برنامه ریزی باغ – چگونه برای باغ های سال آینده برنامه ریزی کنیم


یکی از اولین قوانین برنامه ریزی و طراحی باغ، تجسم آینده است. سعی کنید تصور کنید که چه زمانی باغ(های) شما پر می شود و گیاهان بالغ می شوند. اما، اگر واقعاً در حال برنامه‌ریزی برای باغ سال آینده هستید که باغ در اوج خود است، دیگر نیازی به تجسم ندارید. زمانی که بتوانید همه چیز را درست جلوی چشمان خود ببینید، برنامه ریزی بسیار آسان تر است. چه زمانی بهتر از همین الان که گیاهان در اوج خود هستند، برای برنامه ریزی تخت گل و باغچه های سبزی خود برای سال آینده برنامه ریزی کنید.

فکر می‌کنید می‌توانید به یاد بیاورید که چه چیزی در باغ‌هایتان از فصلی به فصل دیگر کار کرده و چه چیزی را نداشته است. اما، به من اعتماد کن، نمی توانی. در این کشش زمانی 6 تا 7 ماهه ممکن است اتفاقات زیادی بیفتد. وقتی در بهار به باغ های خود می روید، کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد و پس از یک زمستان طولانی بسیار هیجان زده می شوید که دوباره به باغ های خود بازگردید.

باغبانی که روی کلیپ بورد در باغ می نویسد

هرچه اکنون برنامه ریزی بیشتری انجام دهید، باغ های شما در سال آینده بهتر خواهند بود. باغ های شما نه تنها در ذهن شما تازه هستند، بلکه می توانید آنها را به صورت بصری ببینید. من متوجه می شوم که وقتی باغ های شما در اوج هستند، هزاران کار وجود دارد، آبیاری، وجین، آبیاری، علف های هرز… شما عکس را دریافت می کنید. این دلیل بیشتری برای استراحت کردن از کارهای روزمره است، با کلیپ بورد قدم بزنید و یادداشت برداری کنید که چه چیزی کارآمد است و چه چیزی مفید نیست.

این پست شامل پیوندهای مربوط است. اگر روی
یکی از لینک ها و خرید، ممکن است کمیسیون کمی دریافت کنم
بدون هزینه اضافی برای شما افشای کامل را اینجا ببینید.

ایجاد نقشه باغ

مگر اینکه تمام گلکاری خود را در بسترهای مربع یا مستطیل انجام دهید، برای درست کردن نقشه باغتان کمی کار لازم است. اساساً شما می خواهید بتوانید ایده ای از شکل و اندازه تخت یا تخت گل خود داشته باشید، اگر بیش از یک گل دارید.

اگر وقت دارید، پیشنهاد می‌کنم یک روز وقت بگذارید و کل حیاط خود را تا جایی که ممکن است در مقیاس بزرگ ترسیم کنید. اگر حیاط شما حصارکشی شده است، اگرچه 100 درصد دقیق نیست، اندازه گیری می تواند با شمارش پانل های حصار کمی آسان تر شود. به عنوان مثال، حیاط پشتی ما توسط یک حصار حریم خصوصی احاطه شده است و طول هر پانل 8 فوت است. یا اگر توانایی مالی دارید، در نظر بگیرید که معمار یا طراح منظر این کار را برای شما انجام دهد. اپلیکیشن‌های طراحی باغ زیادی وجود دارد، اما من شخصاً برنامه‌ای را پیدا نکرده‌ام که بیشتر از ارزشش دردسرساز نباشد.

اگر نقشه ای از ملک خود داشته باشید، این مرحله بسیار آسان تر می شود. گاهی اوقات هنگام خرید خانه خود تخته هایی ارائه می شود. یا می‌توانید از اداره دولتی منطقه محلی خود یک پلاک تهیه کنید. من توانستم یک نقشه پلات از ملک خود را به سادگی با جستجوی “چگونه یک نقشه پلات از ملک خود بدست آوریم” به دست بیاورم.

یکی دیگر از گزینه های ایجاد نقشه باغ، استفاده از نقشه های گوگل است. این فقط در صورتی کار می کند که درختان بالغ زیادی در حیاط خود نداشته باشید، بنابراین برای من آنقدرها هم مفید نبود. اگر علاقه مند به یادگیری بیشتر هستید، بررسی کنید این مقاله وقتی اینجا را تمام کردی

بیش از حد به این مرحله از نقشه برداری باغ معطل نشوید. اگرچه، داشتن یک تصویر کلی خوب است، اما برنامه ریزی باغ های سال آینده اصلاً ضروری نیست.

تعداد زیادی اطلاعات عالی در این پست وجود دارد!
برای کمک به شما در برنامه ریزی، من یک را ایجاد کرده ام کتاب کار/راهنمای قابل چاپ PDF،

که شامل تمام اطلاعات در این است
مقاله برنامه ریزی باغ. به علاوه، این راهنمای برنامه ریزی باغ شامل
تمام نمودارها، الگوها، نمودارها و چک لیست هایی که باید برنامه ریزی کنید
باغ شما برای سال آینده. به عنوان یک پاداش اضافه شده،
شما یک نسخه اولیه از آن را دریافت خواهید کرد
تقویم باغبانی Gingham Gardens 2022.
راهنمای برنامه ریزی باغ و کتاب کار است
موجود برای قیمت پایین 10.00 دلار.
به سادگی روی دکمه زیر کلیک کنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید.
(برای دریافت به‌روزرسانی‌های رایگان راهنما، حتماً کادر را علامت بزنید.)

برنامه ریزی باغ های گل خود برای سال آینده

کلیپ بورد یا موارد قابل چاپ فهرست شده در بالا را بردارید و به بیرون برویم. هر بار از یک تخت گل یا منطقه عبور کنید و یادداشت برداری کنید. در اینجا چیزی است که شما باید ارزیابی کنید:

 • آیا گیاهان چند ساله وجود دارند که فلاپی هستند و باید تقسیم شوند.
 • آیا گیاهان چند ساله ای دارید که به قد کامل رسیده اند، اما دیده نمی شوند زیرا در جلوی آن گیاهی وجود دارد که بلندتر است.
 • ببینید آیا گیاهانی وجود دارند که واقعاً آنها را دوست ندارید و می خواهید از آنها خلاص شوید.
 • آیا گیاهان چند ساله ای وجود دارند که به مدت 10 روز یا کمتر شکوفا می شوند و سپس در بقیه فصل زشت به نظر می رسند؟ در نظر بگیرید که آیا می خواهید از شر آن گیاهان خلاص شوید.
 • این زمان خوبی است تا ببینید آیا اراذل باغی دارید که باید بروند. اراذل و اوباش باغ گیاهانی هستند که گیاهان دیگر را تحت سلطه خود در می آورند و از آنها دور می کنند.
 • آیا نقاط خالی وجود دارد که باید پر شوند؟
 • آیا ترکیبی از گیاهان یا منطقه ای در باغ شما وجود دارد که خیره کننده به نظر برسد؟ شاید بخواهید برای تکرار آن کاشت در منطقه دیگری از تخت گل خود برنامه ریزی کنید.
 • گیاهانی را که عملکرد خوبی ندارند، ارزیابی کنید. آیا آنها به اندازه کافی آفتاب می گیرند یا بیش از حد خورشید؟ آیا خاک نیاز به اصلاح دارد؟
 • آیا گیاهان چند ساله در باغ شما وجود دارند که مدت زمان گلدهی طولانی دارند؟ شاید بخواهید موارد بیشتری را اضافه کنید.
 • آیا گل چند ساله یا یک ساله خاصی وجود دارد که بخواهید بیشتر از آن استفاده کنید؟ همانطور که آن گیاهان را از بین می برید، حتما تعدادی دانه جمع آوری کنید.

تصویر یک باغ گل

حالا وقت آن است که کمی به گذشته فکر کنیم. آیا در چند ماه گذشته دوره هایی وجود داشته است که رنگ زیادی اتفاق نمی افتد. کمی وقت بگذارید و کمی تحقیق کنید و گیاهانی را که در این مدت شکوفا می شوند به آن اضافه کنید. برای من، درست پس از پایان عنبیه ها، اواخر بهار/اوایل تابستان است. آیا برای اینکه باغ خود را به باغی 3 فصل ببرید، نیاز به اضافه کردن پیازهای گلدار بهار و تابستان دارید؟

برنامه ریزی باغ – آیا به نگهداری کمتری نیاز دارید؟

آیا نیاز به کاهش نگهداری یک تخت گل بزرگ دارید؟ اضافه کردن گیاهان همیشه سبز یا درختچه های دیگر به تخت گل را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، من یک باغ بزرگ و داغ دارم که در یک شیب قرار دارد و با افزایش سن، مراقبت از باغ با خیال راحت‌تر می‌شود. بنابراین، من به آرامی روی آن کار می کنم تا آن را به یک باغ نگهداری پایین تر تبدیل کنم. امسال چند درخت صنوبر آلبرتا کوتوله را در بالای آن اضافه کردم. مقداری گل هندی هم کاشتم. برنامه من اضافه کردن درختچه های گلدار بیشتر است. من همیشه در این بستر گیاهان چند ساله خواهم داشت، اما برنامه من این است که برخی از گیاهانی را که دوباره بذرپاشی و نگهداری بالایی دارند، جابجا کنم.

تصویر یک باغ گل خانه

بنابراین، اکنون زمان بسیار خوبی برای برنامه ریزی تغییراتی است که باید در این تخت گل ایجاد شود. این پست – ایجاد و نگهداری یک باغ کم تعمیر و نگهداری، خواندن خوبی است، اگر برای تعمیر و نگهداری کم به کمک نیاز دارید.

برنامه ریزی باغ – گیاهان خود را علامت گذاری کنید

اکنون برای علامت گذاری گیاهان خود وقت بگذارید. اواخر تابستان یا پاییز زمان خوبی برای اضافه کردن (یا جایگزینی) برچسب های گیاهی برای شناسایی گیاهان مختلف در باغ های خود است. این یک جور کار عجیب و غریب در باغ است، اما من دوست دارم گیاهانم را علامت گذاری کنند. من دوست دارم گیاهان جدید را امتحان کنم و گاهی اوقات به خاطر سپردن نام آنها دشوار است. من این را به ویژه در باغ های سایه خود می بینم.

همچنین، من دوست دارم بدانم چه گیاهانی دارم و استفاده از نشانگرهای گیاهی راهی عالی برای انجام این کار است. نشانگرهای گیاهی برای گیاهانی که در بهار دیر وارد می شوند ضروری است. به عنوان مثال، گل های بادکنکی را در نظر بگیرید. می‌گفتم نمی‌توانم گل بادکنکی بکارم، آنها هرگز در زمستان‌های ما زنده نمی‌مانند. تا زمانی که فهمیدم آنها فقط گیاهان خواب آلود هستند و دیر به جشن باغ بهاری می رسند. هیبیسکوس مقاوم و گل مخروطی از دیگر گیاهانی هستند که در بهار دیر خودنمایی می کنند.

اگر برای علامت گذاری گیاهان خود به مشکل برخوردید، حتما استفاده کنید نشانگر رنگ و نه نشانگرهای دائمی، زیرا محو می شوند. من دوست دارم برای اکثر گیاهانم از مینی پرده های بریده شده استفاده کنم، اما برای گیاهان خاصم مانند نیلوفرها و هاستاها، دوست دارم این برچسب های گیاهی و اینها هم.

نشانگر گیاهان باغ

برنامه ریزی باغ برای باغ های سبزیجات

ارزیابی کنید که چه سبزیجاتی عالی بوده اند و برنامه ریزی کنید که در سال آینده تعداد بیشتری از آنها را اضافه کنید. یا اینکه خانواده شما چه سبزیجاتی را دوست داشتند و بیشتر از آنها بکارید.

آیا سبزیجاتی دارید که فضایی را اشغال می کنند که خانواده شما واقعاً آن را دوست ندارند؟ برای ما کاهو است. ما سالادهای زیادی را دوست داریم و می خوریم، بنابراین مصمم هستم که هر سال کاهو بکارم و فضایی را در پچ کوچک سبزیجاتم اختصاص می دهم، اما ما آنقدرها به آن اهمیت نمی دهیم. بنابراین سال آینده یادداشتی برای انتقال کاهو می نویسم.

شاید چیزی بود که به این خوبی نبود. برای من که کلم بروکلی است. ما کلم بروکلی را دوست داریم و چندین بار در هفته آن را می خوریم، بنابراین من دوست دارم یک محصول قابل دوام در باغ هایم بکارم. سال آینده، می دانم که باید آن را زودتر بکارم، حتی قبل از اینکه خطر یخبندان از بین برود. و، من باید از پوشش های ردیف استفاده کنم.

باغ سبزیجات خود را ترسیم کنید و محل کاشت سبزیجات خود را یادداشت کنید. حتما سال را روی نقشه خود قرار دهید. این نقشه باغ را برای تناوب محصول در سال بعد در مجله/برنامه ریز باغ خود نگه دارید.

برنامه ریزی باغ کانتینری

آیا ظروف زیادی دارید یا فقط تعداد کمی؟ در هر صورت، اگر ظروف سبزیجات و گلدان های گل خود را بررسی و ارزیابی کنید، در سال آینده موفقیت بهتری خواهید داشت. من عاشق باغچه های کانتینری خود هستم، اما آنها بسیار بیشتر از باغ های زمینی من کار می کنند.

باغ های کانتینری خود را ارزیابی کنید:

 • آیا ترکیب گلی داشتید که دوستش داشتید؟ اگر چنین است، یک عکس بگیرید و آن را یادداشت کنید.
 • آیا باغچه های کانتینری شما امسال یک مجسمه نیم تنه بود؟ ارزیابی کنید که چه کاری اشتباه است و آن را یادداشت کنید.
 • آیا آبیاری ظروف شما به یک کار طاقت فرسا تبدیل شده است که انجام آن سخت بود؟ اضافه کردن a را در نظر بگیرید سیستم خط قطره ای سال آینده.
 • آیا سبزیجاتی بودند که در ظروف عالی عمل می کردند (به یاد داشته باشید که با سبزیجات، هر چه ظرف بزرگتر باشد، بهتر است). به عنوان مثال، من خیار، گوجه فرنگی، کدو سبز، فلفل و سبزی را در ظرف کشت می‌کنم که در ظروف عالی عمل کرده‌اند. گل کلم و کلم قرمز هم دارم که اصلا از ظرفش لذت نمیبره. اگر سال آینده دوباره آنها را امتحان کنم، از ظروف بزرگتری برای آنها استفاده خواهم کرد، بنابراین در برنامه ریزم به آن توجه خواهم کرد.

برنامه ریزی یک تخت باغ جدید

اواسط تا اواخر تابستان و پاییز بهترین زمان برای ایجاد زمینه برای برنامه ریزی یک تخت باغ جدید است. من این را در مقاله – نحوه تبدیل چمن به فضای باغبانی پوشش می دهم. اگر اکنون این مراحل را انجام دهید و از قبل برنامه ریزی کنید، یک لوح خالی برای شروع کاشت بهار آینده به شما پاداش داده می شود.

نکات بیشتر برای برنامه ریزی باغ

آیا مشکل آفت (ها) خاصی داشتید؟ از آنجایی که وقت ندارم و دوست دارم استفاده از مواد شیمیایی را در باغ هایم به حداقل برسانم، زیاد نگران آفات نیستم، مگر اینکه آنها سبزیجات یا گل های مرا از بین ببرند. اقداماتی وجود دارد که می توانید برای به حداقل رساندن تهاجم برخی آفات در سال بعد انجام دهید. من در این پست به همه موارد برای ارزیابی مشکلات آفات نمی پردازم، اما تحقیقات خود را انجام دهید. برای سال آینده یادداشت برداری کنید تا مشکل آفت را به حداقل رسانده یا ریشه کن کنید.

یکی دیگر از دلایل عالی برای برنامه ریزی باغ های سال آینده در فصل اوج امسال، فروش ترخیص پایان فصل است. اگر برنامه‌ریزی می‌کنید و می‌دانید به دنبال چه هستید، می‌توانید معاملات خارق‌العاده‌ای در مورد درختان، درختچه‌ها، گیاهان همیشه سبز و چند ساله دریافت کنید.

همانطور که در حال گذر از باغ های خود هستید و برنامه ریزی می کنید، تلفن خود را با خود حمل کنید و در حین حرکت چند عکس بگیرید. اول از همه، داشتن عکس هایی از باغ های خود برای مراجعه به آن بسیار عالی است. این یک راه عالی برای مقایسه باغ های خود از سال به سال و مشاهده چگونگی تکامل آنها است.

حالا، خیلی خوب است که یک برنامه نوشته اید. شما می توانید در پاییز امسال که دمای هوا شروع به سرد شدن کرد، حفاری را شروع کنید، یا بهار آینده آماده حرکت خواهید بود.

حتما کپی خود را بردارید
برنامه ریزی باغ
کتاب کار/راهنمای قابل چاپ PDF،
که شامل تمام اطلاعات در این است
مقاله برنامه ریزی باغ. به علاوه، این راهنمای برنامه ریزی باغ شامل
تمام نمودارها، الگوها، نمودارها و چک لیست هایی که باید برنامه ریزی کنید
باغ شما برای سال آینده. به عنوان یک پاداش اضافه شده،
شما یک نسخه اولیه از آن را دریافت خواهید کرد
تقویم باغبانی Gingham Gardens 2022.
راهنمای برنامه ریزی باغ و کتاب کار است
موجود برای قیمت پایین 10.00 دلار.
به سادگی روی دکمه زیر کلیک کنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید.
(برای دریافت به‌روزرسانی‌های رایگان راهنما، حتماً کادر را علامت بزنید.)

امیدوارم یاد گرفته باشید که چگونه برنامه ریزی باغ را انجام دهید و چگونه برای باغ سال آینده در تابستان یا پاییز برنامه ریزی کنید. اگر سوال یا نظری دارید، حتما در زیر بنویسید. من دوست دارم از شما بشنوم.

باغبانی مبارک،
جوانا

ps هی میدونستی باغ گینگام در پینترست است. با به اشتراک گذاشتن پین های زیر در تخته باغبانی مورد علاقه خود به گسترش عشق باغبانی کمک کنید. ما هم در حال هستیم فیس بوک، سر بزنید و صفحه را لایک کنید.

پین هایی برای اشتراک گذاری:

تصویر باغبان یادداشت برداری با پوشش متنی - برنامه ریزی باغ

تصویر یک باغ با پوشش متن - برنامه ریزی باغ