای روزانه، من اینجا هستم تا به شما بگویم که همه گل های روزانه یکسان نیستند. گونه های شگفت انگیز زیادی از نیلوفرهای روزانه وجود دارد که به راحتی می توان معتاد شد. از من بپرس از کجا می دانم.

نیلوفرهای روز از پیاز رشد نمی کنند و به هیچ وجه به نیلوفرهای رشد یافته از پیاز (لیلیوم) مربوط نمی شوند. ریشه‌های یک گیاه روزانه، توده‌های فیبری، توده‌ای و گوشتی هستند که آب را ذخیره می‌کنند.

هر گل روی یک گیاه روزانه فقط یک روز شکوفا می شود، به همین دلیل به آن daylily می گویند.

این پست شامل پیوندهای مربوط است. اگر روی
یکی از لینک ها و خرید،

من ممکن است یک کمیسیون کوچک بدون هزینه اضافی برای شما دریافت کنم.
افشای کامل را اینجا ببینید.

Daylily - Siloam June Bug

Siloam June Bug

گل های تازه شکوفا شده

من کلکسیون کاملی از نیلوفرهای روز (بیش از 75 نوع مختلف) دارم و مورد علاقه‌های من ربلومرها هستند. شکوفه‌دهی مجدد با اولین موج بزرگ شکوفه‌های آن آغاز می‌شود. وقتی این شکوفه ها تمام شد، استراحت می کند و چند هفته بعد شکوفه های بیشتری می فرستد. در باغ‌های Zone 4b من همیشه شکوفه‌های مجدد نمی‌گیرم، اما می‌بینم که تعداد زیادی از دوباره‌شکوفه‌ها شکوفه‌دهنده دائمی هستند.

هر یک از سری های “بازگشت” در آن دسته شکوفایی ثابت قرار می گیرند. Happy Returns احتمالاً محبوب ترین در این دسته است. همچنین بازی‌های Rosy Returns، Red Hot Returns، Fragrant Returns، When My Sweetheart Returns، Passionate Returns، Stephanie Returns، و غیره وجود دارد. دمنوش Stella d’ Oro نیز یک نیلوفر پرطرفدار است.

Daylily - بازگشت پرشور

بازگشت پرشور

نکاتی برای پرورش نیلوفرهای روز – محل کاشت

نیلوفرها در مورد خاک خیلی حساس نیستند. اگرچه، آنها در خاک حاصلخیز و با زهکشی خوب بهترین رشد را دارند. همچنین، نیلوفرهای روز در آفتاب کامل بهترین عملکرد را دارند، اما در آفتاب جزئی نیز خوب خواهند بود. به یاد داشته باشید که نیلوفرهای روزانه (و بیشتر گیاهان چند ساله دیگر) را می توان به مکان دیگری در باغ هایتان منتقل کرد اگر در منطقه ای که کاشته اید خوب عمل نکنند.

Daylily - Itza Pink Teddy

Itza Pink Teddy Daylily

نکاتی برای پرورش نیلوفرهای روز – مراقبت و نگهداری

آبیاری و مالچ پاشی برای گلهای روز

در طول اولین فصل رشد خود، نیلوفرهای روز باید در هوای خشک آبیاری شوند. و تا چند هفته پس از کاشت آنها. این به آنها کمک می کند تا سریعتر مستقر شوند. به جای آبیاری هر روز، اگر باران نمی بارد، هفته ای دو بار آبیاری کنید، اما عمیق آبیاری کنید و مطمئن شوید که آب در ناحیه ریشه خیس می شود. مالچ پاشی اطراف نیلوفرها به مرطوب نگه داشتن خاک و کنترل علف های هرز کمک می کند.

Deadheading Daylilies

هر گل روزانه فقط یک روز دوام می آورد. برای اینکه گیاهان به بهترین شکل ظاهر شوند، گل‌های مصرف شده را جدا کنید، اما مراقب باشید که جوانه‌های مجاور مزاحم نشوید. در تصویر قبل و بعد از یک روز پری صورتی، تفاوت بین غلاف بذر و جوانه های جدید را می بینید. مگر اینکه حوصله شروع نیلوفرهای روزانه را از بذر داشته باشید، می خواهید هر غلاف بذر را نیز ببرید. با بریدن گل‌های مصرف‌شده و غلاف‌های بذر، شیرخوار انرژی خود را برای ساخت گل‌های جدید صرف می‌کند. پس از اینکه دیگر جوانه‌های جدیدی روی پرده‌ها باقی نماند، آن‌ها را به پایه گیاه برش دهید تا گیاهان مرتب به نظر برسند.

تصویر یک روز قبل و بعد از پاکسازی

همانطور که در حال مرگ هستید، پیش بروید و هر برگ زرد را بردارید. فقط یک یادداشت جانبی در اینجا در مورد شاخ و برگ گلهای روز. برخی از گونه های روزانه بیشتر از سایرین در معرض زرد شدن شاخ و برگ هستند. من در باغ‌هایم متوجه شده‌ام که اگر تابستان فوق‌العاده‌ای گرم و خشک داشته باشیم، برخی از شاخ و برگ‌های نیلوفرهای روزم افتضاح به نظر می‌رسند و برخی دیگر خوب هستند. من نتونستم توضیحی در این مورد پیدا کنم جز اینکه هیچ مشکلی با daylily شما وجود نداره، این فقط ماهیت برخی از انواع است. اگر گل روزی با شاخ و برگ زرد دارید، کافی است تا آنجایی که نیاز دارید، شاخ و برگ را قیچی کنید. به گیاه آسیب نمی رساند.

کود دهی نیلوفرهای روز

نیازی به کوددهی نیلوفرهای روز نیست و من در خانه آخرم کود ندادم چون خاک فوق العاده بود. در خانه فعلی ام، در بهار با کود آهسته رهش، به گل نیلوفرهایم کود می دهم. من به سادگی می پاشم Osmocote دور پایه گیاه را بچرخانید و قبل از استفاده از یک لایه مالچ تازه، کمی آن را داخل خاک بکارید. من معتقدم افزودن این کود تفاوت زیادی در نیلوفرهای روزانه من و تعداد شکوفه های هر گیاه ایجاد کرده است.

Daylily - نیزه جنگجو

Warrior’s Spear Daylily

چگونه فصل شکوفه دهی را تمدید کنیم یا گل های روزانه خود را طولانی تر کنیم

به عنوان خلاصه ای از اطلاعات بالا، برای به دست آوردن بیشترین شکوفه ها از نیلوفرهای روزانه خود، یا برای اینکه سوسن های روزانه خود بیشتر شکوفا شوند:

  • مطمئن شوید که گیاهان روزانه شما آب کافی دریافت می کنند. اگر به اندازه کافی باران نباریده اید، به نیلوفرهای روزانه خود آب دهید.
  • در بهار با کود آهسته رهش به گل نیلوفرهای خود کود بدهید.
  • سر مرده روزانه خود را.
  • به دنبال گونه‌های تازه شکوفه‌دهنده نیلوفرهای روز باشید.
  • انواع نیلوفرهای روز را بکارید که زود گل، نیمه فصل و اواخر فصل شکوفا می شوند.
Daylily - موج گرمای استوایی

موج گرمای گرمسیری Daylily

خرید اینترنتی گل روزی

من از هر جایی که چشمم را جلب کند، نیلوفر می خرم، اما مکان مورد علاقه من برای خرید نیلوفرهای روزانه آنلاین است. اگر واقعاً می خواهید انواع مختلفی را به مجموعه خود اضافه کنید، به صورت آنلاین خرید کنید. برخی از فروشندگان روزانه روزانه مورد علاقه من هستند Oakes Daylilies و باغ های اسموکی. من نتایج فوق العاده ای داشته ام و خدمات مشتری عالی از هر دو شرکت دریافت کرده ام. آیا منبع مورد علاقه آنلاین روزانه دارید، لطفا نظر خود را بگذارید و به ما اطلاع دهید.

هنگام سفارش آنلاین چند نکته را باید به خاطر بسپارید. گل‌های دیلی معمولاً توسط فن‌ها فروخته می‌شوند و تنها با 3 یا 4 اینچ برگ و ساقه ارسال می‌شوند. آنها با دستورالعمل های کاشت و رشد همراه هستند، و من توصیه می کنم این دستورالعمل ها را دنبال کنید.

Daylily - آب نبات توت فرنگی

شیرینی توت فرنگی Daylily

مجموعه های روزانه

آیا شما هم مثل من کلکسیونر نیلوفرهای روز هستید؟ به منظور پیگیری تمام نیلوفرهایی که دارم، یک برگه فهرست فهرست گیاهان ایجاد کردم که در ژورنال باغ خود نگه می دارم. اگر علاقه مند به دریافت نسخه ای از آن هستید، آن را در کتابخانه چاپی باغبانی رایگان خود قرار داده ام.

این عکس از ثروت موروثی در غروب گرفته شده است، درست زمانی که خورشید در آخرین پرتوهای آن می تابد.

Daylily - ثروت ارثی

Wealth Daylily به ارث رسیده است

رنگین کمان اسطوخودوس امسال واقعاً پر رونق است. این یکی از بسیاری از شیرینی های روزانه است که از خانه قبلی ام نقل مکان کردم.

Daylily - رنگین کمان اسطوخودوس

در اینجا یک پین برای ذخیره در یکی از تابلوهای باغبانی خود در Pinterest برای مراجعات بعدی وجود دارد.
پین های اضافی در پایین پست وجود دارد. با تشکر از پین کردن

نیلوفرهای روز

Heavenly Angel Ice یک محصول جدید امسال و اولین روز عنکبوتی من است.

Daylily - یخ فرشته بهشتی

فرشته آسمانی آیس دیلیلی

نکاتی برای رشد نیلوفرهای روز – پیوند و تقسیم نیلوفرهای روز

گل های روزنه برای سال های زیادی به خوبی رشد می کنند بدون اینکه تقسیم شوند. پس از حدود 4 یا 5 سال که گیاهان بسیار بزرگ می شوند، ممکن است بخواهید به تقسیم گل روزانه خود فکر کنید. گاهی اوقات اگر گیاهان بیش از حد رشد کنند، کمتر شکوفا می شوند. بهترین زمان برای تقسیم نیلوفرهای روز در اوایل بهار، زمانی که برای اولین بار از زمین بیرون می آیند، یا اواخر تابستان پس از تکمیل چرخه شکوفه آنها است. ساده ترین راه برای تقسیم نیلوفرهای روز این است که کل گیاه را کنده و سپس توده را به صورت توده های قابل کنترل جدا کنید. قبل از کاشت مجدد، شاخ و برگ را به ارتفاع 5 یا 6 اینچ برش دهید. اگر برای تقسیم و پیوند نیلوفرهای روزانه خود به کمک نیاز دارید، نکاتی برای پیوند گیاهان چند ساله را بررسی کنید.

Daylily - آب نبات کاستارد

کاستارد Candy Daylily

مانند بسیاری از گیاهان چند ساله دیگر، یک یا دو سال طول می کشد تا نیلوفرهای یک روزه مستقر شوند و بلند شوند، اما به محض این که آنها این کار را انجام دهند، سال ها به طور قابل اعتمادی شکوفا می شوند و هر سال که می گذرد بزرگتر و بهتر می شوند. این فقط برای نکاتی برای رشد گل های روزانه است، اما من چند چیز زیبای دیگر دارم که می خواهم با شما به اشتراک بگذارم.

آب نبات چشمی Daylily (a/k/a گالری عکس Daylily)

در تصاویر زیر، نام روزلی در شرح زیر عکس آمده است.

هندی دهنده Daylily

هندی دهنده Daylily

Daylilies - لبه های زیبا

Beautiful Edgings Daylily

خالص و ساده یکی از اولین نیلوفرهایی است که در باغ های من شکوفا شد.

Daylily - خالص و ساده

یکی از مورد علاقه های من، چون خواهرم آن را برای من فرستاد، اسب های وحشی.

اسب های وحشی Daylily

اسب های وحشی Daylily

این روزنامه روزانه، بانوی اول باربارا، از Oakes رایگان بود. من رایگان می گیرم!

Daylily - بانوی اول باربارا

بانوی اول باربارا دیلیلی

جون تام دیلی

جون تام دیلی

عروسک فرانسوی Siloam Daylily

عروسک فرانسوی Siloam Daylily

Siloam Double Classic Daylily

Siloam Double Classic Daylily

روبی اسپایدر دیلیلی

روبی اسپایدر دیلیلی

پیوتر پینک دیلیلی

پیوتر پینک دیلیلی

مونتری جک دیلیلی

مونتری جک دیلیلی

گئودی گئودی دیلیلی

گئودی گئودی دیلیلی

به دام افتادن Daylily

به دام افتادن Daylily

الیزابت سالتر دیلیلی

الیزابت سالتر دیلیلی

الهام بخش بیشتر باغ، در اینجا چند پست دیگر وجود دارد که از آنها لذت خواهید برد:

گیاهان چند ساله کلاسیک (که هر باغ گلی به آن نیاز دارد)
تغییر شکل باغ سایه کوچک
دکوراسیون باغ (ایده های خلاقانه زیادی برای باغ شما)

آیا آهو از جوانه های روزانه شما می ریزد؟
مقابله با آفات باغ

اگر در باغ های خود مشکل دارید، در اینجا چند پست وجود دارد که به شما کمک می کند:

نکات نگهداری از باغ گل
چگونه با علف های هرز در باغ خود مقابله کنید

از اینکه امروز در باغ Gingham Gardens حضور داشتید، بسیار سپاسگزاریم. امیدوارم از نکاتی برای رشد نیلوفرهای روز به همراه چند آب نبات چشم زیبای Daylily لذت برده باشید. تصاویری که امروز با شما به اشتراک می گذارم تنها کسری از نیلوفرهای روز در باغ های من هستند، بنابراین مطمئن هستم که در آینده بیشتر به اشتراک خواهم گذاشت.

در انجمن آمریکایی همروکالیس اطلاعات زیادی در وب‌سایت خود دارد، اگر می‌خواهید درباره گل‌های روزانه اطلاعات بیشتری کسب کنید، پس از پایان کار از اینجا دیدن کنید.

آیا در باغچه های خود نیلوفرهای روزانه دارید؟ موارد مورد علاقه شما چیست؟ لطفاً نظر خود را بگذارید و به من اطلاع دهید یا در صورت تمایل عکس را ایمیل کنید.

باغبانی مبارک،

جوانا

ps فالو کنید باغ گینگهام در پینترست برای بسیاری از ایده های باغبانی عالی و هزاران آب نبات چشم باغبان.

pps می‌توانید این عکس‌ها را با قرار دادن در گوشه بالا سمت چپ پین کنید. سنجاق کردن! یک پین بزرگ در پایین صفحه نیز وجود دارد. بسیار ممنون!

چند مورد از چیزهای باغبانی مورد علاقه من:

پین هایی برای ذخیره در پینترست:

تصویری از گل‌های Daylily با روکش متنی - نکاتی برای رشد گل‌های Daylily

تصویر Daylilies - با روکش متن نکاتی برای رشد Daylilies