ایجاد یک چیدمان کدو تنبل پاییزی – باغبان ناامید


اواسط اکتبر است. شب ها نزدیک می شوند و هالووین به سرعت نزدیک می شود. کشاورزان اینجا در شرق کنت در حال حاضر دروازه های مزرعه خود را برای مردم محلی باز کرده اند تا بروند و کدو تنبل های خود را بچینند.

به شرطی که روز خوبی داشته باشید و چاشنی های مناسبی داشته باشید، انتخاب کدو تنبل برای خود سرگرم کننده است…. و چرا فقط روی یکی توقف کنید؟ این روزها آنها در اشکال، اندازه‌ها و رنگ‌ها، از جمله کدو تنبل‌های شبح‌آلود به رنگ خاکستری-سفید هستند. با این حال، نیازی نیست تا 31 اکتبر منتظر بمانید تا فانوس سنتی جک او را روشن کنید. در ایالات متحده “برداشت” با ذوق و شوق یکسان جشن گرفته می شود. صاحبان خانه‌ها مجموعه‌ای از کدو تنبل، کدو و کدوهای رنگارنگ را در ایوان‌های خود به نمایش می‌گذارند، در حالی که درهای ورودی آنها با تاج‌هایی که از برگ‌های افرا، علف‌های خشک، شاخه‌ها و فانوس‌های چینی ساخته شده تزئین شده است.Physalis alkekengi).

اگر صادق باشم، جشن گرفتن غنا و رنگ فصل پاییز برای من خیلی بیشتر از هالووین جذاب است. باغ و محوطه همچنان پر از گل های زیبا هستند و التماس می کنند که مورد تحسین قرار گیرند. همانطور که هوا به طور فزاینده ای خنک و ناآرام می شود، و شب ها فرا می رسد، من بیشتر تمایل دارم گل هایم را بچینم و در داخل خانه که گرم و دنج است از آنها لذت ببرم.

در این پست، نحوه ساخت یک چیدمان پاییزی خیره کننده را با ترکیب گل محمدی و سایر گل های فصلی در ظرفی که از یک کدو تنبل توخالی شکل گرفته است، شرح می دهم. انجام این کار خود سادگی است و نتیجه خانه شما را با شور و نشاط پاییزی پر خواهد کرد. سعی کنید چیدمان خود را روی طاقچه جلو پنجره یا میز سالن برای پذیرایی از بازدیدکنندگان قرار دهید، یا به جای آتش در یک آتشدان قرار دهید. شعله رنگ تضمین شده است که شادی را در تاریک ترین روزهای اکتبر به ارمغان می آورد.

برای یک ترتیب واحد شما نیاز دارید:

  • کدو تنبل کوچک تا متوسط – هر رنگ و شکلی را که بیشتر برای شما جذاب است را انتخاب کنید.
  • یک لیوان پینت یا شیشه مربا – یکی را انتخاب کنید که به خوبی در داخل میوه توخالی شما قرار گیرد.
  • یک چاقوی تیز – من یکی را با برش های لبه دندانه دار بهترین می دانم.
  • آب شیر
  • غذای گل (اختیاری)
  • یک جفت قیچی تیز یا قیچی
  • مجموعه ای از گل ها و شاخ و برگ های پاییزی – گل محمدی، گل داودی، مریم گلی، هلنیوم، هلیکریزوم، زینیا و کارتاموس بسیار خوب عمل می کنند، اما از هر چیزی که دوست دارید استفاده کنید.

در چیدمان کوچک من استفاده می کنم کوکب “Normandie Frills”، D. “Jowey Chantal”، گلرنگ (کارتاموس تینکتوریوس) هلیانتوس SunBelievable™ ‘دختر چشم قهوه ای’ و گلهایی از کنگر فرنگی اورشلیم ما (هلیانتوس توبروسوس).

در چیدمان بزرگ من استفاده می کنم کوکب «بلک جک»، دی. «نیکولاس»، د. «شکر قهوه‌ای»، د. «هالووین مبارک»، دی. «چیمبورازو» و دی. «نیمه‌شب هادریان» با هلنیوم، رزماری و علف چشمه (pennisetum)

ویدیوی “چگونه به” من را در اینجا تماشا کنید:

چیدمان خود را با تمیز کردن ملایم کدو تنبل با یک اسفنج شروع کنید، فقط برای اینکه کثیفی باقی مانده از زمین پاک شود. سپس یک لیوان یا شیشه پینتی واژگون را بردارید، آن را در مرکز روی ساقه در بالا قرار دهید و با استفاده از یک خودکار نوک ریز دور لبه آن را علامت بزنید. این کار ایمن تر از برش مستقیم لبه شیشه است.

پس از برداشتن شیشه، دایره را با یک چاقوی تیز برش دهید و بیشترین دقت را در تمرکز کنید. انگشتان خود را به خوبی دور نگه دارید: این باید یک پروژه سرگرم کننده باشد، نه پروژه ای که با سفر به A&E به پایان برسد! کدو تنبل هایی که به درستی پخته شده اند، پوست سفت و صافی دارند، بنابراین در کار عجله نکنید و سر نخورید. قبل از اینکه بتوانید “درپوش” را بردارید، آماده باشید که چند بار با چاقو دور بزنید. اگر ساقه کدو تنبل کوتاه باشد، در واقع برای من کمی راحت تر است که ابتدا درب آن را به سمت داخل فشار دهم تا به این ترتیب آن را بگیرم.

حالا گوشت و دانه ها را جدا کنید. به نظر من یک قاشق غذاخوری فلزی با لبه نسبتاً نازک برای خراشیدن مغز بهتر است که می تواند کاملاً رشته ای و چسبنده باشد. اگر کدو تنبل مخصوصاً خوبی دارید و می‌خواهید سال آینده خودتان را بکارید، چند دانه ذخیره کنید. می توانید آنها را با قرار دادن آنها روی یک تکه کاغذ آشپزخانه به مدت چند روز قبل از نگهداری در مکانی خنک، خشک و تاریک خشک کنید.

سعی کنید تا جایی که می توانید گوشت نرم را جدا کنید و داخل آن را با کاغذ آشپزخانه خشک کنید تا بعداً کپک ایجاد نشود. باید متوجه شوید که لیوان یا شیشه شما به خوبی در داخل حفره ای که ایجاد کرده اید قرار می گیرد. اگر کمی به اطراف تکان می‌خورد یا صاف نمی‌نشیند، نگران نباشید. ته کدو تنبل مقداری ماسه یا برنج بریزید و این باید یک پایه سفت ایجاد کند. ظرف (نه کدو تنبل) را با آب پر کنید، در صورت وجود غذای گل اضافه کنید. (غذای گل می تواند عمر گل شما را چند روز افزایش دهد.)

حالا برای قسمت باحالش …. گلها.

من گلساز نیستم و دوست دارم گلهایم ساده چیده شوند، بنابراین هر کسی می تواند این پروژه را انجام دهد. با این حال، اگر ماهر و با تجربه هستید، می توانید با افزودن بسیاری از شکوفه های هنری به شهر بروید.

توصیه می کنم با مقدار زیادی شاخ و برگ شروع کنید تا درجه ای از حمایت برای گل هایی که بعدا می آیند ایجاد کنید. چیزی پرپشت مانند رزماری، اکالیپتوس یا بوته دود (Cotinus coggygria) واقعاً خوب کار می کند. چهار یا پنج شاخه باید کافی باشد. برای جلوگیری از ترش شدن و بدبو شدن آب، حتماً برگ هایی را که زیر خط آب می نشینند جدا کنید.

گل های خود را در آب در جای خنک نگه دارید تا زمانی که آماده استفاده از آنها شوید. با قرار دادن هر گل، ساقه ها را دوباره برش دهید. گیاهان تمایل دارند تا در پایان فصل روی ساقه های کوتاه تر شکوفه دهند و اینها در این آرایش فشرده به خوبی عمل می کنند. من تمایل دارم با گل هایی شروع کنم که روی سطح کدو تنبل می نشینند و به طور پیوسته به سمت بالا می شوند تا شکل کره ای ایجاد کنند. به عنوان یک راهنما، می خواهید گلوله گل ها به اندازه خود کدو تنبل یا کمی بزرگتر باشد. اگر می توانید از سه یا پنج گل یکسان استفاده کنید: مانند بسیاری از چیزها، اگر درجه ای از تکرار وجود داشته باشد، چیدمان نهایی هماهنگ تر به نظر می رسد. در حالی که گل ها را اضافه می کنید کدو تنبل را بچرخانید و بررسی کنید که هر زاویه ای دلپذیر به نظر برسد.

به افزودن گل ها و تنظیم طول ساقه ها ادامه دهید تا زمانی که یک توپ تمیز داشته باشید. اگر چند نگین کوچک دارید، مانند گل محمدی «نیمه شب هادریان» و «Chimborazo» که من استفاده کردم، این ها را در آخر اضافه کنید تا چیدمان را ببندید – همانطور که یک ژامبون پخته شده را با میخک تزئین می کنید – با فاصله یکسان از هم.

من مقداری علف آبنما به چیدمان خود اضافه کردم تا آن را انفجاری تر کنم. ریش پیرمرد (کلماتیس ویتالبا)، با دانه های پشمالو و عنکبوتی که دارد، مانند بخاری که از یک دیگ جوشان می ریزد، فوق العاده آبشاری روی لبه کدو تنبل به نظر می رسد. اگر مقداری در دست داشتم، خزنده ویرجینیا قرمز رنگ (Parthenocissus quinquifolia) یا انگور پیچک دار (Vitis vinifera) همچنین در برابر سطح صاف کدو تنبل فوق العاده به نظر می رسد.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که کارهای دستی خود را تحسین کنید، یک نقطه کانونی مناسب برای چیدمان خود پیدا کنید و منتظر بمانید تا تعارفات وارد شود. ایجاد سریع و ارزان قیمت، چیدمان کدو تنبل پاییزی یک هدیه عالی برای یک دوست یا همسایه خواهد بود.

به این پروژه بروید و در بخش نظرات زیر به من اطلاع دهید که چگونه با آن کنار می آیید. برداشت مبارک! TFG.

تمام فیلمبرداری و عکاسی: جان دی مک کنا (@jmkna) با نام مستعار The Beau.

rra