داستان کارگاه های فلورت قسمت دوم


هفته گذشته این فرصت را داشتیم که از لیندن تریبون، یک شرکت خانوادگی روزنامه و چاپ که بیش از 100 سال است که در حال فعالیت است.

من از اینکه با تیم باورنکردنی آنها روی برخی از پروژه‌های واقعا خاص کار می‌کنم هیجان‌زده هستم – تقویم دیواری سال 2022، برنامه‌ریز روزانه، و کتاب دوره آموزشی کارگاه آنلاین Floret و نمونه طرح باغ برش.

این یک رویا بود که تمام کارهای سخت ما را در جلوی چشمانمان چاپ (محلی) می دیدیم. می توانید بگویید چقدر هیجان زده ایم!

بخش بزرگی از تابستان ما بر بازنگری و گسترش کارگاه آنلاین فلورت متمرکز شده است. ما ده‌ها ویدیوی آموزشی جدید فیلمبرداری کرده‌ایم و کتاب دوره را کاملاً دوباره طراحی کرده‌ایم. من بسیار هیجان زده هستم که آخرین نسخه را با دانشجویان و فارغ التحصیلان جدید خود به اشتراک بگذارم.

من دوست دارم که پس از 10 سال آموزش این برنامه، ما همچنان دائماً در حال اصلاح هستیم تا هر سال بهتر و بهتر شود. از بین همه چیزهایی که تا به حال ایجاد کرده ایم، کارگاه آنلاین Floret یکی از مواردی است که من به آن افتخار می کنم.

اوایل تابستان امسال، داستان چگونگی شکل گیری کارگاه های ما را به اشتراک گذاشتم. شما می توانید آن را در اینجا بخوانید.

همانطور که ما در حال آماده شدن برای برنامه بورسیه آینده خود و استقبال از کلاس بعدی خود هستیم، می خواستم کمی بیشتر در مورد روند ایجاد دوره و دلیل طراحی آن به روشی که انجام دادیم به اشتراک بگذارم.

من آدم قلم و کاغذی هستم و هر جا می روم دفترچه دارم. من می توانم یک دفترچه یادداشت 5 موضوعی را در کمتر از یک ماه پر کنم و فقط درباره کارهایی که روزانه در مزرعه کار می کنیم یادداشت برداری کنم.

چیزی در مورد نگه داشتن کاغذ در دستان شما وجود دارد که یادگیری و درک را (حداقل برای من) بسیار آسان تر می کند. من باید بتوانم چیزها را ببینم و لمس کنم و در حین پیش رفتن افکارم را یادداشت کنم.

بنابراین وقتی زمان ایجاد بخش نوشتاری دوره فرا رسید، در قلبم می‌دانستم که باید به یک کتاب تبدیل شود – کتابی که بتوانیم به دانش‌آموزان بدهیم تا آنها نیز بتوانند آن را در دستان خود بگیرند.

اولین سالی که ما به کارگاه‌های مزرعه‌مان آموزش دادیم، کتاب درسی یک دفترچه کوچک سیاه و سفید مارپیچی بود که در مجموع شاید دوجین صفحه بود. در آن زمان این موضوع خیلی بزرگ به نظر می رسید، اما با نگاهی به گذشته نمی توانم جلوی خنده ام را بگیرم، زیرا از همان روزهای اول خیلی دور شده است.

کتاب دوره امسال در 280 صفحه رنگی زیبا پر شده است که حاوی نکات مفید، دستورالعمل های گام به گام و منابعی است که در طول سال ها گردآوری کرده ایم. اکنون آنقدر بزرگ است که به یک شاخص واقعی نیاز دارد، که از نظر فنی آن را به کتاب شماره 4 تبدیل می کند.

علاوه بر کتاب دوره، ما همچنین یک نمونه طرح باغ برش ایجاد کردیم تا برنامه ریزی محصول و کاشت متوالی را در مقیاس کوچک نشان دهیم. بهترین بخش این نمونه طرح این است که می توانید آن را روی میز بگذارید و ببینید چنین مفاهیم مهمی که معمولا درک آنها بسیار سخت است، درست در مقابل چشمان شما زنده می شوند.

یکی از چالش‌برانگیزترین بخش‌ها زمانی که ما کارگاه‌های مزرعه را آموزش می‌دادیم، تلاش برای فشرده کردن همه اطلاعات در سه روز کوتاه بود. بسیاری از کارهای مزرعه و کارهایی که می‌خواستم به اشتراک بگذارم، به دلیل ماهیت فصلی‌شان نمی‌توانستند شخصاً نشان داده شوند.

چیزی که من در مورد انتقال کارگاه خود به یک قالب آنلاین دوست دارم این است که به ما امکان می دهد یک سال کامل را در مزرعه سهیم باشیم – از برنامه ریزی در ماه های زمستان تا کاشت بذر و کاشت در بهار تا مراقبت از همه گل ها و برداشت در مزرعه. تابستان و در نهایت در پاییز باغ را به رختخواب می گذاریم.

این دوره شامل بیش از 150 ویدیو است که به قطعات کوتاه و کوچک تقسیم شده اند تا دانش آموزان بتوانند با سرعت خود ادامه دهند و برای تسلط بر مطالب، هر چند بار که لازم است، آموزش های ویدیویی را تماشا و دوباره تماشا کنند.

هدف ما از انجام این کار این بود که می‌خواستیم آن را مانند یک کارآموزی با رویکرد یادگیری بسیار عملی ساختار دهیم. من یک یادگیرنده عملی هستم و باید قبل از اینکه احساس راحتی کنم که خودم آنها را امتحان کنم، چیزهایی را نشان دهم.

بهترین بخش در مورد این قالب این است که ما می‌توانیم موضوعات متنوعی را به دانش‌آموزان با سطوح مهارت و سبک‌های یادگیری متفاوت به روشی آموزش دهیم که به آسانی قابل درک و پیاده‌سازی در زندگی و باغ آنها باشد، مهم نیست چقدر بزرگ یا کوچک. .

از آنجایی که دوره شامل اطلاعات بسیار زیادی است، ما عمداً آن را به شش ماژول اصلی تقسیم کردیم که هر کدام در آخرین ماژول ساخته شده است. ماژول ها به صورت هفتگی در طول دوره 6 هفته ای منتشر می شوند، و سپس دانش آموزان به همه مطالب دسترسی دارند تا از آن زمان به بعد هر زمانی که مایل باشند به آنها مراجعه کنند.

دلیل اینکه ما همه مطالب را به یکباره منتشر نمی‌کنیم این است که می‌خواهیم دانش‌آموزان زمان و پشتیبانی کافی برای کار کردن در ماژول آن هفته قبل از رفتن به دوره بعدی داشته باشند. خیلی آسان است که بخواهید به چیزهای سرگرم کننده مانند شروع بذر یا دسته گل بپرید و از چیزهای چالش برانگیزتر (اما فوق العاده مهم) مانند تعیین هدف، برنامه ریزی و بازاریابی صرف نظر کنید.

در ماژول 1، ما زمان زیادی را صرف کنکاش در دل این می کنیم که چرا می خواهید گل بکارید و سپس یک سری تمرینات را انجام می دهیم تا اهداف خود را اصلاح کنید، نقاط قوت خود را برجسته کنید و خلاقانه با آنچه دارید کار کنید.

در ماژول 2، ما به برنامه‌ریزی می‌پردازیم و همه چیز را برای یک فصل موفق آماده می‌کنیم. این ماژول اغلب چالش برانگیزترین است، اما دانش آموزان همیشه می گویند که مفیدترین و مهم ترین ماژول در دوره است.

ماژول 3 همه چیز در مورد شروع خوب است و ما به دنبال شروع بذر، لوازم مهمی است که شما نیاز دارید، و سپس طیف گسترده ای از گونه های مختلف گل شاخه بریده و نیازهای خاص آنها را بررسی می کنیم.

در ماژول 4، ما به سمت شن و ماسه رشد گل ها، از جمله آماده سازی خاک، نحوه مدیریت علف های هرز، فاصله بوته ها، آبیاری و رشد در تونل ها و گلخانه ها وارد می شویم.

ماژول 5 بازاریابی، قیمت‌گذاری و گزینه‌های مختلفی را که هنگام فروش گل‌های خود دارید را پوشش می‌دهد. یادگیری نحوه رشد فقط نیمی از چیزی است که اگر می خواهید یک تجارت گل موفق داشته باشید، به همان اندازه مهم است که بتوانید آنها را بفروشید. من این ماژول را دوست دارم زیرا بسیاری از افرادی که در گذشته با این موضوع دست و پنجه نرم کرده‌اند (از جمله خودم) پیشرفت‌های بزرگی را در این مطالب به دست آورده‌اند.

در ماژول 6، من تمام نکات و ترفندهای خود را برای برداشت موثر گل ها و ماندگاری آنها تا حد امکان به اشتراک می گذارم. همچنین تکنیک های کارآمد ساخت دسته گل، نحوه بسته بندی و تحویل گل و مهم ترین چیزهایی که باید هنگام فروش به گل فروشی ها، عمده فروشان و فروشگاه های مواد غذایی بدانید را پوشش می دهد.

وقتی کارگاه را به صورت آنلاین انتقال دادیم، بسیار نگران از دست دادن جامعه و قطعه اتصال بودیم که قلب تجربه در مزرعه بود. اما آنچه دریافتیم این است که هیچ چیز نمی تواند دورتر از حقیقت باشد.

کشاورزان-گل‌فروشان شگفت‌انگیزی که زمانی در کارگاه‌های حضوری ما کمک می‌کردند، اکنون به تعدیل انجمن یادگیری فلورت، یک انجمن آنلاین برای دانش‌آموزان در این دوره، کمک می‌کنند.

کارگاه ما “مادران دن” حکمت و توصیه های خاص آب و هوایی خود را به دانش آموزان در سراسر جهان می دهد.

از طریق جامعه یادگیری، ما دانش‌آموزان زیادی را دیده‌ایم که دوستی‌های واقعی برقرار کرده‌اند، مبادلات غده گل محمدی راه‌اندازی می‌کنند، جلساتی را میزبانی می‌کنند، با هم به سفارش گیاهان می‌روند و از مزارع و باغ‌های یکدیگر بازدید می‌کنند تا یاد بگیرند و از یکدیگر الهام بگیرند.

در طول دوره 6 هفته ای، ما همچنین میزبان یک جلسه پرسش و پاسخ هفتگی هستیم که من و جیل به سؤالات دانش آموزان در مورد ماژول آن هفته پاسخ می دهیم. فیلمبرداری این جلسات ویدیویی همیشه بسیار سرگرم کننده است و ما دوست داریم بتوانیم با دانش آموزان ارتباط برقرار کنیم و آنها را تشویق کنیم.

در پایان دوره هر سال یک نظرسنجی ارسال می‌کنیم و بازخورد دانشجویان را در مورد کارگاه جمع‌آوری می‌کنیم که سپس در ممیزی سالانه خود شرکت می‌کنیم تا برنامه در طول زمان به بهبود ادامه دهد.

دانش آموزان مادام العمر به دوره و هر ماده جدیدی که در آینده ایجاد می شود دسترسی دارند. به دلیل فرمت آنلاین، هیچ راهی برای عقب افتادن وجود ندارد و دانش‌آموزان این آزادی را دارند که در مسیر مطالب با سرعت خودشان کار کنند.

در 10 سالی که ما کارگاه فلورت را چه در مزرعه و چه به صورت آنلاین آموزش می‌دهیم، پذیرای دانش‌آموزان رده سنی 16 تا 76 سال از بیش از 49 کشور مختلف در سراسر جهان بوده‌ایم.

دانش‌آموزان ما شامل والدین خانه‌نشین، متخصصان شرکت‌ها، کشاورزان، تولیدکنندگان کاملاً جدید، بازنشستگانی که به دنبال شغلی شاد هستند، افرادی که با استاندارد 9-5 کار می‌کنند و همه چیز در این بین هستند.

ما همچنین انواع سازمان‌ها را آموزش داده‌ایم، از جمله باغ‌های اجتماعی، مدارس، دانشگاه‌ها، زندان‌ها، برنامه‌های توانبخشی جانبازان، و برنامه‌هایی که به افراد با طیف وسیعی از توانایی‌ها خدمت می‌کنند.

اگر می‌دانستم زمانی که اولین کارگاه خود را در حیاط خانه‌ام آموزش دادیم، این کارگاه به این شکل شکوفا می‌شود، هرگز آن را باور نمی‌کردم. این که بتوانم تمام درس هایی را که در این مسیر آموختم با دیگران به اشتراک بگذارم افتخار یک عمر بوده است. من بسیار سپاسگزارم که این فرصت را داشتم.

اگر می‌خواهید درباره کارگاه آنلاین بعدی Floret اطلاعات بیشتری کسب کنید، می‌توانید به لیست انتظار زیر بپیوندید.