همه چیز درباره زنبق به عنوان پیاز گل » وبلاگ باغبانی و پیاز گل


زنبق: گل با پیام

زنبق نه تنها منحصر به فرد است. حتی می توانید آن را جادویی بنامید. می توان آن را در هر رنگی از رنگین کمان یافت، از جمله خیره کننده ترین رنگ: آبی. آیا می دانستید که زنبق هم گل درشت و هم گل کوچک وجود دارد؟پیاز گل زنبق

رنگين كمان

نام “عنبیه” یونانی به معنای “رنگین کمان” است. و نام بسیار مناسبی است زیرا زنبق در هر رنگی از رنگین کمان وجود دارد. عنبیه علاوه بر معنای لغوی کلمه “عنبیه”، شخصیتی از اساطیر یونانی است. این الهه ای بود که پیام ها را بین خدایان و مردم منتقل می کرد. برای انجام این کار، او از آسمان به زمین روی یک رنگین کمان لغزید. و این نیز منبع معنای نمادین زنبق است: “پیامی برای شما دارم”.

مستقیم در قلبش

زنبق دلربا متعلق به خانواده زنبق است و اولین بار در حدود 1500 سال قبل از میلاد ذکر شده است. این گل کاریزماتیک دارای سه گلبرگ است. همانطور که به آرامی اما مطمئن باز می شود، می توانید مستقیماً به قلب آن نگاه کنید. زیبایی طبیعی زنبق ها عنصری فریبنده به باغ اضافه می کند و رنگ های آنها روشن و گویا است. عنبیه ها علاوه بر رنگ های آبی مختلف در رنگ های زرد، بنفش، قهوه ای و سفید نیز موجود هستند. حتی برخی از آنها دو رنگ هستند.

گروه ها

زنبق های پیازدار به دو گروه گل زنبق بزرگ و زنبق کوچک گل تقسیم می شوند. گل زنبق بزرگ به ارتفاع 50 تا 70 سانتی متر رشد می کند و در اردیبهشت و خرداد گل می دهد. عنبیه های کوچک گلدار به عنبیه های کوتوله نیز معروف هستند. این گل‌های کوچک با نشانه‌های پیچیده تولید می‌کنند، تنها به ارتفاع 15 سانتی‌متر رشد می‌کنند و در فوریه و مارس شکوفا می‌شوند. برگ های هر دو گروه لوله ای شکل و نوک تیز است.

کاشتن

اگر می خواهید در اوایل بهار از عنبیه های باشکوه در باغ خود لذت ببرید، حتما آنها را در پاییز بکارید. گل زنبق درشت باید در موقعیت آفتابی و در عمق 5 سانتی متری و با فاصله 8 سانتی متری کاشته شود. اگر منطقه شما زمستان های سختی دارد، از آنها با یک لایه کاه محافظت کنید. زنبق های کوچک گل در مکان های آفتابی یا نیمه سایه به وفور شکوفا می شوند. این پیازها را سه برابر عمق آنها بکارید. برای ایجاد یک فرش زیبا از گل ها در باغ، آنها را در دسته های متراکم بکارید.

  • گیاه شناسان بیش از 200 گونه زنبق را کشف کرده اند. بیشتر آنها از پیاز رشد می کنند در حالی که برخی از ریزوم ها بیرون می آیند.
  • شاید شما باغ ندارید. این نیز مشکلی ندارد زیرا زنبق را می توان در ظروف در بالکن و پاسیو نیز کاشت.
  • انواع از زنبق هلندیکا معمولاً برای گل های شاخه بریده خود رشد می کنند. این باعث می شود که آنها انتخاب خوبی برای باغچه برش شما باشند.
  • علاوه بر عنبیه های پیازدار، عنبیه هایی نیز وجود دارند که از ریزوم ها رشد می کنند. این گیاهان چند ساله انواعی از زنبق آلمانی.

منبع: iBulb

تاریخ انتشار: 2020/07/08