سبزیجات زندگی سیاه: رشد یک حرکت


سبزیجات زندگی سیاه: رشد یک حرکت

“هیچ کلمه محکمی وجود ندارد، هیچ جمله ای که بتواند قدردانی، افتخار و احترام من را نسبت به سبزیجات بیان کند.”
لری فرانکلین، سیاه پوستان غیرانتفاعی زندگی می کند
مردی که فلفل را در کنار گیاهی نگه داشته است
لری فرانکلین یک نیاز را تشخیص داد: دسترسی به غذای سالم در جوامع محروم. او برای سال‌ها به مردم کمک می‌کرد تا باغ‌ها را پرورش دهند، اما مرگ جورج فلوید باعث تعهد عمیق‌تر شد. در تابستان 2020، او Black Lives Veggies را برای کاشت بذر برای آینده بهتر تغذیه، رفاه و جامعه تاسیس کرد.
مرد در باغ
“یک شکاف در جایی که پایداری هدف گذاری شده است وجود دارد، و من احساس می کنم زمان آن فرا رسیده است که ما، مردم، فقط روی اطمینان از دریافت مواد مغذی و سبزیجات به افرادی که بیشتر به آن نیاز دارند تمرکز کنیم. از آنجایی که یک مغز سالم به غذای سالم نیاز دارد، بدن سالم نیز به غذای سالم نیاز دارد. بسیاری از اوقات ما به مشکلات جوامع خود نگاه می کنیم، همه جوامعی که از آنها می ترسیم، و بسیاری از مشکلات ناشی از کمبود غذای سالم و مغذی، کمبود عزت نفس بالا از سبزیجات در دسترس است. او گفت.
مردی در حال چیدن فلفل در باغ YMCA
لری شروع به پرورش سبزیجات از دانه برای فروش آنلاین و تحویل حضوری یا به بازارهای محلی کرد. اما باغبانان جدید چارچوب نیز می خواستند، بنابراین او برای آنها تخت های مرتفع طراحی و ساخت. آن سرمایه گذاری از نظر مالی پایدار نبود. با این حال، او نمی خواست کسی را که علاقه مند به پرورش غذای خود است انکار کند.
بچه ها با مرد در باغ اجتماع
بنابراین، او تیمی را برای تشکیل یک سازمان غیرانتفاعی و انجام ماموریت، رشد یک جنبش، با حمایت جامعه استخدام کرد.
logo Black Lives سبزیجات غیرانتفاعی در حال رشد یک جنبش
اکنون به عنوان زندگی سیاهان غیرانتفاعی است، آنها در فضاهای اجتماعی تخت می سازند و به خانواده ها آموزش می دهند که چگونه غذای خود را در خانه پرورش دهند. یکی از بسیاری از مکان ها است YMCA جوامع شرقی، جایی که اد فوئنتس، کارگردان CTG، رابرت مورهد، و من با لری و تیم در اواخر اکتبر ملاقات کردیم.
باغ و علامت YMCA جوامع شرق
هیئت مدیره پر انرژی کارولین سولیس، آزانیاه اسرائیل و توماس هوپس داستان های پرشور پشت تعهد خود را به اشتراک گذاشتند. تجارب منحصر به فرد و تکان دهنده آنها همگی حول محور سلامتی از طریق غذای گیاهی، پایداری شخصی و ارتباط مجدد با خاک می چرخد.
زن و مرد در یک باغ
اولین جانسون نیکولز، سرآشپز او سبزیجات و گیاهان تازه از زمین را در دستور العمل های خود ترجیح می دهد و با سبزیجات زنده سیاه مرتبط است تا به خود و دختران خردسالش باغبانی بیاموزد.
لری با خانواده در باغ
دختر ماریا پس از خرد کردن فلفل های آتشین خیار لیمو را به خوبی برداشت کرد و آنها را خوشمزه اعلام کرد. او ادعا می کند که habaneros او را نیز در اشک رها نمی کنند! هوم، آیا ما اینجا یک غذاخوری جوان داریم؟
زن و دختر با خیار لیموی تازه چیده شده
“من فکر می کنم برای دخترانم مهم است که با باغبانی و به طور کلی چیزهای طبیعی درگیر شوند، زیرا این چیزی است که آنها را برای تمام عمر تحت تاثیر قرار می دهد. و آن‌ها به بچه‌هایشان یاد می‌دهند که اول دست زدن به غذای شما، این مهم‌ترین چیز قبل از قرار دادن هر چیز دیگری برای بزرگ‌تر کردن یا افزایش رنگ آن است. حالت طبیعی آن، همیشه بهترین است.

شیفتگی چشمان گشاد ملکیا چهار ساله با خوشحالی نیت مادرش را تایید کرد. این که آیا او باغبان می شود یا نه، هنوز در راه است، اما اکنون او تمام عشق مادرش به ریحان تازه را فرا گرفته است. در واقع، قلم موی اولین در برابر آن برگ های معطر همه ما را به فکر ناهار انداخت!
مادر و دختر در حال بو کردن گیاه ریحان
بزرگ‌ترین دختر مالایا به‌عنوان دستیار کارگردان، مدیر تجهیزات و عکاس وارد صحنه شد تا مادرش را روی دوربین ثبت کند. به نشانه، و با پیشنهادات منظره خود، او یکی از پیوندهای گوجه فرنگی لری را که او در گلدان گذاشته بود، نشان می دهد.
کودک در حال حمل گیاه گوجه فرنگی در ظرف
از ابتدا، آموزش و پرورش Black Lives Veggies را هدایت کرد. لری یک معلم طبیعی است که کودکان و بزرگسالان را با دانش گسترده باغبانی خود مجذوب خود می کند. اما باغبانی در ابتدا هدف او در زندگی نبود. «آنچه که دارم و خواهم داشت، عشق به مردم است. و بنابراین سبزیجات به نوعی به من یک پلت فرم دادند. رابطه من با آن تقریباً مانند یک نیرو بود.»
لری فرانکلین و کودک فلفل می چینند
می‌دانی، در زندگی گذشته‌ام، من یک فروشنده مواد مخدر بودم. برای فروش مواد مخدر به ندامتگاه رفتم. من بیرون رفتم. دیگه نمیتونستم برگردم من آن را در خودم نداشتم، بنابراین کار محوطه سازی و از محوطه سازی به باغبانی گرفتم. مثل این است که، سوار می‌شود، بالای خودش سوار می‌شود، بدون اینکه من دوست داشته باشم، سعی می‌کنم مسیری را که من در پیش می‌گیرم مجبور کنم، می‌دانی، فقط می‌رود، خودش را می‌سازد.»
مردم در باغ جمع شدند
به Black Lives Veggies غیرانتفاعی کمک کنید تا حرکت خود را از طریق رشد ادامه دهند GoFundMe. و به آنها برسند سایت اینترنتی و در فیس بوک و در اینستاگرام برای داوطلب شدن، شرکت در رویدادها، و یادگیری نحوه رشد!
دختری که خیار لیمو در دست دارد
اکنون داستان آنها را تماشا کنید!

ممنون که به من سر زدی! لیندا