لیلی – پیاز گل تابستانی فوق العاده » وبلاگ باغبانی و پیاز گل


زنبق نوعی گل است که می توان از آن به طرق مختلف استفاده کرد. این یک گل فوق العاده برای چیدمان در گلدان در خانه است، اما برای مراسم عروسی، مراسم های خاص و مناسبت های دیگر نیز انتخاب مناسبی است.پیاز لیلیوم گلدار

سوسن یکی از قدیمی ترین گیاهان پیازی است که بشر شناخته است. در نوشته ها و تصاویر باستانی مربوط به 2000 تا 1500 سال قبل از دوران مسیحیت یافت شده است. معانی زیادی در طول سالیان به گل زنبق نسبت داده شده است. اگرچه معنای نمادین گل ها گاهی تغییر می کند، اما دادن آنها همیشه به این معنی است که ما حرفی برای گفتن داریم. زنبق همیشه پیام خاصی را منتقل می کند.

نیلوفرها می توانند از نظر رنگ و شکل بسیار متفاوت باشند. به عنوان مثال، اندازه گل های آنها از 7 سانتی متر تا کمتر از 25 سانتی متر است. برخی از نیلوفرها رو به بیرون هستند و کمی آویزان هستند، برخی دارای گلبرگهای برگشتی هستند و گلهای آنها می تواند شیپوری، کاسه ای یا ستاره ای شکل باشد.

نیلوفرها به گروه های زیر طبقه بندی می شوند:

آسیایی ها

این گل‌های شیپوری شکل می‌توانند به قطر 15 سانتی‌متر برسند و گیاهان در واقع می‌توانند تا ارتفاع سه متری رشد کنند. هر ساقه چهار تا هشت گل دارد که می توانند سفید، زرد، صورتی، قرمز یا نارنجی باشند. برگهای نسبتاً پراکنده آنها سبز تیره است. نیلوفرهای این گروه هیچ عطری ندارند.

LA هیبرید

جای تعجب نیست که این گل ها مورد علاقه برای عروسی هستند. گل های بزرگ آنها در رنگ های زیبا موجود است. هیبریدهای LA به دلیل ساقه های ضخیم و شاخ و برگ های سرسبز خود شناخته می شوند. گلهای آنها از شرقی ها راست تر است. این گل ها به عنوان نقطه کانونی در وسط دسته گل نیز زیبا هستند.

شرقی ها

این نیلوفرهای شرقی به دلیل رایحه‌های مختلف و اندازه گل‌هایشان بسیار محبوب هستند. آنها در طیف گسترده ای از رنگ ها مانند سفید و صورتی موجود هستند. به محض باز شدن گل، گلبرگ های ابریشم مانند رگه هایی از رنگ دیگر یا لکه های قهوه ای ریز را اینجا و آنجا نمایان می کند که تضاد بسیار خوبی با رنگ اصلی گل ایجاد می کند. نیلوفرهای شرقی اغلب حتی بزرگتر از نیلوفرهای گروه آسیایی هستند.

هیبریدهای OT

نیلوفرها در گروه تازه توسعه یافته به نام Orienpets یا هیبرید OT شناخته می شوند. این هیبریدهای بین گونه ای – حاصل تلاقی نیلوفرهای شرقی با نیلوفرهای آسیایی – با گل های نفس گیر خود مشخص می شوند. طیف رنگی هیبریدهای OT سال به سال در حال افزایش است.

لونگی فلوروم

اینها اغلب نیلوفرهای عید پاک یا نیلوفرهای نوامبر نامیده می شوند. این زنبق می تواند به ارتفاع 1 متر برسد و با گل های سفید، معطر و شیپوری شکل آن که از ساقه به سمت بیرون هستند، مشخص می شود.

مراقبت از گل ها

ساقه را به صورت زاویه دار کوتاه کنید و آن را در یک گلدان تمیز قرار دهید. هر سه روز یک بار آب را عوض کنید. هر بار که آب را عوض می کنید، ساقه را دوباره کوتاه کنید. وقتی گلدان در مکانی خنک‌تر قرار می‌گیرد، گل‌ها برای مدت طولانی‌تری جذاب می‌مانند.

تاریخ انتشار: 2020/07/08