فاجعه کوکب جلوگیری شد – مجموعه ملی کوکب خانه جدیدی پیدا می کند – باغبان ناامید


وقتی مجموعه ملی داهلیا در سپتامبر 2020 بسته شدن خود را اعلام کرد، من و Beau بی‌حوصله بودیم. این تکه کوچک بهشت ​​کوکب نه تنها ما را به هم نزدیک کرد، بلکه خانه کوکبی بود که Beau به نام همسر فقیدش، «جانی الیس» زیبای سفید رنگ نامگذاری کرده بود. جدای از آن، منبع مورد علاقه ما از انواع جدید گل محمدی در هر بهار بود که به شکل قلمه های ریشه دار می رسید. پرس و جوهای ما در مورد آینده مجموعه بی پاسخ ماند: باید مثل بقیه سفت بنشینیم و ببینیم بعدش چه اتفاقی می افتد. به نظر می رسد که این مجموعه بخشی از یک تجارت تجاری به نام Winchester Growers شده بود، که پس از آن چند بار دست به دست شد قبل از اینکه شخصی از بالا بپرسد که چرا آنها به مزرعه گل محمدی در کورنوال یارانه می دهند.

رستگاری به شکل لوئیز دانکس، مدیر تولید سابق مجموعه ملی داهلیا و Kehelland Trust آمد. آنها با هم این مجموعه را از مزرعه وارفل در نزدیکی پنزنس به سایت 16 هکتاری تراست در نزدیکی کمبورن منتقل کردند. به نظر می رسد این جابجایی موفقیت بزرگی بوده است، با بیش از 1700 رقم و 22 گونه که همگی در خانه جدید خود مستقر شدند و تنها 12 ماه بعد به زیبایی گل دادند. این نمی تواند شاهکار بدی باشد. کلاه بر همه دست اندرکاران، از جمله تیم داوطلبان مشتاق، برای نجات بخش مهمی از میراث باغبانی اخیر کورنوال. در حال حاضر ما نمی دانیم که آیا Kehelland Trust، یک موسسه خیریه که از جوانان و بزرگسالان دارای ناتوانی های یادگیری و جسمی حمایت می کند، دوباره شروع به فروش غده یا قلمه خواهد کرد. در حال حاضر کافی است بدانیم این مجموعه در دستان امن است و برای لذت بردن عموم باز است.

خانه جدید مجموعه ملی کوکب به خوبی توسط پرچین های توسکا پوشانده شده است و به طور مرتب در ردیف ها چیده شده است. پیدا کردن آن کمی دشوار است – ناوبری ما یک رقص شاد را برای ما به همراه داشت – اما پارکینگ کافی در کنار زمین وجود دارد. در زمان بازدید ما، حدود یک سوم ارقام با نامشان بر روی تخته‌های خاکستری هوشمند برچسب زده شدند، تعداد کمی دیگر را می‌توان با استفاده از شماره‌های مرجع جستجو کرد، و بقیه را فقط از طریق طرح کاشت می‌توان شناسایی کرد. مشتاق دانستن نام تعداد بی‌شماری گل محمدی، بسیار ناامیدکننده بود که نام همه آنها ذکر نشد، اما ما خوشحال خواهیم شد که در سال آینده بازگردیم تا ببینیم آیا پیشرفتی در برچسب‌گذاری حاصل شده است یا خیر. این شرکت جدید به وضوح در مراحل اولیه خود است و در طول زمان توسعه خواهد یافت. 1700 رقم بسیار زیاد به نظر می رسد، اما وقتی صحبت از گل محمدی به میان می آید، نوک کوه یخ است که شاید 60000 گونه یا بیشتر از آن ثبت شده باشد. به همان اندازه که از هر طرف فضایی برای گسترش مجموعه وجود دارد.

اگر در اکتبر امسال در کورنوال باشید، مجموعه ملی کوکب امیدوار است که در روزهای چهارشنبه و شنبه در طول ماه باز بماند. بررسی صفحه فیس بوک مجموعه ملی کوکب برای جزئیات و مسیرها در همین حال، در اینجا تعدادی از شکوفه های مورد علاقه ما وجود دارد. TFG.