Gardening With Grace: گیاه هفته: Mukdenia rossii ‘Crimson Fans’


در سال 2007 خریدم موکدنیا روسی “Crimson Fans” بعد از اینکه جایی دیدم – حالا فراموش کردم – عکسهای برگهای زیبا را دیدم. به یاد دارم که برای یک گالن 18 دلار خرج کردم و در آن زمان، به نظر می‌رسید که خرج کردن آن برای یک گیاه بسیار هنگفت باشد – چنین ولخرجی برای یک پنی گیر مانند خودم.

رشد کرده. این یک گیاه آسان است که به جز خاک مرطوب، به هیچ وجه نیازی به مزاحمت ندارد. (اما صبر کنید.)

برگریز است و در بهار برگهای جدید برنزی را بالا می برد.

این گلهای نسبتاً پیش پا افتاده نیز وجود دارند.

با رشد برگها گلها باقی می مانند.

در نهایت، اگر شرایط مناسب باشد، برگ‌های سبز حاشیه‌ای زرشکی زیبا ایجاد می‌کنند – «فن‌های زرشکی». بله، من طرفدار فن های سرمه ای هستم.

و دوستان من، اینجا جایی است که همه چیز پیچیده می شود – “اگر شرایط مناسب باشد” عبارت عملیاتی است. آفتاب زیاد و با قهوه ای شدن برگ ها می سوزند. آفتاب کافی نیست و برگها سبز خواهند ماند.

من از طریق عکس هایم به دنبال برگ های واقعا سوخته نگاه کردم اما فایده ای نداشت. ظاهراً دوست ندارم از چیزهای زشت عکس بگیرم. هرکسی که در بالا و پایین برگ ها را با لکه های قهوه ای کوچک نشان می دهد – شروع سوختگی.

چالش پیدا کردن تعادل مناسب بین آفتاب و سایه بوده است. من این گیاه را هم در زمین و هم در گلدان می‌خوردم، زیرا آزمایش آزمایشی و خطای سال به سال ادامه داشت و مکان‌هایی را یکی پس از دیگری امتحان می‌کردم تا نیازهای نور خورشید را برآورده کند – اما از آن فراتر نرود.

اما امسال فکر می‌کنم بالاخره آن را پیدا کرده‌ام، که چیز خوبی است زیرا گیاه سیزده ساله من اکنون بزرگ است و جابه‌جایی آن چندان آسان نیست. اما اعتراف می کنم، من واقعاً مطمئن نیستم که موفقیت امسال به دلیل موقعیت مکانی کارخانه است یا این که تابستان معتدلی را تا به حال داشته ایم.

زمان نشان خواهد داد.

موکدنیا روسی “پنداران زرشکی” اکنون یک گیاه رایج است و قیمت آن پایین آمده است. یکی هم هست به نام آقای. “Karasuba” که در سال 2016 با قیمت بسیار ارزان‌تری خریدم.

این دو در کنار هم هستند. “Crimson Fans” در سمت چپ و “Karasuba” در سمت راست. “Karasuba” تقریباً چشمگیر نیست و در حال حاضر در باغ پر سایه من کاشته شده است، جایی که مسلماً کاملاً نادیده گرفته شده است.

اما “هواداران زرشکی” …

که برخی از شاخ و برگ های زیبا وجود دارد! آیا در حال رشد موکدنیا هستید؟ اگر چنین است، لطفا راهنمایی های خود را به اشتراک بگذارید.